Відповідальність за Боже творіння у Катехизмі УГКЦ

24 червня відбулася презентація Катехизму УГКЦ за участі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука. Захід проходив у приміщенні семінарії УГКЦ у Львові.

Катехизм УГКЦ має назву «Христос – наша Пасха». Книга складається з трьох основних частин: «Віра Церкви», «Молитва Церкви» і «Життя Церкви».

В останньому розділі, особливе місце присвячене питанню християнської відповідальності за створений Богом світ: «Християнин, вірячи в Бога – Творця всесвіту, зобов’язаний відповідально сповняти завдання уповноваженого Богом управителя створеного Богом світу».

Катехизм навчає, що «Людина може відповідально панувати в світі лише тоді, коли слухає Бога та дотримується встановленого Ним порядку та визначеної Ним мети. Коли людина завдяки праці своїх рук та своїм здібностям відкриває таємниці природи та правильно порядкує у світі, то пізнає велич і присутність Бога-Творця».

«Відповідальність за все творіння лежить на людині. Ця відповідальність виявляється на різних рівнях: в особистому щоденному житті, у використанні природних ресурсів та джерел енергії», – констатує Катехизм.

Безвідповідальне ставлення до створеного Богом світу визначається в Катехизмі як «екологічний гріх» і злочин проти життя сучасних людей та майбутніх поколінь, адже: «Людина, яка своєю діяльністю шкодить довкіллю – руйнує Боже творіння, невід’ємною частиною якого є вона сама. Вона грішить не лише стосовно творіння, а й стосовно себе та Бога».

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології