У Франції виготовили скло з нульовим вмістом вуглецю

Виготовлення 2000 тонн вуглецево нейтрального скла дозволило уникнути 1000 тонн викидів СО2 Французький виробник скла та будівельних матеріалів Cie de Saint-Gobain виготовив плоске скло з нейтральним вмістом вуглецю, завдяки переробленим матеріалам та зеленій енергії. Виготовлення такого скла на заводі в Аніші, на півночі Франції є частиною стратегії Saint-Gobain щодо досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року, повідомляє Bloomberg.

В матеріалі зазначили, що виробництво є останньою ознакою того, що виробники будівельних матеріалів приєднуються до інвестування у скорочення викидів. Saint-Gobain налаштував технічні параметри печі до подвійної задачі, а саме для роботи зі 100% переробленим матеріалом і 100% біогазом, забезпечуючи при цьому належну оптичну якість скла.

У 2021 році компанія у своїй продукції використала близько 25% переробленого скла. Мод Туоде, керівниця французького скляного бізнесу компанії, розповіла, що під час випробувань було виготовлено близько 2000 тонн вуглецево нейтрального скла, з якого можна виготовити близько 100 000 вікон. Окрім того, це дозволило уникнути 1000 тонн викидів вуглецю.

Бенуа д'Ірібарне, старший віце-президент з технологій та промислових характеристик, зазначив, що собівартість такого скла вища за традиційне на кілька десятків відсотків через витрати на збирання та сортування використаного скла та високу ціну біогазу. Він також додав, що дозволи ЄС на викиди вуглекислого газу мають піднятися до €200-300 за тонну, з приблизно €90 на даний момент, щоб "вирівняти" витрати. 

Клер Педіні, старший віце-президент з людських ресурсів і корпоративної соціальної відповідальності, зазначила, що компанія могла б виробляти скло з низьким вмістом вуглецю, яке включатиме частину переробленого скла та відновлювану енергію в процесі виробництва.

В матеріалі також зазначили, що у 2021 році Saint-Gobain оголосила про плани побудувати перший у світі завод гіпсокартону з нейтральним вмістом вуглецю в Норвегії.

Джерело: Екополітика