“Зелена” економіка та сміттєпереробні заводи: Прем'єр розповів про відновлення України

Кабінет міністрів підготував три етапи відновлення України після війни, перший з яких уже триває.

"У нас прописано три етапи відновлення. Перший етап – це оперативне відновлення під час ведення бойових дій. Тобто якщо будівлю зруйновано повністю, ми її не рухаємо. Якщо в будівлі зруйновано вікна, двері, дах, то це можна швидко відновити й передати людині або якомусь органу, який був у цій будівлі, – зазначив Шмигаль.

За словами прем'єра, пріоритетом № 1 є швидке відновлення. "Ми просто дивимося, кому скільки треба, щоб можливі речі відновити, і розподіляємо", – пояснив він.

Під час першого етапу проводять мінімальну інвентаризацію, спираючись на дані військових обласних адміністрацій, передаємо гроші, вони проводять оперативне відновлення. Паралельно також мають відновлювати критичну інфраструктуру, замінювати зруйновані мости понтонними, здійснювати латковий ремонт доріг і ремонтувати залізницю. "Такі речі потребують оперативного фінансування і ми на це виділяємо", – сказав високопосадовець.

Другий етап почнеться після завершення воєнних дій. Спочатку проведуть інвентаризацію збитків, розроблення проєктно-кошторисних документацій, процес узгоджень із партнерами. На цьому етапі також потрібно "розселяти людей, купувати наявне житло, робити замовлення на будівництво наступного, робити додаткові державні програми, щоб стимулювати будівництво".

"Ми хочемо, щоб партнери за регіональним принципом узяли участь у відновленні України. Наприклад, Данія погодилася відновлювати Миколаїв. Уже з десяток країн сказали, що вони хочуть відновлювати. І ми нині будемо робити це дуже структуровано", – розповів Шмигаль.

Третій етап – це повний план відновлення України, який передбачає структурні зміни: не просто відбудову будівель, а взагалі зміну парадигми держави з допомогою партнерів за регіональним і параметричним принципом.

Прем'єр зазначив, що в кожному місті має бути сміттєпереробний завод, якісно відновлені мережі, якісна питна вода й водовідведення, а також очисні споруди.

“Нас буде цікавити “зелена” економіка, менше викидів на підприємствах. Якщо ми відновлюємо підприємство, ми не ставимо застаріле обладнання й печі, ми будемо ставити сучасне обладнання, енергоекономне та з дуже низьким рівнем викидів”, – пообіцяв прем’єр-міністр.

Джерело: Екополітика