Екологічна комісія Львівської Архиєпархії активізує діяльність

10 лютого 2012 року відбулася зустріч священиків Глинянського деканату з референтом із питань екології Львівської Архиєпархії о. Миколою Пришляком. Захід відбувся в рамках презентації новоствореної комісії на деканальному рівні.

Отець Микола пригадав усім присутнім про вагому загрозу екологічної кризи, яка виникла через неправильне ставлення людини до природного довкілля, як Божого творіння. Адже людина «бачить і сприймає себе абсолютним власником всього, що вона посідає. Тому, вона поводиться з природою, з навколишнім світом як із засобом досягнення своїх цілей, не звертаючи увагу на те, що природа є домом як для неї, так і для інших та має свої власні закони встановлені Богом-Творцем» – зазначив референт.

«Екологічна криза є в першу чергу наслідком гріхопадіння людей та їх відчуження від Бога» – підкреслив присутнім о. Микола, а також наголосив на тому, що «відвернувшись від Бога, люди забули, що "володарювання" над природою і "панування" над землею (пор. Бут. 1, 28), до якого покликана людина за задумом Божим, не означає вседозволеності». Для того, щоб повернути правдиве розуміння природи й істинного покликання людини та, щоб передати Землю майбутнім поколінням, необхідні об’єднані зусилля усіх і кожного зокрема. Велика роль у вирішенні екологічних проблем покладена також на Церкву, і саме з цією метою була створена у Львівській Архиєпархії комісія з питань екології.

Референт з питань екології розповів про завдання і напрямки діяльності комісії Львівської Архиєпархії та Бюро УГКЦ з питань екології, робота яких направлена на формування відповідального ставлення вірних УГКЦ до Божого створіння – природи та підвищення екологічної свідомості у суспільстві шляхом інформаційно-освітньої діяльності та практичних ініціатив.

Наприкінці зустрічі о. Микола Пришляк закликав всіх присутніх до плідної співпраці у подоланні екологічних проблем та збереженню природи, як єдиного дому, дарованого нам Господом.

Екологічна комісія Львівської Архиєпархії