4 жовтня – святого Франциска з Асизу та Всесвітній день захисту тварин

Святий Франциск

4 жовтня, у день cвятого Франциска – шанованого католицького угодника, який вважається заступником та покровителем усіх беззахисних, у тому числі і тварин, міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день захисту тварин.

Святий Франциск не лише в людях, а й в тваринах, і в рослинах, і у всьому оточуючому світі бачив створіння Отця всього сущого, вважав усіх братами та сестрами у Божому створінні й ставився до них з великою любов’ю та повагою. Згідно з легендами, він легко міг порозумітися із тваринами, які слухалися та захищали його. Засновник ордену францисканців у 1979 р. був проголошений святішим Отцем Іваном Павлом ІІ патроном екологів.

Св. Франциска по праву вважають засновником екологічної етики, яка вивчає внутрішні цінності природи і бережливе ставлення до всього навколишнього середовища. Щорічно напередодні Всесвітнього дня захисту тварин вручається премія імені святого Франциска, що присуджується за видатні заслуги у сфері захисту природи.

Рішення про щорічне святкування 4 жовтня – Всесвітнього дня захисту тварин було прийнято в 1931 році учасниками Флорентійського Міжнародного конгресу прихильників руху з захисту природи. Це рішення підтримали організації, створені з метою захисту тварин у різних країнах світу. В цей день проводять різноманітні заходи з метою підвищення суспільної свідомості та активності громадян щодо захисту тварин.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології