Генсек ООН на саміті «Одна планета»: у людства з'явився шанс змінити світ на краще

Відновлення глобальної економіки після пандемії дарує людству можливість змінити курс розвитку і вибрати шлях, який дозволить уникнути конфлікту з природою. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на саміті «Одна планета». Він закликав захищати біорізноманіття та посилити боротьбу зі зміною клімату, пишуть Новости ООН.

Звертаючись до світових лідерів, які беруть участь в саміті, глава ООН ще раз нагадав про наслідки бездумного використання ресурсів планети. «Ми отруює повітря, землю і воду – океан сповнений пластика. Природа завдає нам удару у відповідь: температура повітря б'є рекорди, скорочується біорізноманіття, розширюється площа пустель; пожежі, повені та урагани відбуваються все частіше і стають все сильнішими», – зазначив Гутерріш. «Ми знаходимося в украй важкому становищі», – попередив він.

З огляду на руйнівні наслідки пандемії, в тому числі соціально-економічні, людство, переконаний глава ООН, просто не може дозволити собі повернутися до колишніх моделей господарювання. «Відновлення після пандемії – це шанс змінити курс, – підкреслив він. – Якщо ми зможемо розробити розумну політику і інвестувати необхідну суму, ми можемо встати на шлях, який приведе до забезпечення загальної охорони здоров'я, допоможе відновити економіку, зробить нас менш уразливими [перед кризами] і дозволить врятувати біорізноманіття», – вважає Антоніу Гутерріш.

Ми починаємо новий рік з надією

Глава ООН покладає особливі надії на інновації та рішення, засновані на взаємодії з природою – саме ці ініціативи, як зазначив Генсек, обіцяють зберегти біорізноманіття та створити робочі місця. За даними Всесвітнього економічного форуму, в найближче десятиліття такі бізнес-проекти дозволять відкрити до 191 млн нових робочих місць. Але в даний час для досягнення цілей, намічених на 20-30 рік, не вистачає 711 млрд доларів.

«Прийшов час привести фінансові потоки з державних і приватних джерел у відповідність до положень Паризької угоди по клімату і Цілей сталого розвитку, а також включити завдання по досягненню вуглецевої нейтральності в економічні та фіскальні плани», – підкреслив Генеральний секретар ООН.

Він також закликав підтримати найбільш уразливих членів міжнародного співтовариства, які більше за інших страждають в результаті зміни клімату, зокрема – найменш розвинені країни і країни, що розвиваються острівні держави.

«Ми починаємо новий рік з надією. Давайте ж всі разом скористаємося наданою нам можливістю і побудуємо безпечніший, справедливіший і більш стійкий мир», – закликав Гутерріш.