Міжнародний день Землі

 

День Землі (англ. Earth Day) – громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій.

Міжнародний день Землі проголошений з ініціативи Болівії на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 22 квітня 2009 р. Співавторами резолюції виступили більше 50 держав-членів ООН.

У резолюції про проголошення Міжнародного дня Землі наголошується, що Земля і її екосистеми є нашим домом, і для досягнення справедливого балансу між економічними, соціальними та екологічними потребами нинішнього і майбутніх поколінь необхідно сприяти гармонії із природою і планетою Земля.

Саме ж свято – Міжнародний день Землі, в 1970 році придумав американський сенатор Гейлорд Нельсон. Спочатку свято відзначалося лише в США, але дуже швидко його популярність стала планетарною.

У 1990 році цей день став міжнародною акцією, в якій взяли участь 200 млн людей зі 141 країни світу. Щорічно вчені країн світу збираються за круглим столом для обговорення глобальних екологічних проблем.

У різних країнах у цей день організовуються різноманітні заходи. Це конференції, виставки, закриття автомобільного руху на жвавих вулицях великих міст, прибирання території та висадка дерев.

Міжнародний день Землі — це своєрідна масштабна акція, спрямована на привернення уваги всіх людей до існуючих і ймовірнх проблем нашої планети. Більшість з них стосуються питань охорони навколишнього середовища, глобального потепління, збереження рослинності на планеті і т.д. У зв'язку з цим одним з основних заходів цього свята вважається озеленення вулиць, міст, країн... Також це свято відзначається для того, щоб звернути увагу людства на те, що багатства Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології