Не дати забути про Чорнобильську катастрофу

З 6 по 12 листопада у Галереї мистецтв ВО НСХУ проходила пересувна виставка дитячих малюнків Всеукраїнського конкурсу «Чорнобильська катастрофа: 30 (+1) років опісля – що далі?».

Своїм завданням організатори проекту – Бюро УГКЦ з питань екології за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів – вбачають не лише збереження від забуття катастрофічної за своїми наслідками аварії атомного реактора у Чорнобилі, а й виховання у молодого покоління українців вдумливості стосовно тих ризиків, які несе в собі сучасна технологічна революція.

 
 
У Всеукраїнському конкурсі взяли участь більш як 1500 школярів і студентів з різних куточків України. Для фінальної експозиції було відібрано 79 кращих, на думку організаторів, робіт. Головним критерієм відбору стало особливо творче і зворушливе авторське бачення молодих людей жахливих наслідків Чорнобильської біди для кількох поколінь українців.
Читайте також: У Бродах відкрилась виставка малюнків про Чорнобильську трагедію
 
Виставка стартувала у листопаді 2016 році у Чорнобильській зоні під час заходів з нагоди монтажу захисного об’єкту «Укриття» над зруйнованим реактором. Її першими глядачами стали делегати із понад 40 країн світу, більше 200 представників іноземних та вітчизняних ЗМІ. У квітні цього року за підтримки посольства України в Австрії вона пройшла у Відні. Організатори планують побувати з нею в усіх обласних центрах України, а її експозицію вже переглянули жителі Івано-Франківська, Тернополя і Рівного.
«Нашим завданням є не лише не дати забути про Чорнобильську катастрофу, – розповідає отець Володимир Лещишин, організатор заходу на Волині, – а й заглянути у майбутнє, зробити висновки. Вона нагадує нам про ті ризики, які несе сучасний технологічний розвиток».
 

Тривожна чорно-червона кольорова гама багатьох робіт говорить про те, наскільки глибоко діти усвідомлюють масштаби лиха, що принесла техногенна катастрофа людям. Як подолати страх і усвідомити власну відповідальність за своє майбутнє? «Справжнє покликання людей від Бога – порати і доглядати створений світ, бути відповідальними управителями земних дарів. Споживацька ментальність має бути подолана, аби у наших дітей було майбутнє згідно заповідей «Не вбий», «Не нашкодь», – переконаний Володимир Лещишин.

Тому оптимістичні мотиви дитячих малюнків показують прагнення дітей жити щасливо і безпечно у світі без атомних і духовних чорнобилів.

 
 
 

Фото Володимира Дзюрбея, Володимира Марчука
Джерело: Волинські новини