Наші видання
Церковно-екологічний календар – 2025
Відповідальність за створіння у світлі вчення та особистого життя й діяльності Праведного Митрополита Андрея Шептицького
Церковно-екологічний календар на 2025 р. Б., присвячений темі відповідальності за створений Богом світ у світлі вчення та особистого життя й діяльності Праведного Митрополита Андрея Шептицького ЧСВВ, предстоятеля УГКЦ у 1901-1944 рр.
Календар, виданий з нагоди 160-річчя з дня народження Праведного Митрополита, має на меті популяризувати його вагому екобогословську спадщину та природоохоронну діяльність яка значно випереджала час і є нині гідним зразком для наслідування не лише в Українській Церкві та суспільстві, але, без сумніву, також і у всесвітньому контексті.
Видання є повноцінним церковним календарем, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, а також містить головні дати міжнародного екологічного календаря.
Церковно-екологічний календар на 2025 р. є перекидним, А5 формату (А4 – в розгорнутому вигляді), складається із 32 сторінок, ілюстрований світлинами природи, яку владика Андрей сприймав як Божий дар, який потрібно зберегти і примножити, як невід’ємну частину рідної Хати, даної Творцем для нашого добра та спасіння.
Серед світлин, що ілюструють кожен з місяців – засновані Праведним Митрополитом заповідники «Кедровий», «Чортова гора», «Касова гора», заповідний дуб Маркіяна Шашкевича, пластовий табір на г. Сокіл, липова алея в Крехові та Кедрові палати в урочищі Підлюте. На кожній світлині вміщено цитату владики Андрея на тему цінності Божого створіння і нашої відповідальності за всі природні дари, отримані від нашого Творця і Спасителя.
У нижній частині кожної сторінки міститься церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
На звороті календаря розміщено Молитву за прославу Праведного Митрополита Андрея Шептицького.
Замовити календар можна за тел. +38(097) 983 16 80 або e-mаіІ: еkоburougсс@ukr.net
Світлячок і Вітрячок: екоказка
Казка про пригоди маленького Світлячка, який надихнув людей бережливо використовувати енергію і дбати про довкілля та ближніх.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку і спільного читання в родинному колі.
УДК 821.161.2-343:27-47:502.1
С 46
Скуловатова Олена. Світлячок і Вітрячок : екоказка / О. Скуловатова ; ілюстр. М. Фляк ; Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ : Фоліант, 2024. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-8320-24-9
Настільна гра «Марафон енергозбереження»
Гра плекає культуру ощадливого використання енергії і буде цікавою всім, хто прагне захищати рідний дім та наближати Перемогу, дбаючи про енергетичну незалежність нашої Батьківщини.
ВМІСТ ГРИ:
- ігрове поле – 48 х 34 см
- гральний кубик
- 4 фішки
- бонусні картки – 25 шт.
- штрафні картки – 25 шт.
- правила гри
ПРАВИЛА ГРИ:
Виберіть та помістіть фішки на клітинку «СТАРТ».
Розпочинайте змагання: по черзі кидайте кубик і робіть стільки кроків, скільки випало на кубику.
Зелені та червоні клітини вимагають додаткових дій, а саме: візьміть картку відповідного кольору і зробіть вказану кількість кроків уперед чи назад, роздумуючи над причиною заохочення за заощадження енергії чи покарання за її надмірне витрачання.
Переможе той, хто першим дійде до фінішу.
Для 2-4 гравців віком 5+
Апостольське повчання Святішого Отця Франциска Laudate Deum: про кліматичну кризу
Апостольське повчання про кліматичну кризу. Святіший Отець Франциск, у відповідності до методології «дивись, оціни, дій», системно аналізує антропогенні корені кліматичної кризи та пов’язані з нею екосоціальні наслідки. Понтифік критикує слабку міжнародну політику у справі збереження спільного природного дому, аналізує успіхи та невдачі міжнародних кліматичних самітів і вимагає якісно нового підходу щодо прийняття рятівних для планети рішень.
Папа Франциск констатує важливість навіть найменших зусиль для збереження нашого спільного дому, об’єднаних у потужну хвилю позитивних змін – глобальне екологічне навернення, яке починається з плекання духовних та моральних цінностей на основі віри в Бога Творця.
Для всіх людей доброї волі.
УДК 27-732.2-284
А 76
Святіший Отець Франциск. Апостольське повчання Laudate Deum: про кліматичну кризу / Переклад Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ: Фоліант, 2023. – 36 с.
ISBN 978-617-8320-11-9
Настільна гра «Абетка енергоефективності: Для дітей Божих – малих та дорослих»
Гра буде цікавою всім, хто прагне дбати про спільний дім – природу й більш раціонально й ефективно використовувати енергію. Розвиває уяву і логічне мислення, фантазію та комунікативні навички.
ВМІСТ ГРИ:
- Підручник «Абетка енергоефективності»
- 4 комплекти по 33 карточки зі словами з «Абетки»
- 4 аркуші з правилами гри та рівнями складності: легкий, середній та складний
ПРАВИЛА ГРИ:
Для початку уважно прочитайте «Абетку енергоефективності» та добре засвойте кожне слово від А до Я. Це допоможе перемогти в цій грі!
Оберіть рівень складності та складіть картки зі словами в кожному з рядків поданої схеми так, щоб між ними виник логічний зв’язок (наприклад: сонце, енергія, тепло …).
Візьміть телефон/секундомір та зафіксуйте час проходження обраного рівня.
Виграє той, хто найшвидше правильно заповнить всі клітинки і пояснить зв'язок між обраними словами-зображеннями!
Для 2-4 гравців віком 8+
Церковно-екологічний календар – 2023-2024
Енергозбереження та енергоефективність як свідчення віри в Бога Творця і внесок для наближення Перемоги
«Церковно-екологічний календар на вересень 2023 р. – грудень 2024 р.», присвячений темі християнської відповідальності за створений Богом світ у контексті екологічно-енергетичних викликів війни рф проти України і має на меті популяризувати енергоефективність і спрямовані на енергозбереження зусилля як важливі знаряддя піклування про спільне благо та збереження Божого створіння.
Видання є повноцінним церковним календарем, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, а також містить головні дати міжнародного екологічного календаря.
Церковно-екологічний календар на 2023-2024 рр. є перекидним, А5 формату, складається із 36 сторінок, ілюстрований світлинами храмів, духовних семінарій та монастирів УГКЦ, які впровадили різноманітні заходи з підвищення енергоефективності та послуговуються відновними джерелами енергії, що є виявом екологічної дияконії і гідним для наслідування прикладом. У нижній частині кожної сторінки міститься церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
Змістовне наповнення календаря покликане сприяти осмисленню чесноти енергозбереження та впровадження заходів з енергоефективності як свідчення живої християнської віри в Бога Творця і Спасителя.
Календар містить тематичне вчення книги віри – катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха», відповідні настанови Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, а також поради про те, як кожен може підтримати країну в цей нелегкий час, подбати про спільне благо та збереження Божого створіння, підвищивши енергоефективність свого помешкання, робочого місця, мобільності та повсякденних звичок, таким чином вносячи свою лепту для подолання енергетичних викликів війни і наближення Перемоги.
На звороті календаря розміщено тематичну молитву «За збереження Божих дарів».
Замовити календар можна за тел. +38(097) 983 16 80 або e-mаіІ: еkоburougсс@ukr.net
Нова сусідка: екоказка
Казка про екокнигу «ЛаудатоСі», яка, оселившись на книжковій полиці сімейної бібліотеки, ділиться з сусідками важливими для людей знаннями про те, як піклуватися про нашу планету щодня: дбайливо ставитися до природи та берегти її багатства, даровані Богом, для сучасних і майбутніх поколінь. Спонукає спільно проводити час, плекаючи сімейні цінності, виховує любов до читання.
