В Європі запровадили принцип "енергоефективність перш за все"
Директива встановлює обов’язкову ціль зі скорочення споживання енергії на 11,7% до 2030 року
Європейська комісія оприлюднила оновлену Директиву з енергоефективності 2023/1791, яка запроваджує принципу "енергоефективність перш за все" в енергетичній та неенергетичній політиці.
Країни-члени ЄС протягом двох років повинні впровадити нові норми у національне законодавство, йдеться на сайті Єврокомісії.
На Полтавщині триває екологічна ініціатива УГКЦ
24 вересня у смт. Білики, що на Полтавщині, відбулися екологічні місії для порятунку створіння головною темою яких є плекання культури енергоефективності та енергозбереження в контексті сучасних екосоціальних та енергетичних викликів війни.
Екологічну інтервенцію провів отець Максим Кролевський, екореферент Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському екзархаті, який завітав до селища на запрошення отця Романа Валявки, настоятеля храму Святого пророка Іллі.
Екологічні місії задля відбудови України
21 вересня під гаслом "Екологічна стратегія відбудови України" відбулася зустріч школярів та бібліотекарів Великоберезовицької громади з референтом Екобюро Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії о. Василем Шафраном. Присутні ставили собі запитання, як в умовах сьогоднішніх воєнних реалій відбудовувати нашу країну, особливо її екологічну складову.
Зустріч розпочалася Господньою молитвою та вступним словом пані Марії Галайко, організатором заходу та завідувачкою Великоберезовицької бібліотеки. Вона, на основі народної мудрості, закликала починати шлях екологічної відбудови країни кожен від себе самого, а відтак передала слово та представила присутнім головного доповідача вечора о. Василя Шафрана.
Кліматичні зміни перешкоджають боротьбі з трьома найбільш смертоносними хворобами у світі
Зміна клімату та конфлікти перешкоджають зусиллям по боротьбі з трьома найбільш смертоносними інфекційними хворобами у світі - СНІДом, туберкульозом та малярією. Про це пише Reuters з посиланням на главу Глобального фонду по боротьбі з цими захворюваннями Пітера Сендса.
Згідно зі звітом фонду про результати за 2023 рік, міжнародні ініціативи з боротьби з хворобами значною мірою відновилися після серйозного впливу пандемії COVID-19.
"Але зростаючі проблеми зміни клімату та конфліктів означають, що світ, швидше за все, не досягне мети покінчити зі СНІДом, туберкульозом та малярією до 2030 року без "надзвичайних кроків", - сказав Сендс.
За перший місяць роботи СЕС зекономили 20 тисяч гривень
У Мукачево, що у Закарпатській області, обладнали водозабірну станцію сонячними панелями з потужністю 20 кВт.
В ясну погоду СЕС повністю забезпечує потреби невеликого водозабору, повідомляє Мукачівська міська рада у YouTube.
Директор комунального підприємства “Міськводоканал” Олег Казибрід розповів, що СЕС встановили за власні кошти підприємства. Тому для пілотного проєкту обрали невеликий водозабір з невеликими потужностями.
Екологічний гріх: як ми шкодимо ближнім та вбиваємо навколишнє середовище
Інколи ми, навіть не замислюючись, чинимо шкоду людям, які нас оточують, та руйнуємо середовище, у якому живемо. Однак прагнемо ставати кращими, змінюватися й розповідати про це іншим. Та що як ми свідомо раз у раз переступаємо межу? Поміж усім цією межею може бути й екологія — ми нищимо світ, який Бог для нас створив і не відчуваємо при цьому провини. Шкодимо близьким і навіть не помічаємо цього.
З початком осені розпочалась і нова згубна пора — паління сухих рослин. А разом з нею пожежі й тонни диму, що осідає на наших дихальних шляхах. Здавалося б, хіба це прийнятно, поки частина країни у вогні від обстрілів, підпалювати її власноруч і цілком?
У Львові відбулась презентація дитячої літератури від Екобюро УГКЦ
20 вересня 2023 року у Львівській дитячій бібліотеці № 22 відбулася презентація екологічних видань дитячого спрямування, які є в доробку Екологічного бюро Української Греко-Католицької Церкви. Презентацію провів референт Екобюро УГКЦ Стрийської єпархії УГКЦ о. Олег Кобель.
На зустрічі з школярами і працівниками бібліотеки священник розповів про основні напрямки діяльності Екобюро УГКЦ, його здобутки у видавничій справі, представив низку видань задля плекання екологічної свідомості та культури поведінки, зокрема зупинившись на екологічних казках. Як автор, він також розповів про власні казки про пригоди їжачка Гачка – рятівника природи, які були видані сприянням Екологічного бюро УГКЦ.
Міндовкілля та ПРООН навчають українських фахівців планувати заходи з адаптації до зміни клімату
Напередодні UN Climate Ambition Summit 2023 Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Програмою розвитку ООН у рамках проекту EU4Climate провела дводенний тренінг, присвячений плануванню адаптації до зміни клімату на місцевому рівні.
У тренінгу взяли участь представники 7 міст України: Києва, Вінниці, Хмельницького, Івано-Франківська, Луцька, Запоріжжя, яке знаходиться неподалік лінії фронту, а також Бучі, яка була звільнена з російської окупації.