Актуальна тема

Меню

Дезінфекція, яка безпечна для людини та довкілля

13 серпня 2020 в курії Київської архієпархії відбулась зустріч референта з питань екології Київської архієпархії о. Романа Романовича з п. Валерієм Грищуком, кандидатом фізико-математичних наук, доцентом КНУ ім. Тараса Шевченка, головою асоціації «Форум ХХІ століття» та координатором центру високих технологій Університету «Україна», та з протосинкелом Києвської архієпархії Владикою Йосифом Міляном. Розуміючи небезпеку поширення вірусної інфекції територіє України та її негативний вплив на здоров’я кожного з нас, п. Валерій Грищук запропонував новий та безпечний засіб для дезінфекції рук та приміщень храмів на основі розчину аноліту нейтрального католітичного під назвою «Дезаква-Аноліт».

Валерій Грищук звертаючись до Владики Йосифа сказав: «Пропонуємо Вашій увазі принципово новий дезінфікуючий засіб «Дезаква-Аноліт» (Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 29.12.2015 №05.03.02-04/57842), що складається із суміші оксидантів (хлорнуватиста кислота, діоксид хлору, різні пероксидні сполуки), має надефективні дезінфекційні та миючі властивості, є дезінфектантом широкого спектру дії, економічно привабливий і екологічно безпечний для людини і довкілля.

За своєю ефективністю значно перевершує всі відомі дезінфектанти, знищує збудників багатьох інфекцій – бактеріальної, вірусної, грибкової, ВІЛ-інфекції, туберкульозу, гепатитів, сибірської виразки, сальмонели, поліомієліту, кандидозу, пташиного (H5N1) і свинячого (A/H1N1) грипу та ін. Даний дезінфекційний засіб досить широко та тривалий час використовується в країнах Європи, США та Японії під різними комерційними назвами.

Також за допомогою парогенератора було представлено спосіб, в який за допомогою дезінфікуючого засобу «Дезаква-Аноліт» можна обробляти приміщення та важкодоступні поверхні, при тому не завдаючи шкоди ані довкіллю, ані предметам, які обробляються. Бо завдяки парогенераторові утворюється відповідна суміш, яка розпилюється у повітрі і при тому не створює вологи на поверхні, з якою контактує. Демонстрація цього препарату та його безпека для оточуючого світу, а також людини, отримала позитивний відклик у архієрея. Також преосвященний Владика Йосиф дав завдання референту о. Роману розробити усі доступні можливості використання цього препарату, отримати копії документів, які підтверджують його державну реєстрацію, та його можливість у реалізації щодо дезінфекції парафій Київської архієпархії.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології 

Довідково:

Засіб дезінфекційний «Дезаква-Аноліт» призначений для дезінфекції:

  • в лікувально-профілактичних закладах поверхонь в приміщеннях, санітарно-технічного обладнання, посуду, білизни, виробів медичного призначення, предметів догляду за хворими, прибирального інвентарю тощо при інфекціях бактеріальної грибкової (кандидози, дерматомікози) і вірусної етіології; перед-стерилізаційної обробки і стерилізації виробів медичного призначення в лікувально-профілактичних закладах; проведення поточної та заключної дезінфекції в осередках інфекційних хворіб;
  • для дезінфекції води плавальних басейнів; знезараження стічних вод;
  • для дезінфекції та санітарній обробці приміщень, інвентарю, обладнання у харчовій і переробній промисловості (м’ясопереробній, молочній, пиво-безалкогольній, кондитерській галузях та інших галузях); сільському господарстві; на підприємствах громадського харчування та торгівлі; на комунальних об’єктах (спортивно-оздоровчі комплекси, дитячі і навчальні заклади, аптеки, перукарні, косметичні салони, вокзали, готелі, кінотеатри, сауни, туалети і ін.); на транспорті (автомобільному, метрополітені, санітарному, що перевозить харчові продукти і ін.).