Казка для всіх, хто прагне добра для себе та довкілля.
УДК 821.161.2-343:27-47:502.1
М 70
Мицко Лариса. Нова сусідка : екоказка / Л. Мицко ; ілюстр. М. Фляк ; Бюро УГКЦ з питань екології. Київ ; Івано-Франківськ : Фоліант, 2023. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-8320-05-8
Захисник чистоти: екоказка
Казка про їжачка Гачка, який захистив ліс від сміття і навчив людей шанувати чистоту створеного Богом світу. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку і спільного читання в родинному колі.
УДК 821.161.2-343:27-47:502.1
К 55
Кобель о. Олег. Захисник чистоти: екоказка / о. О. Кобель; ілюстр. Б. Бондар; Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ; Івано-Франківськ: Фоліант, 2023. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-8320-04-1
АБЕТКА енергоефективності.
Для дітей Божих – малих та дорослих
Ця абетка відкриває світ енергії та її значення для добробуту людини і має на меті навчити енергоефективності повсякденного життя, що є запорукою чистого та безпечного довкілля.
Для дітей Божих – малих та дорослих.
УДК 003.081:621.311:741
А14
Абетка енергоефективності. Для дітей Божих – малих та дорослих / Бюро УГКЦ з питань екології. Київ ; Івано-Франківськ : Фоліант, 2023. – 36 с.
ISBN 978-617-8320-03-4
Відповідальність за створіння:
Збірник робіт Всеукраїнського конкурсу 2022 року
У збірнику представлені кращі роботи учасників XIІ Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння-2022», який має на меті плекання відповідальності за створений Богом світ та її втілення в повсякденному житті та
діяльності.
Для катехитів, учителів християнської етики та предметів екологічного спрямування, душпастирів і мирян; тих, хто покликаний плекати цілісну автентичну християнську віру й прагне славити Творця всім своїм життям і ставленням до Божого створіння – природи.
УДК 271.4(477):502/504(082)
В 42
Відповідальність за створіння : Збірник робіт Всеукраїнського конкурсу 2022 року / Бюро УГКЦ з питань екології. Київ; Івано-Франківськ, 2022. – 65 с.
Відповідальність за створіння:
Збірник робіт Всеукраїнського конкурсу 2016 року
У збірнику представлено кращі роботи учасників VI-го Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння», організованого в 2016 році Екологічним бюро УГКЦ під гаслом «Милосердні, як Отець», що має на меті плекання відповідальності кожної людини за створений Богом світ і її втілення в повсякденному житті та діяльності.
Для катехитів, учителів християнської етики та предметів екологічного спрямування, душпастирів і мирян; усіх, хто покликаний плекати цілісну автентичну християнську віру, прагне славити Творця всім своїм життям, уприсутнюючи Божу милосердну любов у ставленні до всього Божого створіння – природи.
УДК 271.4(477):502/504(082)
В 42
Відповідальність за створіння : Збірник робіт Всеукраїнського конкурсу 2016 року / Бюро УГКЦ з питань екології. Київ; Івано-Франківськ, 2022. – 80 с.
Церковно-екологічний календар – 2023
Родина – як колиска християнської культури та відповідальності за Боже створіння
Церковно-екологічний календар на 2023 рік присвячений темі родини і має на меті представити вчення Церкви про сім’ю як колиску християнської культури та відповідальності за світ довкілля й усе Боже створіння – природу, а також запропонувати практичні орієнтири та поради для втілення християнської віри в Бога Творця і Спасителя в житті родини та її ставленні до навколишнього світу й отриманих від Бога дарів природних ресурсів.
Видання є повноцінним церковним календарем, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, а також містить головні дати міжнародного екологічного календаря.
Церковно-екологічний календар на 2023 рік є перекидним, А5 формату, складається із 32 сторінок. Видання ілюстроване світлинами храмів УГКЦ в Україні та на поселеннях, посвячених Пресвятій родині та ключовим подіям Історії Спасіння. На кожній світлині вміщено цитату зі Святого Письма про родину як спільноту Божої любові. У нижній частині кожної сторінки міститься церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
Змістовне наповнення календаря покликане сприяти осмисленню зв’язку християнської віри й відповідальності один за одного та навколишній світ, усвідомленню особистого екологічного покликання, формуванню переконання, що саме родина, її віра, духовність, моральна відповідальність та екологічна грамотність є визначальними для збереження та примноження природної спадщини і подолання соціально-екологічних викликів, які ставить перед нами сьогодення і у першу чергу – злочинна війна рф проти України.
Календар містить настанови блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, про те як шанувати Бога Творця мудрим і бережливим ставленням до дарованого Ним світу у час війни, а також екологічний дороговказ родини, який покликаний сприяти підвищенню екологічної грамотності, дієвому свідченню нашої віри в Бога Творця і Спасителя в контексті сучасних викликів та наближенню Перемоги.
На звороті календаря розміщено тематичну молитву до Пресвятої родини.
Замовити календар можна за тел. +38(097) 983 16 80 або e-mаіІ: еkоburougсс@ukr.net
Відповідальність за створіння:
Збірник робіт Всеукраїнського конкурсу 2021 року
У збірнику представлені кращі роботи учасників XI Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння-2021», який має на меті плекання відповідальності за створений Богом світ та її втілення в повсякденному житті та діяльності.
Для катехитів, учителів християнської етики та предметів екологічного спрямування, душпастирів і мирян; тих, хто покликаний плекати цілісну автентичну християнську віру й прагне славити Творця всім своїм життям і ставленням до Божого створіння – природи.
УДК 271.4(477):502/504(082)
В 42
Відповідальність за створіння : Збірник робіт Всеукраїнського конкурсу 2021 року / Бюро УГКЦ з питань екології. Київ; Івано-Франківськ, 2022. – 76 с.
ISBN 978-617-8210-00-7
Весь світ молитвою благословляю: духовно-екологічна поезія
«Весь світ молитвою благословляю» – збірка духовно-екологічної поезії преосвященного владики Михаїла Колтуна, ЧНІ, правлячого архієрея Сокальсько-Жовківської єпархії Української Греко-Католицької Церкви.
Автор глибоко переживає за все Боже створіння – природу, що страждає від гріховного ставлення людини, перетворюючись із Божого благословення на загрозу для життя.
Поетична збірка є одночасно своєрідним екологічним катехизмом та молитовником, а також екологічним дороговказом для життя в гармонії з Творцем та всім створінням.
УДК 821.161.2-1:2-534.3
В57
Владика Михаїл Колтун. Весь світ молитвою благословляю : духовно-екологічна поезія. – Київ – Івано-Франківськ : Фоліант, 2021. – 64 с.
ISBN 978-617-7970-61-2
Церковно-екологічний календар – 2022
Від духовного паломництва – до відповідальності за природу
Церковно-екологічний календар на 2022 рік, присвячений темі паломництва як знаряддя для відновлення втраченої через гріх гармонії з Творцем та всім створінням. Календар має на меті популяризувати паломницькі святині Української Греко-Католицької Церкви й допомогти звершувати духовні прощі згідно вчення Церкви в дусі бережливого ставлення до природи – видимої ікони невидимого Бога.
Видання є повноцінним церковним календарем, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії УГКЦ. Календар також містить екологічні дати міжнародного екологічного календаря.
