Український стартап розробив «розумний» сенсор для економії електрики

altEcois.me – це система домашнього енергоменеджменту, яка підключається в електричному щитку до кабелю електроживлення і вимірює споживання електроенергії в будинку. Всі дані про енерговитрати формуються у детальну аналітику, яка допомагає відстежити перевитрати і побачити можливості для економії.

Минулого року український стартап отримав 80 000 євро від польського інкубатора Hubraum (проект Deutsche Telekom) для більш детального опрацювання своєї розробки. Після цього команда українських винахідників переїхала до Кракова. З тих пір вони постійно працюють у Польщі, приїжджаючи в Україні на галузеві конференції та в особистих справах.

Облік споживання енергії починається з покупки спеціального пристрою – смартметра – та реєстрації його в системі Ecois.me. Датчик показує, які саме пристрої підключені до розеток в будинку і з якою метою.

За допомогою так званих «push-повідомлень» на смартфоні система підказує користувачеві, коли йому краще запустити пральну машину, щоб заощадити на пранні, або що він забув вимкнути праску. Також в Ecois.me передбачена функція інтеграції речей з інтернетом, що дозволяє управляти підключеними електроприладами віддалено.

«Ecois.me визначає побутові пристрої за допомогою аналізу потужності і спектру. У всіх пристроїв в квартирі є певні шаблони того, як вони включаються, працюють і вимикаються. За умови, коли з'являється прилад, якого немає в нашій базі, користувач вводить сенсор в режим навчання. Після цього прилад вмикається і вимикається кілька разів і наш сенсор запам'ятовує його, додаючи як до профілю користувача, так і вносить в загальну базу пристроїв», – пояснює роботу приладу СЕО стартапу Іван Пасічник.

Джерело: ecotown


Прокоментуйте: