Мальтійський табір для молоді у Карпатах

мальтійці в карпатах

З 7 по 14 серпня понад 100 молодих мальтійців Івано-Франківська, членів клубу молодих інвалідів «Романтики», дітей сиріт та волонтерів з Німеччини взяли участь у ХІІ Мальтійському таборі для молоді, що проходив у Дорі (Яремче) під гаслом «Сім днів у стилі хакі»… 

Цього року організатором табору був один з наймолодших осередків мальтійської молоді – «Світлячки», які успішно впорались із поставленим перед ними завданням, в рамках виховання молоді до самостійного життя. Програма табору видалась цікавою і насиченою. Щодення Літургія, творчі завдання та представлення осередків, пізнавальні і спортивні ігри, мандрівка, школа виживання та «пекельна кухня», українська дискотека, «Караоке на мальтійській», жива Вервиця, екологічна Хресна Дорога, «15 хвилин щирості» та багато іншого. 

Особливістю мальтійського табору стало те, що він носив екологічний характер: під час проповідей мальтійський капелан звертав особливу увагу на відповідальність християнина за природне довкілля, проведено екологічну Хресну Дорогу та практичні заходи, такі як екологічна акція (прибирання відпочинкової території довкола водоспаду «Дівочі сльози» в Яремче) та сортування сміття впродовж табору (на території табору було розміщено окремі смітники для пластику, паперу та залишків продуктів харчування, які мальтійці обмінювали в місцевих мешканців на свіже домашнє молоко для харчування учасників табору).

Завдяки турботливій опіці волонтерів впродовж цілого тижня на гірській і не облаштованій для візків території затишно почували себе і п’ятеро членів клубу молодих інвалідів «Романтики». Навіть на водоспад по гірській майже непрохідній дорозі мальтійці йшли зі своїми друзями «романтиками», несучи їх з візками на руках цілих три з половиною години. Такі зусилля виправдали себе неймовірними враженнями та емоціями від побаченого. Адже зазвичай неповносправні люди можуть побачити подібне лише з екрану телевізора. 

Щороку зростає і кількість наймолодших учасників табору – «Зірочок», яких цього року було дев’ять, а найменшому з них не було й рочку. Завдяки активному залученню батьків та вихователів їх програма була не менш цікавою та насиченою. Приємно, що двоє вихованців Угорницької школи-інтернат, які в попередніх роках були просто активними учасниками табору, щораз більше долучаються до його організації.

Так Сашко Борищак у вільний від праці час допомагав у технічному забезпеченні, а Іван Вацик відповідав за озвучення та співаний молитовний супровід усіх Богослужінь (за що його назвали «Мальтійським дяком»). Така широка вікова та соціальна категорія учасників мальтійського табору сприяє вихованню молоді у дусі християнської любові та солідарності.

Важко описати усі позитивні емоції та досвід, отриманий за цих сім днів на таборі, проте для кожного з учасників він приніс неповторний і життєво необхідний досвід, що допоможе формувати повноцінні стосунки з людьми, Богом та Його створінням (природним довкіллям).

Щиро дякуємо усім доброчинцям Мальтійської Служби Допомоги, завдяки підтримки яких цей табір відбувся і продовжує залишатися однією з центральних подій року.

Мальтійська Служба Допомоги, м. Івано-Франківськ