Церковно-екологічний календар на 2022 рік є перекидним, А5 формату, складається із 32 сторінок, вміщає 12 світлин паломницьких святинь УГКЦ. На кожній світлині міститься цитата Святого Письма про життя людини як шлях, успішність якого залежить від, усвідомлення Божої правди та її втілення у нашому повсякденні. У нижній частині кожної сторінки міститься церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
Змістовне наповнення церковно-екологічного календаря сприяє усвідомленню того, що весь простір, уся природа – це Боже створіння та місце богоявлення, що природа – це своєрідний космічний храм, у якому в єдності перебувають усі покликані Творцем до буття істоти і простір для здійснення історії спасіння, до якого кличе кожного наш Творець і Спаситель.
Календар допоможе зрозуміти, що бережливе й відповідальне ставлення до Божого створіння-природи – це невід’ємний елемент прослави Творця й нашого повноцінного життя у Христі, а в контексті сучасних соціально-екологічних викликів, в корені яких лежить гріх, сприятиме більш цілісному наверненню, що включає також якісно нове життя во Христі в ставленні до всього Божого створіння – природи.
Екологічний дороговказ паломника, розміщений на сторінках календаря має за мету сприяти більш цілісному іспиту сумління, духовному росту, наближенню (наверненню) до Бога через більш гармонійне, раціональне та бережливе ставлення до природи, як під час самої духовної прощі, так й усьому нашому житті.
На звороті календаря розміщено Молитву прочанина в гармонії зі створінням, яка сприятиме плеканню екології душі, що є запорукою екології довкілля.
Замовити календар можна за тел. +38(097) 983 16 80 або e-mаіІ: еkоburougсс@ukr.net
Оази серед пустелі:
Духовно-екологічні роздуми над дарами Святого Духа
Сучасний світ спраглий побачити, яким був первинний задум Творця щодо Свого створіння. Завдяки дарам Святого Духа християнам під силу відновлювати у світі втрачену через гріх гармонію. Воплочуючи заповідь любові й трепетно ставлячись до довкілля, християнські громади мають шанс стати у світі тими «оазами серед пустелі», які пригадуватимуть про Небесну Батьківщину й безмежну Божу любов та Його милосердя.
Книга призначена для священників, катехитів, учителів християнської етики, а також усіх, хто отримав дари Святого Духа в Таїнствах Церкви – Хрещенні та Миропомазанні.
УДК 2:502/504
М65
Містерман о. Володимир. Оази серед пустелі : Духовно-екологічні роздуми над дарами Святого Духа / упоряд. та заг. ред. проф. д-р В. Шеремета. Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич : Коло, 2021. 64 с.
ISBN 978-617-642-550-2
Відповідальність за створіння:
Збірник робіт Всеукраїнського конкурсу 2020 року
У збірнику представлено кращі роботи учасників Х Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння-2020», що має за мету плекання й поширення відповідальності кожної людини за створений Богом світ і її втілення в повсякденному житті та діяльності.
Конкурс «Відповідальність за створіння-2020» покликаний підтримати екологічну ініціативу Папи Франциска «Рік Laudato Si»; допомогти оживити християнську віру; сприяти переосмисленню особистої відповідальності за природні дари Творця; формувати чеснотливе ставлення до природи; спонукати (особливо під час пандемії COVID-19) до конкретних кроків для покращення стану нашого спільного дому – створеного Богом світу; пожвавити екуменічний діалог, а також популяризувати День Бога Творця та Час відповідальності за створіння.
Для катехитів, учителів християнської етики та предметів екологічного спрямування, душпастирів і мирян; усіх, хто покликаний плекати цілісну автентичну християнську віру, прагне славити Творця всім своїм життям і ставленням до Божого створіння – природи.
УДК 271.4(477):502/504(082)
В 42
Відповідальність за створіння : Збірник робіт Всеукраїнського конкурсу 2020 року / Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ, 2021. – 64 с. : іл.
ISBN 978-966-398-105-5
Правічний ліс: екоказка
За прикладом мудрого діда, персонажа казки, варто вчитися розуміти навколишній світ, милуватися ним, робити добро природі для нашого спільного блага. Дід навчав тамтешніх мешканців, що ліс – то життя, створіння Бога і нищити його не можна, бо буде біда для всіх. Та селяни, одурманені дзвоном золота й жадобою швидкої наживи, вирубали правічний ліс і завдали великої шкоди природі та собі самим. Порятунок прийшов лиш після того, як громада осмислила скоєне та рішуче взялася за порятунок дарованого Богом світу.
Казка для всіх, хто піклується про збереження природи – Божого створіння.
«Правічний ліс» – казка-переможниця ІХ Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння» 2019 року в номінації «Казка».
УДК 821.161.2-34:502.1
Р 82
Рубльова Оксана. Правічний ліс : екоказка / О. Рубльова ; ілюстр. Х. Валько ; Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ ; Дрогобич : Коло, 2021. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-642-531-1
Церковно-екологічний календар – 2021
Відповідальність за Божий дар – землю
Бюро УГКЦ з питань екології видало Церковно-екологічний календар на 2021 рік, який має за мету сприяти усвідомленню, що земля – це Божий дар і спільне благо, і ми покликані славити Творця по-християнськи бережливим та відповідальним ставленням до природи, а особливо – до землі.
Видання є повноцінним церковним календарем, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії. Рівно ж, календар містить екологічні дати міжнародного екологічного календаря.
Церковно-екологічний календар на 2021 рік є перекидним, А5 формату, складається із 32 сторінок, вміщає 12 світлин Божих дарів землі для України. На кожній світлині міститься цитата Святого Письма про землю і нашу відповідальність за цей безцінний Божий дар. У нижній частині кожної сторінки міститься церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
В календарі міститься компендіум вчення Церкви про Божий дар – землю. Тут подане вчення енцикліки Laudato Si Папи Франциска про відповідальність за землю як невід’ємну складову покликання кожної людини, життя в Христі та прослави Творця. Дуже важливими є презентовані тут моральні принципи для проведення аграрної реформи і відповідального ставлення до землі, сформульовані Синодом Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. Церковно-екологічний календар також унаочнює неймовірне багатство Божих дарів землі для України, яка володіє близько третьої частини світового банку чорноземів, проблематизує питання актуального стану землі і мотивує всіх зробити внесок для збереження землі як Божого дару, зменшивши власний екологічний слід, більш раціонально та помірковано використовуючи природні ресурси в повсякденному житті, мінімізувавши забруднення довкілля, вправляючись в екологічних чеснотах та нових стилях життя в Христі в ставленні до природи.
На звороті календаря розміщено Молитву християн у єдності зі створінням із енцикліки Папи Франциска «Laudato Si – Славен будь: про турботу за наш спільний дім».
Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства
Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, Київ, 10 – 11 грудня 2019 р.
У збірнику представлені тези та матеріали доповідей учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства», організованої Бюро з питань екології УГКЦ, Міжнародним екологічним об’єднанням «Відповідальність за створіння», кафедрою екології Національного університету «Києво-Могилянська Академія», Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України, МБО «Екологія – Право – Людина» та ВЕО «Зелений ковчег». Матеріали (тези, наукові, інформаційні та публіцистичні статті) відображають результати досліджень та дискусій за такими напрямками: 1) довкільні виклики України; 2) сталий розвиток суспільства і збереження природної спадщини Творця: співпраця Церкви, держави і громадянського суспільства; 3) екологічна освіта й формування культури відповідальності та сталого розвитку.
Матеріали конференції будуть корисними вчителям, викладачам і студентам університетів, служителям Церкви та представникам релігійних організацій, науковцям і спеціалістам у галузі екологічної освіти й управління, активістам громадських організацій, а також усім, кому небайдужі природна спадщина Творця та сталий розвиток суспільства.
УДК 316+574(063)
Л 28
Laudato Si : екологічний внесок для сталого розвитку суспільства : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, Київ, 10 – 11 грудня 2019 р. : [зб. доп. / наук. ред. Карамушка В.]. – Київ ; Івано-Франківськ ; Дрогобич : Коло, 2020. – 232 с.
ISBN 978-617-642-508-3
Енцикліка Святішого Отця Франциска «Laudato Sі»: про турботу за наш спільний дім
Перша в історії екологічна енцикліка папи Франциска про турботу за спільний дім, яким є для нас увесь створений Богом світ. Документ містить офіційне вчення Католицької Церкви щодо сучасних екологічних викликів, їх основних причин, а також ключових передумов та інструментів їх подолання. Ключовим посланням енцикліки папи Франциска «Laudato Sі» є те що, всі ми є відповідальні за створений світ і кожен з нас покликаний стати інструментом у Божих руках, задля збереження Його створіння.
Для духовенства, вірян і всіх людей доброї волі, які є небайдужими до майбутнього планети.
УДК 27-732.2-284
Е 64
Святіший Отець Франциск. Laudato Si: про турботу за наш спільний дім / Переклад Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ ; Дрогобич : Коло, 2019. – 184 с.
ISBN 978-617-642-446-8
Первоцвіти: екоказка
Казка про їжачка Гачка, невтомного рятівника дивосвіту природи, який не допустив знищення лісових первоцвітів і навчив дітей бережливо ставитися до цього Божого дару.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку і спільного читання в родинному колі.
УДК 821.161.2-34:502.1
К 55
Кобель о. Олег. Первоцвіти : екоказка / о. О. Кобель ; ілюстр. Б. Бондар ; Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ : Фоліант, 2020. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-7496-87-7
Різдво у лісі: екоказка
Повчальна історія про чарівний зимовий ліс і двох звірят, що зустрілися напередодні Різдва. Особлива святкова аура, що витає в казці, навчить читачів доброзичливості й любові до кожного Божого створіння, відкриє чисті дитячі серденька для справжньої дружби, прийняття, взаєморозуміння й турботи про навколишній світ.
Чудова книжечка для спільного читання з дітьми (від 3 років).
УДК 821.161.2 ’ 06 - 343
В 16
Христина Валько. Різдво у лісі / ілюстр. Х. Валько ; Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ : Фоліант, 2020. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-7496-76-1
Церковно-екологічний календар – 2020
Відповідальність за Божий дар – ліс
Церковно-екологічний календар на 2020 р., який підготувало й видало Бюро УГКЦ з питань екології, присвячений лісу та нашій відповідальності за цей безцінний дар Творця для всього людства.
Нині першочерговою вимогою є збереження та примноження природної спадщини Творця і лісове господарювання на засадах сталого розвитку, приклад якого подав Митрополит Андрей Шептицький, сприяючи мудрому й ощадливому використанню лісових ресурсів, дбаючи про їх подальше відновлення.
Від кожного з нас залежить, у якому стані будуть наші ліси і весь наш спільний Божий дім – природа. Кожен несе свою лепту відповідальності як представник влади, працівник лісового господарства, право- чи природоохоронних органів, громадянин або віруюча людина.
Бережливе ставлення до лісу починається з культури повсякденного життя, заснованої на усвідомленні відповідальності за Божі дари природи. Збереження лісових скарбів полягає не лише у відсутності самовільних протизаконних рубок, але й у заощадженні кожного аркуша паперу, дотриманні правил пожежної безпеки в лісі, плеканні культури різдвяно-новорічних свят, у якій немає місця зрубаному дереву, недопущенні підпалів сухої рослинності та викидання в лісі побутових відходів тощо.
Церковно-екологічний календар – це настінний перекидний календар, зверстаний на основі розробки Патріаршої літургійної комісії. Календар – зручний у користуванні. Кожна сторінка календаря у верхній частині містить оригінальні фотографії лісових масивів Національних природних парків України та ключові цитати зі Святого Письма, підібрані у відповідності до теми. У нижній частині кожної сторінки міститься повноцінний церковний календар та інформація про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
Врятуй світ! Все починається з тебе
Книжка для дітей, у якій розповідається про побутові відходи та що відбувається коли вони потрапляють у природу. Діти дізнаються, що більшість відходів – не сміття, а вторинна сировина, яку можна відсортувати, переробити й виготовити нові потрібні речі.
З дитинства формується уявлення про світ та наше призначення у ньому. Тому важливо, щоб дитина навчилася дбати про своє здоров'я та розуміла зв'язок між людиною і її впливом на стан довкілля.
Для дошкільного та молодшого шкільного віку.
УДК 504-053.2
Л 87
Лучейко Яніна. Врятуй світ! Все починається з тебе / ілюстр. О. Бланк ; Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ ; Дрогобич : Коло, 2019. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-642-454-3
Звірята зі Знесіння: оповідання
Книжка – портретне знайомство з тваринами, які живуть поряд із людьми та потребують їхнього захисту. Оповідання спонукає до доброзичливості і турботливого ставлення до Божого дивосвіту природи. Ілюстрації зображають справжніх звіряток, реальні пейзажі та впізнавані місця Львівського Знесіння, заохочуючи до відпочинку на лоні природи та цінування навколишньої краси.
Для діток від 3-х років, спільного читання з дорослими та обговорення і засвоєння цінностей Природи.
УДК 821.161.2’06-93
Ш83
Шпирка Віра. Звірята зі Знесіння / В. Шпирка ; ілюстр. Х. Валько ; Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ ; Дрогобич : Коло, 2019. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-642-449-9
ЕкоМарафон звірят: настільна гра
Настільна гра «ЕкоМарафон звірят» – дебют Бюро з питань екології УГКЦ у віднайденні нових ігрових форм та інструментів екологічної освіти. Виробляє ощадливе ставлення до природних ресурсів, формує культуру відповідального споживання, підвищує енергоефективність життя.
Комплектація:
- ігрове поле – 1
- фішки для гравців – 5-6 фігурок тваринок
- дерев’яний ігровий кубик – 1
Правила
Кожен гравець обирає тваринку для участі в марафоні. Учасники гри домовляються, хто першим починає гру. Кожен по черзі кидає кубик та, відповідно до кількості отриманих очок, виконує хід на ігровому полі, починаючи зі старту. Перемагає той, хто перший дістанеться фінішу.
Можна бавитися по-різному. Найпростіший спосіб – дістатися фінішу якнайшвидше, рухаючись тільки вперед. Інший – слід виконувати вказівки та завдання, які траплятимуться на ігровому полі. Також можна домовитись, що для фінішу слід здобути точну кількість очок, а кожне зайве повертатиме гравця на крок назад.
Приєднуйся, друже! Обирай підопічного! Перемагай та зростай у любові до Божого створіння – природи!
Захоплива гра для дітей Божих від 3-х до 103 років.
Врятований ліс: екоказка
Казка про їжачка Гачка, який зупинив протизаконне вирубування дерев і допоміг зберегти спільний для всіх лісових мешканців дім.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку і спільного читання в родинному колі.
УДК 821.161.2-34:502.1
К 55
Кобель о. Олег. Врятований ліс : екоказка / о. О. Кобель ; ілюстр. Б. Бондар ; Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано-Франківськ ; Дрогобич : Коло, 2019. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-642-429-1
Журнал «Фортунчик»
Зі сторінок цього пізнавального дитячого журналу, читачі дізнаються про дивовижний світ – природи, дарований нам Богом. Пізнають, що бути дружнім до довкілля – нескладно, а навіть корисно! Завдяки простим та корисним підказкам діти навчаться правильно поводити себе серед природи, стати їй другом.
