Глава УГКЦ: «Навернення і покаяння приносить зцілення наших відносин із Богом, ближніми і всім створінням»

«Постити – це насамперед стримуватися від гріха, від злих звичок і пристрастей. Це також відкинення байдужості, злих помислів та егоїзму», - про це наголосив блаженніший Святослав у своєму пастирськокому посланні на Великий піст, роз’яснючи глибинну суть цього благодатного часу.

Глава і Батько УГКЦ акцентувавши на тому, що Великий піст є особливим часом покаяння та покути, назвав його, в дусі духовних вчителів Церкви, духовною весною, часом пробудження і оновлення людини. Блаженніший Святослав проводить паралель між весною – пробудженням всього створіння до нового життя і весною людської душі, яка через покуту та покаяння теж оживає до нового життя у Бозі.

Глава УГКЦ підкреслив, що найбільшим плодом Великого посту є зцілення наших відносин із Богом. Загострюючи увагу, що як через гріх людина руйнує не лише себе, але і все що її оточує, всі відносини, так через навернення, покаяння і очищення у Тайні Сповіді відбувається зцілення цих відносин, кульмінаційною точкою яких є злука з Творцем і Спасителем у Святому Причасті. Згідно з блаженнішим Святославом, лише відновивши тісні відносини з Богом, нам вдасться налагодити і оздоровити втрачені та зіпсуті відносини з нашими ближніми та зі всім Божим створінням:  «навернення і покаяння приносить зцілення наших відносин із Богом, ближніми і всім створінням».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології