Позиція Церкви щодо відповідальності за природне довкілля

У четвер, 6 грудня, в Івано-Франківському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді (ОЕНЦУМ) відбувся обласний семінар на тему: «Формування екологічної культури особистої відповідальності через впровадження екологічної етики у виховний процес».

У заході взяв участь представник Бюро УГКЦ з питань екології, виступивши з доповіддю на тему «Позиція Церкви щодо відповідальності за природне довкілля». П. Ірина Дзуль розповіла, що позиція Церкви щодо відповідальності за природне довкілля основується на Святому Письмі і виражена передусім у двох ключових джерелах: Книзі віри – Катехизмі і Соціально-екологічному вченні Католицької Церкви. І саме тому, виходячи із цих джерел, можна говорити про цілісний характер християнської віри, яка неможлива без екологічної складової, що полягає в усвідомленні Правд віри про Бога Творця і Спасителя, з якої випливає обов’язок відповідального ставлення до природи.

«Віра спонукає до відповідальності за все творіння і лежить на людині. Ця відповідальність була покладена на людину Богом ще на початку створення» – констатувала доповідач. Вона також наголосила на тому, що відповідальне управління передбачає бережливе ставлення людини до природи, яке полягає у тому, щоб не завдавати довкіллю шкоди і має виражатися у конкретних вчинках: раціонально використовувати електроенергію, воду, не продукувати зайве сміття, шанувати рослинний і тваринний світ.

«Саме тому, для розуміння і втілення цієї відповідальності у повсякденне життя, дуже важливе значення має екологічна освіта, якою також займається і Церква, і Бюро з питань екології зокрема» – підкреслила представник Екобюро. На завершення своєї доповіді вона розповіла про діяльність Екологічного бюро, запросила присутніх до співпраці і подякувала ОЕНЦУМу за участь їхніх вихованців у конкурсі до Дня Бога Творця «Відповідальність за створіння».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Довідка:

Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді вбачає своєю головною метою: залучення дітей до практичної природоохоронної діяльності на основі набутих знань і ціннісних орієнтацій; дотримання систематичності і безперервності в організації еколого-натуралістичної роботи від дошкільного віку до педагогічних кадрів і населення: впровадження елементів народознавства в процес гурткової роботи, масово-натуралістичної з метою виховання справжнього патріота нашої держави.

Центр координує еколого-натуралістичну роботу в регіоні, організовує і проводить обласні етапи Всеукраїнських масових заходів: конкурси, естафети, зльоти, конференції, акції, конгреси, виставки юннатівських робіт тощо. До участі в цих заходах залучаються міські та районні позашкільні заклади, школи, профтехучилища, інші навчально-виховні заклади і зацікавлені організації.