У Канаді винайшли екобетон із відходів, який міцніший за звичайний

Інновація дасть можливість уловлювати до 20 тонн CO2 на день.

Канадський стартап CarbiCrete розробив технологію виробництва бетону, де замість цементу використовують сталеливарний шлак і вуглекислий газ. Новий матеріал не тільки екологічний, але й на 30% міцніший за стандартний аналог, пише Waste360.

Ключовою особливістю запропонованого методу CarbiCrete стало використання відходів виробництва сталі, які подрібнюють і змішують із наповнювачем і водою. Суміш формують у блоки та поміщають в абсорбційну камеру, де готові цеглини насичують вуглекислотою. Під час контакту CO2 та сталеливарного шлаку відбувається реакція з утворенням карбонатів кальцію. Вони діють як сполучна речовина й надають матеріалу міцності.

У CarbiCrete стверджують, що "вуглецеві" блоки на 30% міцніші за звичайний бетон за навантаженням на стиск. Окрім того, вони більш стійкі до різких перепадів температури, краще переносять цикли замерзання та відтавання.

Найголовніше, що такий екобетон знижує рівень забруднення навколишнього середовища. За словами авторів проєкту, інновація дасть можливість уловлювати до 20 тонн CO2 на день.

Відтак компанія запустила пілотний проєкт, що передбачає випуск 450 тонн бетону (25 тис. цегли) на день. Зазначається, що використання відходів виробництва дасть змогу також скоротити виробничі витрати на 10-20% за вартість звичайного цементу майже $200 за тонну.

Джерело: Екополітика