Посаджені зернини вже рясно проросли

Теренами Сокальсько-Жовківської єпархії пройшов ряд екологічних місій. Першим краєм, в якому цьогоріч вірні мали нагоду роздумати про Боже Слово в контексті збереження світу став Стробродівський Деканат. Припав цей захід на святкування Дня Бога Творця, а відтак розпочався соборовою Божественною літургією за участі всіх священиків деканату.

Науку в храмі виголосив о. Тарас Дзьоба, застановивши вірних бути вдячними за всі дари, які Господь щедро зсилає нам, зокрема за врожай. Також священик наголосив на необхідності переосмислення нашої поведінки – ставлення до довкілля, представивши вчення Української Греко-Католицької про ставлення християнина до світу. Опісля відбулися відвідини школи, де в актовій залі школи відбувся відкритий екоурок та насадження дерев калини.

Другим місцем проведення екологічних місій стало смт. Гірник, в якому о. Тарас спільно з деканальним екологічним референтом о. Андрієм Чехутом провели ряд екозаходів, починаючи із храму, де молилися Літургію та виголосили науки, опісля в сільській раді і завершили у школі відкритим екоуроком.

Третій деканат, в якому засівали Слово Боже про християнське ставлення до світу, став Сокальський. В храмі Архистратига Михаїла вірні разом зі священиками: настоятелем о. Романом Синицьким, деканальним екореферентом о. Романом Білецьким та єпархійним екологом о. Тарасом Дзьобою провадили спільну молитву, після якої була виголошена відповідна наука.

Цього разу вчення Церкви про світ і наше до нього ставлення було засіяне у старші серця дітей, адже лекцію провели священики у місцевому коледжі. Після коледжу полем для праці стала одна з місцевих шкіл, де пройшов екоурок.  А також, в цей день отці провели зустріч-презентацію діяльності Бюро УГКЦ з питань екології у місцевій бібліотеці.

Запитів – це селище стало наступним у списку відвіданих священиком-екологом з місіями населених пунктів. У Запитові, так як і у попередніх трьох деканатах розпочиналося все з молитви вірних, пароха о. Василя Бесаги, деканального референта о. Михайла Кузьмінського і єпархійного – о. Тараса та його проповіді у Божому храмі. Опісля в школі екоурок, який провів о. Михайло, а відтак були здійснені відвідини та презентація екологічних церковних ініціатив для органів місцевої влади. 

Тартаків – остання точка цьогорічних місій на теренах Сокальсько-Жовківської єпархії. І знову найпершим Боже слово голосилося в парафіяльному храмі, де настоятелем є о. Богдан Лилик, а відтак урок в місцевій школі та зустріч із владою на місці. Долучився до молитви та участі в заходах і деканальний референт – о. Михайло Паталай.

Ось таким плідними видалися місії на теренах Сокальско-Жовківської єпархії, адже цим роком вони завершують своє крокування, обхопивши всі деканати та найбільші населені пункти.

Роблячи підсумки, як священик, розумію що ті зернини, які були засіяні на початках, вже проросли досить рясно. Те, що на перших роках екомісій було для вірних дивним, сьогодні вже сприймається, як очевидне. Ті храми, які отримали в символічний дарунок світлодіодні лампочки, сьогодні повністю перейшли на енергоощадне освітлення, там, де садили перші саджанці – сьогодні закладаються парафіяльні сади. Звісно є добрі плоди у душах та вчинках людей, які мають свідчити про їх правдиве християнське життя.

Підготував: о. Тарас Дзьоба

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Прокоментуйте: