Екодень для дітей та молоді ВПО в Острові

4 серпня у селі Острів Великоберезовицького деканату Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії відбувся одноденний екологічний табір для ВПО під гаслом: «Від гармонії з Творцем до гармонії з собою, ближнім та природою». П’ятнадцять дітей віком від 2 до 17 років та їхні рідні вперше пережили день, насичений молитвою, катехезою, іграми та добрими ділами для довкілля.

Цю молитовно-практичну екоакцію організовувало Бюро з питань екології УГКЦ, насамперед, для вимушено переселених дітей та молоді, які стали жертвами російської агресії в Україні. В Острівській громаді це є переважно жителі Харкова та Донеччини. Вони стали очевидцями ракетних атак та повітряних бомбардувань, які залишили глибокі рани у їхніх серцях. Проте, ці рани залишаються також видимими і у соціальному, культурному та екологічному секторах нашої волелюбної держави. Ці діти бачили, як разом із українським народом, нищиться й українська земля та вся флора та фауна. Тому, ця невеличка екоакція має на меті полікувати душевні рани українських дітей та показати шлях, як сьогодні лікувати зранену війною нашу природу.

Екозахід розпочався спільною молитвою за мир і Боже благословення для нашого народу. Опісля кожна дитина і батьки коротко розповіли про себе та своє походження. Місцевий референт з питань екології о. Василь Шафран представив учасникам аніматорів та ознайомив із перебігом таборового дня. Після цього були банси та велика гра із призами. Молоді батьки, потрібно визнати, також брали активну участь у програмі. Відтак була екологічна катехеза про віднайдення втраченої гармонії між людьми і Творцем, та віднайдення гармонії між людиною та усім Божим Творінням. Особливий акцент ставився на знищення лісів в Україні та світі. Віршована екоказка «Правічний ліс», допомогла глибше зануритись у проблематику цього питання в Україні та розкрити всі наслідки для сьогодення та майбутнього. Після обідньої перерви діти розмальовували малюнки на біблійну тематику – про створення світу, та полили усі молоді саджанці фундука і сосни, як акт дияконії для добра Божого Створіння.

Завершився екодень Божественною Літургією та врученням усім учасникам церковно-екологічних календарів. На численні прохання учасників були ще банси та частування.

     

     

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології