
Apple вчора отримала патент на ноутбук MacBook, який може оснащуватися сонячними батареями, котрі дозволяють йому працювати вдень без використання заряду акумулятора
Патент, отриманий Apple, описує електронний модуль з двома тонкими дисплеями, розміщеними на ноутбуці. Перший збирає світло з поверхні екрану, другий розміщується на тильній стороні і служить одночасно сонячною батареєю і кришкою ноутбука.
Патент описує так зване «електрохромне скло», яке дозволяє як проводити випромінювання LED світла, так і поглинати ультрафіолет.
У компанії говорять, що технічно розміщувати світлопоглинальний шар можна де завгодно, однак, треба переконатися, що місце вибрано таким чином, що світла буде достатньо. У випадку з розробкою компанії, сонячні елементи розміщені під склом. На екрані вони є прозорими, тоді як на тильній стороні ноутбука шар працює тільки в режимі поглинання ультрафіолету.
У режимі світлопропускання система генерує близько 10 міліват щохвилини. У перспективі цей показник планується збільшити до 100 міліват або навіть до 1 вата, що дозволить заряджати акумулятор ноутбука.
Джерело: Espreso.tv