Забруднення повітря викликає мільйони нападів астми по всьому світу

Дослідники з Університету Джорджа Вашингтона підрахували, що до 33 мільйонів відвідувань відділень невідкладної допомоги, пов’язаних з астмою, викликані впливом озону або тонкодисперсних твердих частинок. Хоча вже давно визнано, що вдихання забрудненого повітря може спровокувати напади астми, це дослідження є першим по кількісній оцінці впливу забруднення повітря на випадки астми у всьому світі.

Провідний автор дослідження д-р Сьюзен К. Аненберг є доцентом кафедри охорони навколишнього середовища і гігієни праці в Школі громадського здоров’я Інституту GW Milken. «Мільйони людей в усьому світі змушені щороку звертатися у відділення швидкої допомоги для лікування нападів астми, тому що вони дихають забрудненим повітрям», – сказав доктор Аненберг. «Наші результати показують, що політика, спрямована на очищення повітря, може зменшити глобальний тягар астми і поліпшити респіраторне здоров’я у всьому світі.»

Астма, що вражає близько 358 мільйонів осіб, є найпоширенішим хронічним респіраторним захворюванням у світі. Нові дослідження показують, що викиди автомобілів та інші види забруднення повітря серйозно збільшують частоту серйозних нападів астми.

Джерело: Цікавості