Читачі дізнаються про діяльність Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології, яке допомагає збагнути важливу місію людини на Землі! Церква вчить нас, що створений Богом світ треба берегти. Це завдання ми отримали від нашого Творця і воно записане у Святому Письмі. Церква допомагає зрозуміти, що ми отримали цей світ безкоштовно. Ми маємо користати з його дарів розумно і відповідально, але він не є нашою власністю, і, найголовніше, його треба передати наступним поколінням таким же гарним і придатним для життя.
Для кмітливих читайликів редакція підготувала загадки, кросворди, саморобки та розмальовки на екологічну тематику. Юні експерти спробували пояснити повчальні прислів’я про природу.
Журнал покликаний стати прикладним інструментом екологічної освіти дітей, кращого пізнання Божого дивосвіту, плекання любові до Божого створіння та відповідальності за весь навколишній світ.
Журнал розрахований для дітей віком 5-10 років.
Їжачок-рятівничок: екоказка
Казка про доброго їжачка Гачка, який урятував від пожежі польових та лісових мешканців – звірят та пташенят і допоміг людям усвідомити, що Земля – це наш спільний дім, а хто цей дім вогнем палить, перед Господом грішить.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку і спільного читання в родинному колі.
УДК 821.161.2-34:502.1
К 55
Кобель о. Олег. Їжачок-рятівничок : екоказка / о. О. Кобель ; ілюстр. Б. Бондар ; Бюро УГКЦ з питань екології. – Київ ; Івано- Франківськ ; Дрогобич : Коло, 2019. – 16 с. : іл.
ISBN 978-617-642-405-5
Церковно-екологічний календар – 2019
Відповідальність за Божий дар – воду
Церковно-екологічний календар на 2019 рік, виданий Бюро УГКЦ з питань екології, має за мету популяризувати вчення Церкви про відповідальність за Боже створіння – природу і є присвячений темі води, як безцінного дару Творця для всього людства, який маємо з вдячністю приймати і вживати в дусі відповідальності.
Видання є повноцінним церковним календарем, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії. Рівно ж календар містить екологічні дати міжнародного екологічного календаря.
Церковно-екологічний календар на 2019 рік є перекидним, А5 формату, складається із 32 сторінок, вміщає 12 світлин водних скарбів України. Кожна сторінка календаря у верхній частині містить унікальний водний дар Творця: річку, озеро чи водоспад, а також тематичну цитату Святого Письма про воду.
У нижній частині кожної сторінки міститься церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
В кінці календаря міститься компендіум вчення Церкви про Божий дар – воду. Тут подане вчення Святого Письма щодо покликання людини берегти створений Богом світ та вчення Церкви щодо відповідальності за Боже створіння, як важливого аспекту свідчення віри в сучасному світі. Особливий акцент поставлено на висвітленні спільної відповідальності за Божий дар – воду згідно з вченням Святішого Отця Франциска. Календар містить інформацію про водні дари Творця і їх стан в Україні, а також подає конкретні поради бережливого використання води у повсякденному житті кожної людини.
Блакитний скарб: екоказка
Казка про дівчинку Ангелінку, котра завдяки дивовижним пригодам уві сні усвідомила: вода – це безцінний Божий дар, і всім його слід приймати з великою вдячністю й ощадливо використовувати.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку і спільного читання з батьками.
УДК 821.161.2-34
Д43
Дзуль Ірина. Блакитний скарб: Казка; ілюст. М. Качмар. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2018. – 16 с.
ISBN 978-617-642-341-6
Арчі: екоказка
Казкова історія про песика Арчі, який намагається зробити світ чистішим та кращим. Цим виданням Бюро УГКЦ з питань екології започатковує серію повчальних казочок для діток на екологічну тематику. Цікаві та захопливі пригоди казкових героїв допоможуть пробудити любов до Божого створіння – природи, викликати співчуття до її страждань, навчать відповідально ставитися до довкілля, оберігати та примножувати природні дари і дбати про світ, який Творець подарував людям для спільного добра.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку і спільного читання в родинному колі.
УДК 821.161.2
Є 42
Єгорушкіна Катерина.
Арчі: Екоказка; худож. О. Власюк. — Київ — Івано-Франківськ — Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2017. — 16 с.
ISBN 978-617-642-337-9
Я і Енергія: Навчальний посібник для учнів початкової школи
Посібник «Я і Енергія» в захопливій формі розповідає школярам молодших класів про раціональне використання ресурсів та енергії.
Посібник розрахований на учнів 1-4 класів і може бути використаний у рамках викладання предмета «Я і Україна», трудового навчання, факультативних занять, для проведення годин спілкування та виховних заходів, для роботи гуртків та індивідуальної роботи учнів удома.
УДК 502(075.2)
Я 11
Я і Енергія: Навчальний посібник для учнів початкової школи. – 2-ге вид., виправл. та доп. / Інгвілд Лорентзен, Кай Асберн Кнутсен Шьорліен [та ін.]; За заг. ред. Зінаїди Галбен-Панчук, Наталі Халаїм. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2017. – 64 с.
ISBN 978-617-642-319-5
Церковно-екологічний календар – 2018
Вчення Блаженнішого Любомира (Гузара) про відповідальність за Боже створіння – природу
Даний календар, виданий з нагоди 85-ття з дня народження Великого Українця та з нагоди 10-ї річниці заснування ним Екобюро, має за мету популяризувати вчення Блаженнішого Любомира про відповідальність за Боже створіння – природу і, таким чином, долучитись до оживлення християнської віри і оновлення українського суспільства.
Цьогорічний календар як і всі попередні церковно-екологічні календарі – це повноцінний церковний календар, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії УГКЦ. Цей перекидний календар А5 формату складається із 32 сторінок, вміщає 12 різних світлин з Блаженнішим Любомиром, на кожній з яких розміщені вислови морального Авторитету нації про те, що відповідальність за Боже створіння – це невід’ємна складова християнської віри. Окрім релігійних свят, постів, загальниць, в календарі є також різні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та по цілому світі.
На останніх сторінках календаря можна знайти коротку інформацію про те, який великий слід в історії народу і Церкви може залишити життя однієї людини, коли вона його прожила згідно з Божою Волею, з любові до людей і до цілого Богом створеного світу.
На звороті календаря знаходиться Екологічний заповіт Блаженнішого Любомира
Каталог виставки кращих малюнків Всеукраїнського екологічного конкурсу
«Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля — що далі?»
У 2016 році Бюро УГКЦ з питань екології організувало Всеукраїнський конкурс для шкільної та студентської молоді «Чорнобильська катастрофа – 30 років опісля, що далі?» Метою конкурсу було розвинути у дітей та молоді чутливість до ризиків модерних технологій і сприяти формуванню відповідальності за створіння.
В конкурсі взяли участь понад 1500 школярів та студентів з різних регіонів України. Для виставки було відібрано 77 кращих малюнків, які в особливий, творчий і зворушливий спосіб виражають довгострокові наслідки атомної катастрофи. Роботи виражають особистий біль, страх і прагнення кращого майбутнього.
Виставка мала за мету привернути увагу не лиш до наслідків Чорнобиля, але й мобілізувати зусилля громадськості в Україні, Австрії та інших країнах для сталого розвитку і збереження створіння.
Необхідно об’єднатися у пошуку сталих альтернатив життя та енергозабезпечення, адже ризики атомної енергетики можуть будь-якої миті спричинити смертельні наслідки для життя на всій Планеті.
Відповідальність за створіння:
Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу 2015 року
У збірці представлено кращі роботи Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння – 2015», що має за мету плекання і поширення свідомості відповідальності кожної людини за створений Богом світ і її здійснення у повсякденному житті та діяльності.
Для душпастирів і мирян, тих, хто відповідальний за плекання автентичної християнської віри і хто хоче поглибити розуміння власної віри і більш цілісно та ефективно свідчити Христа у своєму житті.
УДК 821.161.2-97:502.3
ББК 84(4УКР)
В 42
Відповідальність за створіння: Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу 2015 року. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2016. – 96 с.
ISBN 978-617-642-275-4
Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля – що далі?
Збірка вибраних робіт Всеукраїнського конкурсу 2016 року
У збірці представлено вибрані роботи учасників Всеукраїнського конкурсу для школярів та студентської молоді «Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля, що далі?», який мав за мету сприяти збереженню правди про Чорнобильську катастрофу та привернути увагу до її численних соціально-економічних, медичних та екологічних наслідків.
Конкурс також мав спонукати до усвідомлення особистої відповідальності за створений Богом світ – природу, а також до роздумів стосовно можливостей використання більш безпечних для людей та природного довкілля джерел енергії і впровадження заходів для підвищення енергоефективності повсякденного життя.
Для всіх, хто прагне жити у світі без нових атомних та духовних чорнобилів.
УДК 621.311.25:621.039.586(477)(082)
ББК 20.1я43
Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля – що далі?: Збірка вибраних робіт Всеукраїнського конкурсу 2016 року. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2016. – 156 с.
ISBN 978-617-642-272-3
Церковно-екологічний календар – 2017
Церковно-екологічний календар на 2017 рік підготований і виданий Бюро УГКЦ з питань екології з метою популяризації вчення Церкви про відповідальність за Боже створіння – природу.
Даний календар – це повноцінний церковний календар, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії.
Церковно-екологічний календар на 2017 рік – це настінний перекидний календар. Формат – А5, 16 сторінок, повноколірний. Кожна сторінка календаря у верхній частині містить одну з українських ікон з XVI століття, яка відображає одне з найбільших свят місяця. Поряд з іконою свята розміщені витяги з літургійних тестів даного свята і окрема молитва, у якій підсумовується суть свята і те, що участь у святкуванні того чи іншого свята бере ціле Боже створіння – увесь видимий і невидимий світ.
У нижній частині кожної сторінки міститься повноцінний церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
В кінці календаря можна знайти розгорнуте пояснення про церковно-екологічний календар.
Завдяки церковно-екологічному календарю на 2017 рік Бюро УГКЦ з питань екології прагне привідкрити прихований скарб нашої традиції і християнського віровчення, невід’ємною частиною якого завжди було вчення Церкви про відповідальність за створіння.
Українські ікони, вибрані літургійні тексти найбільших свят та запропоновані молитви в даному календарі покликані допомогти побачити і зрозуміти, що ми успадкували багату духовну, богословську і культурну спадщину, яку ми зобов’язані зберегти для прийдешніх поколінь, а самі повинні навчитись черпати з неї ту життєдайну і необхідну силу, якщо прагнемо реалізувати життєве покликання і дати переконливе свідчення віри в сучасному світі.
Боже створіння прагне милосердя
Запропоновані духовно-екологічні роздуми, біблійні тексти, молитви, молитовні намірення та постанови діл милосердя розраховані на сім тижнів Великого посту або сім днів будь-якого тижня у році та мають за мету сприяти поглибленню віри та свідченню Христа в сучасному світі.
УДК 27-36
ББК 86.37-574.3
М 25
Боже створіння прагне милосердя: духовно екологічні роздуми про діла милосердя/ Володимир Містерман. – Львів: Свічадо, 2016. – 72 с.
ISBN 978-966-395-981-8
Енергія, Справедливість і Мир
У першому десятилітті нового тисячоліття особливу увагу привертають питання, пов'язані з погіршенням стану довкілля, тенденцією до виснаження природних ресурсів, економічною кризою, продовольчою безпекою. Такі явища стрімко ширяться планетою, і, схоже, не варто сподіватися на швидке розв’язання цих проблем без серйозного усвідомлення їх складності й потреби інтенсивної мобілізації зусиль громадянського суспільства, державних установ на національному і міжнародному рівнях. У цій книзі Папська Рада Справедливість і Мир має намір звернути увагу на численні взаємозв’язки, які існують між енергією та перерахованими вище факторами. Всі ці проблеми є викликом для справедливості і загрожують такому дорогоцінному людському благові, як мир. І справді, нерівні можливості доступу до енергії збільшують розрив, який усе радикальніше відокремлює привілейовані райони від районів із менш сприятливим розташуванням, завдаючи шкоди справедливому сталому розвитку всіх.
УДК 502.7:21
ББК 20.1
Е63
Енергія, Справедливість і Мир. Рефлексії про енергію в актуальному контексті розвитку та охорони навколишнього середовища / пер. з італ. О. Макар. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2016. –136 с.
ISBN 978-617-642-255-6
Екологічно-Церковний календар – 2016
Вчення Папи Франциска про спільну відповідальність за створений світ
Екологічно-Церковний календар на 2016 р. Б. присвячений поширенню вчення Папи Франциска про спільну відповідальність за створений світ, яке системно представлено у першій в історії Церкви екологічній енцикліці Laudato Si.
Екологічно-церковний календар – це настінний перекидний календар. Формат – А4, 14 сторінок, повноколірний. Кожна сторінка календаря у верхній частині містить оригінальні фотографії Папи Франциска і ключові цитати документу, підібрані у відповідності до основних церковних та екологічних свят. У нижній частині кожної сторінки міститься повноцінний церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
На остатніх сторінках календаря подано стислий виклад вступу та шести розділів енцикліки, що висвітлює вчення Церкви щодо наявних екологічних проблем, їх основних причин, а також ключових передумов та інструментів їх подолання.
Ключовим посланням енцикліки Папи Франциска Laudato sі’ є те, що всі ми є відповідальні за створений світ і кожен з нас покликаний стати інструментом у Божих руках, задля спасіння Його створіння. Кожен покликаний прославляти Бога всім своїм життям, розвитком і примноженням отриманих дарів та чеснот, їх взаємним даруванням і служінням у сім’ї та суспільстві, а також у всьому створеному Богом світі.
Великопосна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння»:
Збірник екологічних катехиз про чесноти – 2013
У збірнику містяться катехизи про чесноти та християнську відповідальність за створений Богом світ, підготовлені в рамках Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» 2013 року.
Для душпастирів, катехитів, учителів етики та широкого кола читачів, які бажають краще зрозуміти і реалізувати своє християнське та загальнолюдське екологічне покликання.
УДК 2-42+502/504
ББК 86.210+20.1
В 41
Великопосна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння»: Збірник екологічних катехиз про чесноти – 2013 / В. Шеремета. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2015. – 40 с.
ISBN 978-617-642-202-0
Відповідальність за створіння:
Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу 2014 року
У збірці представлено кращі роботи Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння – 2014», що має за мету плекання і поширення свідомості відповідальності кожної людини за створений Богом світ і її здійснення у повсякденному житті та діяльності.
Для душпастирів і мирян, тих, хто відповідальний за плекання автентичної християнської віри і хто хоче поглибити розуміння власної віри і більш цілісно та ефективно свідчити Христа у своєму житті.
УДК 821. 161. 2-93(08)
ББК Д (4УКР)я43
В 42
Відповідальність за створіння: Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу 2014 року. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2015. – 84 с.
ISBN 978-617-642-201-3
Великопосна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння»:
Збірник екологічних катехиз про головні гріхи – 2014
У збірнику містяться катехизи про головні гріхи та християнську відповідальність за створений Богом світ, підготовлені в рамках Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» 2014 року.
Для душпастирів, катехитів, вчителів етики та широкого кола читачів, які бажають краще зрозуміти і реалізувати своє християнське та загальнолюдське екологічне покликання. У збірнику містяться катехизи про головні гріхи та християнську відповідальність за створений Богом світ, підготовлені в рамках Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» 2014 року.
