Нова доповідь ООН: світова спільнота повинна виділяти більше коштів на процес адаптації до змін клімату

Глобальна температура продовжує підніматися, і наслідки зміни клімату стають все більш відчутними. Тому країнам необхідно вжити термінових заходів щодо адаптації до нової кліматичної реальності. Про це попереджають автори нової доповіді Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

За даними ЮНЕП, близько 72 відсотків країн вже прийняли ті чи інші заходи адаптації до наслідків глобального потепління. Багато країн готуються прийняти відповідні національні плани, пишуть Новости ООН.

Однак деякі держави стикаються з проблемами фінансування. За підрахунками експертів, на реалізацію заходів адаптації в країнах, що розвиваються, в середньому потрібно близько 70 млрд доларів на рік. До 2030 року цей показник зросте до 140-300 млрд доларів на рік, а до 2050 року – до 280-500 млрд доларів на рік.

«Жорстока правда полягає в тому, що зміна клімату – це вже реальність», – сказала Виконавчий директор ЮНЕП Інгер Андерсен.

«Її наслідки будуть посилюватися, і більше за інших постраждають найбільш вразливі країни і спільноти – навіть якщо нам вдасться досягти цілей Паризької угоди і утримати підвищення глобальної температури в цьому столітті в межах 2 градусів Цельсія», – додала вона.

Як підкреслюють в ЮНЕП, вирішенням проблеми може стати створення ефективних систем раннього оповіщення про стихійні лиха, будівництво захисних споруд, використання водних ресурсів, стійких до зміни клімату, перехід на стійкі до посух сільськогосподарські культури, а також прийняття інших заходів, які дозволять людству адаптуватися до процесів, що відбуваються, і жити в гармонії з природою.

«Звичайно, наслідки пандемії COVID-19 завдали шкоди бюджетам країн і підірвали зусилля з адаптації, тим не менш, я хочу повторити заклик Генерального секретаря ООН: половина всіх світових грошей, що виділяються на боротьбу зі зміною клімату, повинна бути спрямована на фінансування заходів з адаптації», – заявила глава ЮНЕП.