«Врятуємо світ!» ? закликає молодь з особливими потребами зі Львова

Минулого тижня молоді неповносправні особи з Карітасу Львів УГКЦ відпочивали на узбережжі мальовничої і чистої, як сльоза, річки Стрий. Відпочинок і оздоровлення поєднались із творчими розвагами та прибиранням території довкола карпатської річки.

Виїзд на природу неповносправних людей супроводжували асистенти Центру соціальної реабілітації та адаптації людей із особливими потребами львівського Карітасу та батьки молоді. Час, проведений на природі, був сповнений розваг, конкурсів та ігор, спілкування і пісень, купання в річці.

Молоді люди забажали прибрати територію довкола озера і викласти із річних камінчиків заклик до людей. Гасло «Врятуємо світ!» було розфарбовано згодом акварельними фарбами і милувало око як відпочивальникам, так і мандрівникам Карпатами.

Молода неповносправна львів’янка Оленка розповідає: «Ми хочемо, аби природа довкола нас була чистою і незайманою. Щоби нею можна було тішитися і захоплюватися, відпочивати і мандрувати. Тому ми сьогодні і прибрали територію довкола річки, залишили заклик до всіх: «Врятуємо світ!».

Львівський осередок для неповносправних осіб, що на постійній основі опікується 25 молодими людми із вадами розвитку, цієї осені святкує своє 10-річчя. Діяльність Центру щодня спрямована на інтеграцію неповносправних осіб у суспільство, їх реабілітацію і опіку, розвиток творчих і життєво необхідних побутових навичок. Крім того, Центр соціальної реабілітації та адаптації людей із особливими потребами Карітасу Львів УГКЦ працює із батьками неповносправних осіб, долучається до міських заходів, організовує святкові ярмарки і подорожі, підтримує контакти із партнерськими організаціями і спільнотами.

Осередок для неповносправних осіб запланував ще низку схожих виїздів на природу та інших активних заходів на найближчі місяці. Всі вони стають можливими, зокрема, завдяки людям доброї волі, які беруть участь у благодійній акції «Різдвяна свічка», що її Карітас України проводить впродовж восьми років поспіль у всій Україні. Метою цієї акції є саме підтримка ініціатив для дітей із малозабезпечених сімей, сиріт, безпритульних, неповносправних і дітей трудових мігрантів.

Повідомила Надія Чорна

Джерело: ugcc.org.ua