Патріарх Кирил та Митрополит Володимир вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

У ніч з 25 квітня на 26 квітня, коли Україна згадує 25-ту роковину аварії на ЧАЕС, Святіший Патріарх Кирил та Блаженніший Митрополит Володимир відправили панахиду за загиблими ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС у храмовому комплексі Архістратига Михаїла в столичному районі Дарниця (пр-т Миру, 16).

За богослужінням молилися архієреї Української та Руської Православних Церков, а також священнослужителі міста Києва.

На панахиді були присутні: Прем’єр-міністр України Микола Азаров, голова КМДА Олександр Попов, губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк, члени уряду, народні депутати України, родичі ліквідаторів аварії.

Після завершення панахиди Предстоятелі Церков звернулися до зібрання із промовами. Зокрема, Блаженніший Владика відзначив:

«Дякуємо Вам, Ваше Святішество, за молитви, у яких Ви згадуєте справжніх героїв – чорнобильців. Ми звертаємося до Воскреслого Христа, Котрий сказав: «Немає більше від тої любові, ніж хто душу свою покладе за друзів своїх» і ми віримо, що Господь буде Милостивий і не пошле нам інших випробувань. Ми просимо і молимося, щоб Господь упокоїв їхні душі з праведними», - сказав Владика Володимир.

В 01 годину 23 хвилини (час вибуху на ЧАЕС) пролунало 25 ударів поминального дзвону — за кількістю років, що минули з дня трагедії. Таким чином він поклав початок пам’ятним заходам в Україні.

Також учасники церемонії поклали квіти до Меморіального знаку, що на території комплексу.

На завершення Первоієрархи разом із представниками влади відвідали храм Входу Господнього до Єрусалиму на території комплексу, де поставили свічки за спочилих. Також Патріарх Кирил подарував громаді храму ікону Воскресіння Христового.

Джерело: Українська Православна Церква