«Реновабіс» запрошує до молитви екологічної дев'ятниці напередодні П'ятидесятниці

Під дев’ятницею розуміють молитву протягом дев'яти днів між Вознесінням Христа і П'ятидесятницею – це час, коли ми готуємось до зіслання Святого Духа. Зразок такої служби подали нам ще святі Апостоли, які дев'ять днів підряд перебували на молитві, відокремлені від світу в очікуванні зіслання Святого Духа.

«Реновабіс» щорічно видає спеціальний молитовник-дев’ятницю, присвячений темі конкретної акції солідарності, яка традиційно стартує напередодні Зелених свят. Цього року в центрі тематичної дев’ятниці «Реновабіс» стоїть екологічна відповідальність та бережливе ставлення до Божих дарів створіння, а насамперед, вдячність за добре Боже створіння і Його триваючу творчу дію та присутність. Дослівно молитва до Святого Духа звучить наступним чином: «Переміни нас Творчий Душе, щоб ми бачили те, що Ти бачиш і оберігали те, що Ти створив».

Автор дев’ятниці, отець-капуцин Антон Роццетер провадить того, хто молиться молитовною дорогою протягом дев’яти днів – від Вознесіння до П'ятидесятниці. Для кожного дня передбачені спеціальні біблійні тексти, короткі медитації, прохання та молитви. У розважанні до 9 дня дев’ятниці о. Антон пише: «ніщо в цьому світі не втрачається, нічого не повертається в ніщо. Все, що Бог створив, залишається під Його опікою. Адже Бог є Творець, а не руйнівник. Божа творча сила оберігає і визволяє».

Пригадаємо, що тема цьогорічної акції «Реновабіс» – «Боже створіння нам довірене: спільна відповідальність Сходу і Заходу». Таким чином «Реновабіс» хоче звернути увагу на вагомі екологічні проблеми в Східній Європі і закликати до солідарності з людьми, які страждають від поганих умов довкілля.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології