Церква має рятувати природу рятуючи людину

«Природоохоронна місія Церкви полягає насамперед у формуванні «екології людини»: її віри, духовності та моральності, що є передумовою бережливого ставлення до природного навколишнього середовища», - про це, перефразовуючи офійне вчення Церкви, заявив керівник Бюро УГКЦ з питань екології у своєму виступі на Міжнародному форумі «ECO-invest 2012»,  який проходив з 1-го по 3-тє жовтня в Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім», у Києві. На думку професора Володимира Шеремети, якщо підходити до вирішення екологічної проблеми серйозно, а не займатися симптоматичним лікуванням, то почати необхідно передусім з очищення внутрішнього бруду – гріховності людини та формування свідомості особистої відповідальності за природу, як, рівно ж, і суспільної відповідальності та відповідальності перед Богом у їх нероздільному взаємозв’язку.

Однак, згідно з переконанням очільника Екобюро УГКЦ, Церква, як глобальна мережа парафіяльних громад та освітніх інституцій різного рівня, має також великий потенціал та покликання для здійснення «екологічної дияконії» чи здійснення заповіді любові, завдяки поширенню практичної інформації щодо можливостей свідчення християнської віри в Бога Творця через більш дружнє ставлення до його створіння – природи у повсякденному житті.

Свої слова доповідач підтвердив вченням Святішого Отця про те, що «для Церкви практичні зусилля для збереження природи не є своєрідним викликом моди, але завданням, яке випливає безпосередньо з християнської віри».

Керівник Бюро УГКЦ з питань екології поділився з присутніми інформацією про основні напрямки діяльності церковної комісії, яку він представляє,  і з основними освітньо-виховними проектами та практичними ініціативами екологічного спрямування. Серед них особливої уваги заслуговують великопісна екологічна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння», відзначення загальнохристиянського екологічного свята «День Бога Творця», «Часу відповідальності за створіння», проведення Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння», сайт «Відповідальність за створіння», а також активність Екобюро у соціальних мережах.

Стосовно питання вирішення проблематики побутових відходів  голова Екобюро наголосив на тому, що фактор роздільного сортування не може бути єдиним ключем, але варто взяти на озброєння концепцію «З-R» (від англ. Reduce, Reuse, Recycle): «зменшуй, повторно використовуй, переробляй», яка детально описана у практичному посібнику Екологічної комісії УГКЦ під назвою «Екологічний дороговказ: маленькі поради для великих змін».

На завершення свого виступу, наголосивши на необхідності об’єднаних дій усіх учасників суспільного процесу для збереження створеного Богом світу, д-р Шеремета висловив надію на співпрацю і автентичний внесок кожного.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології