Шлях відкуплення створіння: мальтійці моляться за збереження довкілля

У рік духовного приготування до «Прощі на честь Святого Хітону», що проходитиме з 13 квітня по 13 травня 2012 року у німецькому місті Трір, мальтійці Івано-Франківська пройшли «Шлях відкуплення створіння» та продовжують молитися за збереження довкілля в Україні… 

Мальтійці не випадково вибрали саме таке молитовне намірення, оскільки в рамках християнського виховання молоді до самостійного відповідального життя Мальтійська Служба Допомоги звертає особливу увагу на відповідальність християнина за природне довкілля, адже Україна, нажаль, належить до найбільш неблагополучних, в екологічному відношенні, країн світу, а понад половина населення України проживає на екологічно небезпечних територіях. Водночас 2011 рік (рік духовного приготування до «Прощі на честь Святого Хітону 2012») визнано у світі роком Чорнобиля (26 квітня цього року виповнилось 25 років з дня катастрофи світового масштабу на Чорнобильській атомній електростанції), що свідчить про актуальність цієї проблеми не лише в Україні, але й у світі.

Провідною темою Прощі до Святого Хітону є «Відкуплення», адже ця свята реліквія нагадує нам про самого Господа, який «задля нас, людей, і нашого ради спасіння зійшов із небес і стався чоловіком» (Символ віри). Тому єпископ Тріру доктор Штефан Акерман заохочує усіх небайдужих до цієї події пройти так званий «Шлях відкуплення», який складається з п’яти стацій: Буття, Обмеженість, Благовість, Бадьорість та Надія. До кожної з них Владика Акерман запропонував тексти власних роздумів.У відповідь на цей заклик капелан Мальтійської Служби Допомоги Івано-Франківська запропонував мальтійцям пройти «Шлях відкуплення створіння», в основі якого лежать слова Святого Письма: «…створіння очікує нетерпляче виявлення синів Божих. Створіння було підпорядковане суєті не добровільно, а через того, хто його підкорив, у надії, що й саме створіння визволиться від рабства тління, на свободу слави дітей Божих. Бо знаємо, що все створіння разом понині стогне і разом страждає у тяжких муках» (Римлян 8: 19-22).

Тому впродовж мальтійського табору в Карпатах (7-14 серпня) під час Божественної Літургії в наміренні успішного проведення прощі та збереження довкілля в Україні, понад 100 мальтійців день за днем долали «Шлях відкуплення створіння». Чудовим доповненням до цього стала Екологічна Хресна Дорога, як кульмінація відкуплення Сином Божим всього світу, під час якої і було знято зі Спасителя Святий Хітон, цю дорогоцінну реліквію, яка вже незабаром постане перед очима багатьох тисяч прочан з цілого світу. Крім цього учасники табору провели екологічну акцію – прибирання відпочинкової території біля водоспаду «Дівочі сльози» в Яремче, щодня роздумували над таємницею сотворення Всесвіту та привчались до сортування сміття.

В цілому табір носив екологічний характер і мав на меті формування у молоді екологічної свідомості – відповідального ставлення до природного довкілля, адже кожна молитва вимагає від нас конкретних зусиль у повсякденному житті.

Отож, ми віримо, що наші молитви Господь вислухає а конкретні зусилля принесуть свій результат.


-------------------------------------------------
ДОВІДКА:

28 квітня цього року відбулися святкування 20-го Ювілею співпраці Картіасу та Мальтійської служби єпархій Трір та Івано-Франківська, що є ювілеєм партнерських стосунків двох далеких єпархій єдиної Вселенської Церкви.

В рамках цієї співпраці Мальтійці Івано-Франківська отримали від своїх партнерів запрошення взяти участь у знаменній події не лише Єпархії Трір, але й всієї Католицької Церкви – урочистому виставленні до почитання у 2012 році Святого Хітону Господнього, що багато століть як коштовна реліквія Вселенської Церкви зберігається у катедральному соборі найстарішого міста Німеччини, осідку великого імператора Римської імперії Костянтина та його матері Єлени – м. Трір.


ПРОЩА до Святого Хітону (13 квітня – 13 травня 2012 року)

Єпископ Тріру д-р Штефан Акерман, через 500 років після першого урочистого виставлення Святого Хітону для урочистого почитання, запрошує всіх у 2012 році взяти участь у черговій прощі до цієї святої реліквії: «З Хітону Христового ми прагнемо зачерпнути натхнення для єпархії Трір на її земному шляху як Церкви подорожуючої».

Проведення прощі саме 2012-го року має свої історичні передумови:
У 1512 році за наказом імператора Максимільяна І туніка Христова була вперше виставлена для прилюдного почитання з престолу Трірського Катедрального собору, де закритою і недоступною для людей, вона зберігалась впродовж століть. Коли вірні довідались про такий намір імператора, то одразу ж об’єднались у так званий «Рух з низів», т. т. першу прощу. Саме звідси бере свій початок традиція прощ до Святого Хітону. До неї люди вдавались кожного разу, коли потребували певного життєвого дороговказу на майбутнє.

У центрі прощі до Святого Хітону завжди стоїть сам Ісус Христос, Син Божий, який став людиною. Одяг, що його вшановують прочани, вказує на того Христа, який зібрав нас довкола Себе у спільноту віри і продовжує надихати на зростання в ній.

Безпосередньо перед часом самої прощі кожен з нас запрошений індивідуально і спільно з Ісусом Христом пройти шлях відкуплення у нашому особистому житті, з його конкретними обставинами і труднощами. Рік духовного приготування розпочався 6 травня 2011 року, на свято Святого Хітону.

Долучайтесь і Ви! Не будьте байдужими! Не стійте осторонь!

Дивіться також:

http://www.heilig-rock-wallfahrt.de/

Мальтійська Служба Допомоги, м. Івано-Франківськ