Започаткування «Садів Перемоги» у Одеському екзархаті УГКЦ

4 червня 2022 р. в м. Березівка Одеської області, біля храму священномученика Миколая Чарнецького УГКЦ, на території місцевого парку пройшла екологічна акція "Сади Перемоги". Еко-соціальний захід відбувся з ініціативи Екологічного бюро УГКЦ, за безпосередньої підтримки екореферента Одеського екзархату о. Дмитра Онуфрика та о. Ігора Кузика, настоятеля парафії свщм. Миколая.

Участь у акції взяли небайдужі жителі м. Березівка, зокрема мер міста Березівка п. Валерій Григораш, депутат обласної ради Одеської області п. Хачатрян Князь, захисники України, волонтери, активні діячі громади, представники інших місцевих релігійних спільнот та багато дітей, які спільними зусиллями висадили 40 саджанців Барселонського та Каталонського фундука. Ця акція стала продовженням безтермінової еко-соціальної ініціативи "Посади дерево миру", яку у 2016 р. започаткувало Бюро УГКЦ з питання екології за підтримки Мінприроди України.


Настоятель храму свщм. Миколая Чарнецького отець Ігор Кузик у своїй промові до присутніх, розповів про головні цілі та глобальний характер еко-соціального служіння УГКЦ, а також цієї акції, що має за мету привернути увагу до руйнівних наслідків війни для життя людей та всього Божого створіння. Він зазначив, що ми самі і вся наша країна відчуває великий біль і страждання від людської злоби, ненависті і всього зла, яке несе із собою війна. Війна забирає наших близьких і рідних,  руйнує наші домівки і все, що  роками нас оточувало і стало важливою частинкою нашого життя. Ми не хочемо війни. Ми хочемо розвитку і незалежності для нашої держави, миру для наших дітей. Тому, ми не стаємо осторонь. Ми сьогодні зібрались, щоб показати єдність та спільними зусиллями наближатися до Перемоги і до переусвідомлення великого Божого Дару свободи. Сьогодні ми з’єднуємось із Нашим Творцем і хочемо разом із Ним творити новий світ, де немає приниження, використання, ненависті та іншого зла, а є лише любов, повага, людяність, служіння один одному та впровадження моральних і духовних цінностей, які є основою нашого щоденного життя.

«Ці дерева, які ми з вами садимо, є символом життя. І ми сьогодні, як ніколи хочемо, щоб життя перемогло смерть», - підсумував душпастир.

О. Ігор також розповів про багаторічну працю Екологічного бюро УГКЦ задля збереження і примноження природної спадщини нашої країни. Проінформував про головні напрямки його діяльності, цікаві практичні заходи, видавничу та просвітницьку діяльність, спрямовані на плекання екологічної свідомості та відновлення єдності з Небесним Творцем через пошану до всього Його Творіння.

Після вступного слова о. Ігор провів молитву для освячення та благословення саджанців.

Всі присутні із великою радістю долучилися до цієї акції. Кожен посадив своє дерево, пам’ятаючи про особисту відповідальність не лише за нього, а і за все навколишнє середовище.

Після насадження дерев, парох храму свщм. Миколая разом із головою міста пригостили всіх учасників акції солодощами.

На завершення, о. Ігор подякував усім за участь, Екологічному бюро УГКЦ за ініціативу та надані для її здійснення саджанці, а також висловив своє сподівання на подальшу співпрацю для духовного добра та збереження природної спадщини нашого народу. Також він побажав усім миру та перемоги, наголосивши, що саме ці речі здобуваються великими зусиллями. І велику значення у цьому процесі мають наша віра, молитовна та духовна єдність у щоденному житті із нашим люблячим Богом.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології