Екологічна хресна дорога у місті Калуші

Під час Великого посту, традиційно, у нашому місті пройшла Хресна дорога. Минулої неділі парафіяни міста та району, пройшовши 14-ть стацій вулицями Калуша, відтворили Хресну дорогу Спасителя Ісуса Христа. Цьогоріч Калуський деканат УГКЦ зробив акцент на екологічній ситуації.

Метою Хресної дороги було нагадати людям, наскільки знизився рівень екологічної свідомості суспільства, що в подальшому призвело до значної деградації довкілля України, надмірного забруднення поверхневих і підземних вод, повітря і земель, нагромадження у дуже великих кількостях шкідливих, у тому числі — високотоксичних відходів виробництва. Ішлося навіть про вихлопні гази з наших автомобілів. Такі процеси тривають десятиріччями і призводять до різкого погіршення стану здоров’я людей, зменшення народжуваності та збільшення смертності, а це, у свою чергу, загрожує вимиранням і біологічно-генетичною деградацією українського народу. Розважаючи над кожною стацією, організатори заходу порівнювали страждання та муки нашого Спасителя з муками, які терпить природа від нашого втручання. Адже ми так само засуджуємо її на смерть, як Ісуса Христа — ізраїльський народ.

Хресна дорога, традиційно, почалася від храму Архистратига Михаїла, пройшла площею Героїв, вулицями Грушевського і Винниченка, бульваром Незалежності. У Хрестовому поході взяли участь: священнослужителі УГКЦ, настоятелі римо-католицької парафії, освітяни, представники міської і районної влади, приватні підприємці, учні, студенти, медики, ветерани, члени молодіжних організацій, правоохоронних структур та представники ЗМІ.

Парафіяни по черзі несли хрест, відтворюючи Хресну дорогу, співстраждали разом із Ісусом. На кожній зі стацій священики виголошували тематичні промови, присвячені екологічній проблемі.

Тетяна БУДЗАН, калушанка