Екологічні прогнози

Глобальне потепління вдарить по енергетичному сектору

Через 30 років людству знадобляться сотні нових станцій.

2020 рік стане найтеплішим роком за всю історію метеорологічних спостережень. А там, де високі температури і нестерпно жаркі дні, там і кондиціонери. Вчені відзначають, що в міру зростання температур охолоджувальні системи перестануть допомагати, так як електростанції будуть не в змозі працювати в умовах більш спекотних днів, пише ПМ.

Глобальне потепління вже настало, тому зараз людству потрібно діяти якнайшвидше і злагоджено.

Ітан Коффел, доцент кафедри географії та навколишнього середовища в школі Максвелла, вже давно вивчає питання, як глобальне потепління впливає на енергетичну інфраструктуру. Вчений зазначає, що теплові електростанції вже зараз змушені скорочувати вироблення енергії в спекотні дні на більш ніж 10% через обмеження системи охолодження.

Вся справа в тому, що повітря і вода, що використовуються для охолодження станцій, занадто швидко нагріваються. Це може стати справжньою проблемою в майбутньому, так як температури будуть тільки рости, більше людей будуть користуватися кондиціонерами, а станції просто не зможуть забезпечувати електроприлади енергією. Коффел каже, що при глобальному потеплінні в 2°С (у порівнянні з доіндустріальним рівнем) відключення електростанцій в спекотні дні можуть подвоїтися.

Однак, за словами вченого, найстрашніше в цьому процесі це не вразливість інфраструктури! У міру того, як більше людей будуть користуватися кондиціонерами, все більше парникових газів буде викидатися в атмосферу, провокуючи збільшення температур.

У своїй статті в журналі Environmental Research Letters Коффел каже, що до середини століття «люди виявлять, що для поповнення втрат електроенергії через тепло може знадобитися 100 – 200 додаткових електростанцій середнього розміру». Саме тому вчений вважає, що перехід на поновлювані джерела енергії може врятувати ситуацію. «Це не тільки скоротить викиди парникових газів, що викликають зміну клімату, а й зменшить негативний вплив глобального потепління на нашу енергетичну інфраструктуру», – резюмує Коффел.