УДК 2-42+502/504
ББК 86.210+28.08
В 41
Великопосна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння»: Збірник екологічних катехиз про головні гріхи – 2014 / В. Шеремета. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2014. – 40 с.
ISBN 978-617-642-177-1
Усе створіння славить Творця!
Екологічний колядник: колядки, вертеп, віншування
Колядник «Усе створіння славить Творця» є наступною спробою Бюро УГКЦ з питань екології, запропонувати всім, хто з трепетом очікує приходу Спасителя, підбірку колядок, в яких Новонароджене Дитя-Ісус прославляється як Творець всесвіту, Який прийшов відновити первозданну гармонію, що була порушена через гріхопадіння людини. В кожній із колядок, які складають першу частину цієї збірки, дуже помітна одна важлива річ: весь всесвіт – ціле створіння Боже розвеселилось і зраділо з приходу Дитяти-Ісуса, адже в тілі появився Той, Хто через Своє народження, смерть та воскресіння прийшов дати новий початок і примирити «впалого Адама» з Його Творцем та усім створінням.
«Творчою родзинкою колядника є авторський сценарій різдвяного вертепу і різдвяні та новорічні віншування, плід конкурсу «Усе створіння славить Творця». Як сценарій вертепу, так і віншування можна по праву назвати творчим доробком не лише церковної екологічної інституції, але й цілого українського суспільства.
Усе створіння славить Творця. Екологічний колядник: колядки, вертеп, віншування / Уклав о. Володимир Містерман. – Івано-Франківськ, 2015. – 96 с.
Екологічно-Церковний календар – 2015
Екологічне вчення Святішого Отця Венедикта XVI.
Міжнародний рік світла і світлових технологій
Особливість цього календаря полягає у тому, що він одночасно є повноцінним Церковним календарем і містить інформацію про ключові екологічні свята в Україні та цілому світі. Календар присвячений екологічному вченню Святішого Отця Венедикта XVI, 265-му Папі Римському (з 19 квітня 2005 по 28 лютого 2013), а також Міжнародному року світла і світлових технологій, який проголосила ООН.
Екологічно-церковний календар 2015 рік – це настінний перекидний календар. Формат – А4, 14 сторінок, повноколірний. Кожна сторінка календаря у верхній частині містить оригінальні фотографії Папи Венедикта XVI, відповідно до пори та місяця року, і ключові цитати із соціально-екологічного вчення Понтифіка. У нижній частині кожної сторінки міститься повноцінний церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
На остатніх сторінках календаря коротко подано вчення Папи Венедикта XVI, який вважає, що поглиблення життя людини в Бозі має виявлятись також у відповідальному ставленні до створіння та більш раціональному й поміркованому використанні природних дарів Творця у нашому повсякденному житті.
Екологічний дороговказ
У книзі наведено поради щодо того, як кожна людина може значною мірою знизити рівень негативного впливу своєї повсякденної діяльності на навколишнє середовище, завдяки зменшенню кількості відходів і заощадженню ресурсів та енергії. Виконання наведених рекомендацій є не тільки запорукою більш екологічного, відповідального та здорового способу життя, але одночасно дозволяє також робити суттєві фінансові заощадження.
Скористатися збірником зможе кожна небайдужа до стану довкілля людина.
ББК 86.210+20.1
УДК 2-42:502/504
Шеремета В. Екологічний дороговказ: Маленькі поради для великих змін. 2-е вид., виправл. і доп. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Коло, 2014. – 184 с.
ISBN 978-617-642-156-6
Екологічна Хресна дорога
Хресна дорога є спробою Бюро УГКЦ з питань екології у посильний спосіб долучитись до реалізації загальноцерковної стратегії 2020 «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» завдяки переосмисленню і оживленню нашої віри в Ісуса Христа як повновладного Творця та Спасителя всього світу. Також вона має спричинитися до більш ефективного здійснення Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння», що має на меті допомогти глибше і повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ.
Екорозмальовки: з любов’ю до природи
Екорозмальовка: з любов’ю до природи має допомогти дитині відчути себе частинкою природи та зростати в любові до Бога, ближніх та Божого створіння – природи.
Теми розмальовок:
- Земля – створіння Боже
- Люби природу
- Бережи птахів
- Не рубай ялинку!
- Саджай дерева
- В гостях у природи
- Не підпалюй природу
- Не випускай тепло
- Утеплюйте свій дім
- Гроші на вітер?
- Правильне провітрювання
- Душ – не місце для ігор
- Великі втрати непомітні
- Кришка береже довкілля
- Не заставляйте холодильник «потіти»
- Екологічні торби
- Прасуємо з думкою про природу
- Енергозбереження
- Допомога людям і природі
- Друкуй менше
- Побутові злодії струму
- Менше сміття – краще життя. Сортуй сміття
- Злі звички
- Здорова їжа
- Екологічне прання
- Знову до природи
- Подолай автомобільну залежність
- «Зелений» транспорт
- «Зелений» офіс
- Екологія освітлення
- Використовуй акумулятори
Великопосна ініціатива Екологічне навернення для порятунку створіння:
Збірник проповідей та духовних імпульсів – 2012
У збірнику містяться проповіді та духовні імпульси на тему християнської відповідальності за створений Богом світ, підготовлені в рамках Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння».
Для душпастирів, катехитів, вчителів етики та широкого кола читачів, які бажають краще зрозуміти і реалізувати своє християнське та загальнолюдське екологічне покликання.
ББК 86.210+28.08
УДК 241; 261; 504
Великопосна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння»: Збірник проповідей та духовних імпульсів – 2012/ Заг. ред. Володимир Шеремета. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2013. – 80 с.
ISBN 978-617-642-088-0
Відповідальність за створіння:
Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу 2013 року
У збірці представлено кращі роботи Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння – 2013», що має за мету плекання і поширення свідомості відповідальності кожної людини за створений Богом світ і її здійснення у повсякденному житті та діяльності.
Для душпастирів і мирян, тих, хто відповідальний за плекання автентичної християнської віри, і хто хоче поглибити розуміння власної віри, і більш цілісно та ефективно свідчити Христа у своєму житті.
ББК 86.210.32а43+28.08
Відповідальність за створіння: Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу 2013 року. – Київ – Івано-Франківськ – Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2013. – 80 с.
ISBN 978-617-642-091-0-02
Екологічно-Церковний календар – 2014
Вчення блаженного Папи Івана Павла ІІ про християнську відповідальність за природу
Екологічно-церковний календар на 2014 рік, який видало Бюро УГКЦ з питань екології, присвячений блаженному Папі Івану Павлу ІІ.
Особливість цього календаря полягає в тому, що він одночасно є повноцінним Церковним календарем і містить інформацію про ключові екологічні свята в Україні та цілому світі. Календар присвячений блаженному Папі Івану Павлу ІІ, проголошення святим якого відбудеться 27 квітня 2014 р., який, як глава Вселенської Церкви, приділяв особливу увагу питанню християнської відповідальності за природу.
Екологічно-церковний календар 2014 – це настінний перекидний календар. Формат – А4, 14 сторінок, повноколірний. Кожна сторінка календаря у верхній частині містить оригінальні фотографії Папи Івана Павла ІІ на лоні природи, відповідно до пори та місяця року, і ключові цитати із соціально-екологічного вчення Понтифіка. У нижній частині кожної сторінки міститься повноцінний церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.
Відповідальність за створіння:
Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу 2012 року
У збірці представлено кращі роботи Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння – 2012», що має за мету плекання і поширення свідомості відповідальності кожної людини за створений Богом світ і її здійснення у повсякденному житті та діяльності.
Для душпастирів і мирян, тих, хто відповідальний за плекання автентичної християнської віри, і хто хоче поглибити розуміння власної віри, і більш цілісно та ефективно свідчити Христа у своєму житті.
«Відповідальність за створіння»: Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу 2012 року. – Київ – Івано-Франківськ –Дрогобич: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2013. – 40 с.
Екологічно-Церковний календар – 2013
Вчення Катехизму УГКЦ «Христос наша Пасха» стосовно
взаємозв’язку християнської віри і відповідальності за природу
Виданий в Рік віри Екологічно-Церковний календар має за мету спричинитися до поширення вчення Катехизму УГКЦ «Христос наша Пасха» стосовно взаємозв’язку християнської віри і відповідальності за природу, а також більш ефективного свідчення Божої любові та милосердя стосовно створеного світу.
Віра в Бога Творця та Спасителя лежить в основі християнського способу життя і спонукає до шанобливого та відповідального ставлення стосовно Божого створіння – природи. Про це чітко навчає Катехизм УГКЦ «Христос наша Пасха» у розділі «Переображення всесвіту» (див. № 991-1001). Книга віри констатує, що через шанобливе ставлення до створіння ми вшановуємо самого Творця, застерігає від гріховної поведінки стосовно природи, і заохочує до діл любові та милосердя стосовно оточуючого світу.
Вселенная, веселися!
Екологічний колядничок
Колядничок являє собою збірку традиційних християнських колядок, які об’єднує тема прослави Новонародженого Дитяти-Ісуса як Творця і Спасителя всього світу, який прийшов відновити первозданну гармонію, що була порушена через гріхопадіння людини.
Підібрані колядки висловлюють невимовну радість всього Божого створіння з приходу свого Спасителя. Вони є своєрідним компендіумом віри, в якому виражається її цілісний характер, і мають за мету, через роздуми над своїм змістовним наповненням, спричинитися до переосмислення нашого християнського покликання у повноті, що включає також і бережливе та відповідальне ставлення до створеної у Христі природи.
Для тих, хто шанує прекрасні українські різдвяні традиції і бажає жити цілісним життям у Ісусі Христі – Творцю і Спасителю всього світу.
Вселенная, веселися: екологічний колядничок. – Івано-Франківськ: Видавництво Бюро УГКЦ з питань екології, 2013. – 64 с.
Відповідальність за створіння у вченні Папи Венедикта XVI:
Екологічне вчення Церкви
У другому томі серії «Екологічне вчення Церкви» зібрано офіційні документи і матеріали, що унаочнюють позицію Католицької Церкви щодо суспільно-екологічних питань, розкривають питання відповідальності за природу, як невід'ємну складову християнської віри і життя, а також здійснення місії Церкви на порозі третього тисячоліття.
Збірник містить екологічно орієнтовані документи Папи Венедикта XVI, а також фрагменти документів відповідної тематики: енцикліки, апостольські листи, послання, звернення, екуменічні декларації, офіційні промови, інтерв'ю, проповіді, а також духовні імпульси та катехизи.
Для душпастирів та мирян, викладачів та студентів духовних навчальних закладів, катехитів та вчителів етики, працівників державних природоохоронних структур та членів громадських екологічних організацій, а також для усіх, хто цікавиться та досліджує сучасне християнське суспільне вчення і є небайдужим до майбутнього створеного Богом світу.
Відповідальність за створіння у вченні Папи Венедикта XVI: Екологічне вчення Церкви, 2 / заг. ред. Володимир Шеремета. Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2012. - 140 с.
ISBN 978-966-398-093-5
Відповідальність за створіння
Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу 2011 року
У збірці представлені кращі роботи Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння – 2011», що має за мету плекання і поширення свідомості відповідальності кожної людини за створений Богом світ та її здійснення у повсякденному житті та діяльності.
ББК 86.210.32я43+28.08
В 42
Збірка робіт Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння» – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2012. – 56 с.
СОТВОРЕННЯ: побачити світ очима Творця
За допомогою запропонованих біблійних, медитативних та молитовних текстів, ми спробуємо зануритись у таємницю сотворення Богом Всесвіту. День за днем ми переживатимемо народження світу: землі, неба, моря, рослинного і тваринного світу…, людини. Ці імпульси покликані допомогти християнину пізнати предивний образ Бога Творця в іконі природного довкілля і усвідомити своє відповідальне місце в ньому.
Найкраще надається для використання на природі катехитами та вихователями християнських молодіжних організацій чи груп для формування екологічної свідомості молоді, наприклад, під час проведення літніх таборів для молоді, або ж з нагоди Дня Творця при парафіяльних недільних школах.
ББК 86.3
П.41
СОТВОРЕННЯ: побачити світ очима Творця – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2011. - 36 с.
ISBN 978-966-398-080-5
Відповідальність за створіння в Європі:
Документи консультативних нарад з питань природного довкілля
Ради Єпископських Конференцій Європи
В збірнику містяться робочі документи шести консультативних нарад з питань природного довкілля Ради Єпископських Конференцій Європи, які висвітлюють сприйняття відповідальності за природне довкілля Церкви у Європі, як одного з основоположних завдань на порозі третього тисячоліття, а також процес пошуку за дієвими шляхами та інструментами для реалізації «екологічного покликання» християн у сучасному світі.
Для богословів різних конфесій, викладачів та студентів духовних навчальних закладів, душпастирів, катехитів та вчителів християнської етики, усіх, хто цікавиться питанням природоохоронної місії Церкви і хто прагне глибше пізнати та здійснити своє покликання – бути добрим пастирем та садівником створеного Богом світу.
УДК 241.8; 261.4; 504(4)(8)
ББК 8б.210.32я43+28.08
В 42
Відповідальність за створіння в Європі: Документи консультативних нарад з питань природного довкілля Ради Єпископських Конференцій Європи / упоряд. і наук. ред. В. Шеремета. Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2010. – 304 с.
ІSВN 978-966-398-066-9
Екологічний дороговказ
В книзі наводяться поради щодо того, як кожна людина може у значній мірі знизити рівень негативного впливу своєї повсякденної діяльності на навколишнє середовище, завдяки зменшенню кількості відходів і заощадженню ресурсів та енергії. Виконання наведених рекомендацій є не тільки запорукою більш екологічного, відповідального та здорового способу життя, але одночасно дозволяє також робити суттєві фінансові заощадження.
Скористатися збірником зможе кожна небайдужа до стану довкілля людина.
ББК 28.081
Ш 49
Володимир Шеремета. Екологічний дороговказ: Маленькі поради для великих змін. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2009. – 160 с.
ISBN 978-966-398-043-0
Папа Іван Павло ІІ на тему створіння та екології:
Екологічне вчення Церкви
Книга представляє екологічне вчення учительського уряду Католицької Церкви в особі папи Івана Павла II у формі збірки фрагментів енциклік, апостольських листів, принагідних послань та висловлювань понтифіка на екологічно релевантні теми.
Дане видання є особливо актуальним в час загострення глобальної екологічної кризи, що потребує невідкладного вирішення, яке, словами святішого отця, можливе тільки на основі зміни способу думання та стилю поведінки і, відповідно, на основі життєдіяльності всіх у дусі «нової солідарності», яка включає екологічний вимір.
Видання цієї книги має в першу чергу послужити джерелом для екологічної освіти в межах Церкви, зокрема для викладачів та студентів духовних семінарій, для душпастирів, катехитів та вчителів християнської етики, а також спричинитися до формування екологічної свідомості та відповідальності за світ Божого створіння в цілому нашому суспільстві.
Екологічне вчення Церкви: Папа Іван Павло ІІ на тему створіння та екології / переклад і упор. В. Шеремети. – Івано-Франківськ: Видавництво ІФТА, 2006. – 100 с.