Забруднення повітря може скоротити життя на три роки – вчені

Вчені з Хімічного інституту Суспільства Макса Планка заявили про те, що забруднене повітря є причиною скорочення життя людей у середньому на три роки. Більш того, щорічно забруднення повітря стає причиною передчасної смерті 8,8 мільйона осіб в усьому світі.

За словами дослідників, видалення з повітря молекул і твердих частинок, які потрапляють в легені і є наслідком спалювання нафти, газу і вугілля, дозволило б продовжити життя людини на рік. "Забруднення повітря – більша небезпека для громадського здоров'я, ніж тютюнопаління. Здебільшого забруднення можна було б уникнути в разі заміни викопного палива чистою відновлювальною енергією", – заявив провідний автор дослідження Джос Леливелд.

Забруднення повітря вбиває в 19 разів більше людей щороку, ніж малярія, у дев'ять радий більше, ніж ВІЛ/СНІД, і в три рази більше, ніж алкоголь. Більше половини цих смертей відбувається через ішемічну хворобу серця або інсульт, серед інших причин – діабет і підвищений кров'яний тиск. Рак легенів є причиною 6% смертей, викликаних забрудненням повітря.

Найбільш постраждалим регіоном вчені називають Азію, де середня тривалість життя скоротилася на 4,1 року в Китаї, на 3,9 року в Індії і на 3,8 року в Пакистані. Життя африканців також скорочується в середньому на 3,1 року. Серед найбільш несприятливих європейських країн вчені називають Болгарію, Угорщину і Румунію. У країнах з високим рівнем доходу 80% передчасних смертей відбувається через забруднення повітря.

Джерело: dt.ua