4-те жовтня – День початку великих змін

4-те жовтня на міжнародному рівні прийнято відзначати як Всесвітній День захисту тварин або просто День тварин (англ. World Animal Day). Цей день відмічається в той час, коли Католицька Церква, за григоріанським календарем, вшановує свято святого Франциска з Асизу і має за мету привернути увагу людства до проблем інших мешканців планети Земля, які, як і ми, теж, втішаються великим статусом «створінь Божих».

«Найбільший святий серед італійців і найбільший італієць серед святих» в 1979 році був проголошений святішим Отцем Іваном Павлом ІІ патроном не лише Європи, але і екології. Але ще набагато раніше, у 1931 році, учасниками Міжнародного конгресу прихильників руху із захисту природи, було прийнято рішення про щорічне святкування такого дня 4-го жовтня. Це рішення підтримали організації, створені з метою захисту тварин у різних країнах світу. В цей день проводять різноманітні заходи з метою підвищення суспільної свідомості та активності громадян щодо захисту тварин.

Рішення відзначати День захисту тварин в один день з святом святого Франциска можна вважати знаковим та символічним. За прикладом святого з Асизу, брати «наші» менші, як представники всього створіння, потребують нашого дбайливого ставлення та захисту.

Якщо 4-те жовтня залишиться лише простою датою в календарі і не стане тією гарною нагодою для переосмислення нашого ставлення до природного довкілля в цілому і до тварин, в особливий спосіб, і якщо не почнемо прикладати необхідних зусиль для радикальної зміни нашого усталеного стилю життя, дуже часто позначеного споживацькою ментальністю, то цей день, в «Книзі Життя» нашої цивілізації, стане «чорною» датою, яка судитиме нас в присутності нашого Творця, який при кінці віків, об’явиться нам не лише як Спаситель, але як Найсправедливіший і Найвищий Суддя.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Прокоментуйте: