В УГКЦ стартувала Великопосна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння»
«Всі ми, християни, покликані піклуватися
про Боже створіння – природу,
бо це – воля нашого Творця!»
Блаженніший Любомир (Гузар)
«Екологічне навернення для порятунку створіння» – саме під такою назвою з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології у часі Святої Чотиридесятниці вже 8-ий рік поспіль в УГКЦ проводиться екологічна ініціатива.
Як і кожного року, ця екоініціатива має на меті через проголошення Божого Слова та катехизацію спонукати вірних глибше пережити процес покаяння і навернення до Бога.
У часі Великого посту, завдяки старанням єпархіальних та екзархальних референтів, різні верстви населення мають можливість почути правду як про те, яке місце сам Творець зарезервував для людини у сотвореному світі, так і те, що екологічні гріхи є великим злом, адже, ламаючи творчий Божий задум, помножують страждання Ісуса у поневоленому і сплюндрованому гріхом Створінні.
Під час екологічних Хресних доріг, тематичних проповідей про християнську відповідальність за Боже створіння – природу, екологічних іспитів сумління вірні мають змогу усвідомлено визнати екологічні гріхи. Йдеться про споживацьке сприйняття світу, марнування природніх ресурсів через нераціональне використання теплової чи електричної енергії, вирубування лісів, забруднення повітря, води та землі внаслідок господарської та підприємницької діяльності, спалювання залишків рослинності, вшанування померлих безглуздим та шкідливим звичаєм приносити на могили штучні вінки та квіти та багато інших.
Таким чином Екобюро, з одного боку, вносить посильну лепту в покращення екологічної ситуації в Україні, а з іншого – намагається достукатись до свідомості віруючих людей, запрошуючи до цілковитої зміни існуючого способу життя.
Висадка дерев, збір макулатури та роздільне сортування відходів, екологічні толоки, відмова від штучних квітів та спалювання залишків рослинності – це далеко не повний перелік тих конкретних, практичних вчинків, якими в Часі Посту християни вчаться виявляти власну віру в Бога, недвозначно засвідчуючи, що це є наслідком екологічного навернення.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології