Актуальна тема

Меню

Природоохоронну спадщину митрополита Шептицького презентували на Форумі видавців 2024

4 жовтня, в рамках Форуму видавців 2024 у Львові відбулась презентація природоохоронної діяльності Праведного Митрополита Андрея Шептицького на основі Церковно-екологічного календаря 2025 р., виданого Бюро УГКЦ з питань екології.

Захід на Святоюрській горі розпочався спільною молитвою та благословенням преосвященнішого владики Володимира (Груци), єпископа-помічника Львівської архієпархії УГКЦ, який у вітальному слові наголосив на важливості бути добрими господарями Божого створіння на зразок митрополита Андрея Шептицького.

Професор Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології привітав учасників презентації з Днем святого Франциска з Асижу, покровителя екологів та усіх, хто піклується про захист та збереження Божого створіння. Очільник Екобюро розповів про мету та змістовне наповнення Церковно-екологічного календаря – 2025, присвяченого популяризації природоохоронної діяльності Праведного Митрополита Андрея Шептицького, яка значно випереджала час і є нині гідним зразком для наслідування не лише в Українській Церкві та суспільстві, але, без сумніву, також і у всесвітньому контексті.

«На зразок святого Франциска з Асижу, все життя владики Андрея було піснею-гімном прослави нашого Творця і Спасителя: вчення про Бога Творця і про християнську відповідальність за світ природи, просвітницька діяльність еко-патріотичного спрямування, заснування заповідників, охорона вікових дерев, екологічно орієнтоване господарювання, стале лісовпорядкування, – все це далеко неповний перелік діл прослави Бога й служіння ближнім», – констатував очільник Екобюро УГКЦ, а також висловив сподівання, – «що презентоване видання спонукатиме поставити питання і шукати на основі життєвого прикладу Праведного Митрополита свою особисту відповідь про значення християнської віри, патріотизму та любові до рідного краю для наближення Перемоги і збереження створеного Богом світу в умовах повномасштабної війни та сучасних екосоціальних викликів».

Отець Сергій Довба, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії більш детально розповів про різноманітні екосоціальні ініціативи владики Андрея Шетицького, які були дієвою відповіддю на тогочасні екологічні та соціальні виклики. В особливий спосіб Праведний Митрополит протився масовій вирубці карпатських лісів та негуманному поводженню з тваринами. Отець Сергій констатував, що екологічно орієнтоване господарювання на церковних землях, відкривало також додаткові можливості для подолання тогочасних викликів бідності та благодійної допомоги потребуючим.

Пані Ганна Башта, в. о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, високо оцінила природоохоронну діяльність Праведного владики Андрея, наголосила на важливості екологічного служіння Церкви в контексті сучасних екологічних викликів, а також висловила сподівання, що Церковно-екологічний календар – 2025 стане гідним знаряддям для плекання екологічної свідомості та відповідальності в українському суспільстві.

На завершення презентації її модератор о. Михайло Дзуль, референт Екобюро УГКЦ в Івано-Франківській архієпархії, висловив від імені організаторів вдячність доповідачам й запросив усіх до спільної молитви за прославу Праведного Митрополита. Варто зазначити, що текст молитви розміщений на звороті календаря і це є гарна нагода, кожному хто придбає календар, щоденно молитися в цьому наміренні.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології