Актуальна тема

Меню

Бо потрібно ще передати цей світ наступному поколінню

25 лютого у м. Кременчук, що на Полтавщині, відбулася екологічна ініціатива "Екологічне навернення для порятунку створіння", яку представив отець Максим Кролевський, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському екзархаті. Полтавський священик прибув до міста на запрошення отця Романа Атамана, настоятеля храму Успення Пресвятої Богородиці.

Розпочалася ініціатива Божественною Літургією, під час якої священики та вірні молилися за екологічне навернення людства, за мир та спокій в Україні, за подолання воєнного лихоліття та наслідків війни на Донбасі.

У своїй недільній проповіді екореферент охарактеризував діяльність Бюро з питань екології на основі християнських цінностей та загальнолюдських постулатів, які мали би бути інтегровані будь-якою спільнотою для повноцінного розвитку, для подолання екологічного зла та негативних наслідків життя та діяльності сучасної людини.

На думку душпастиря, у сучасному світі існує дуже багато прихованих переслідувань християн, ідеологій, які прямо протиставляються християнським цінностям, ідеологій, які несуть у собі руйнації і для людини, і для Богом сотвореного світу:

"Тому, властиво, одне з ключових завдань, які потрібно поставити перед собою – це навчитися жити відповідно до християнської екологічної парадигми та протистояти ідеологіям споживацтва та деградації Богом створеного світу".

Після святої Літургії отець Роман Атаман подякував Бюро УГКЦ з питань екології за системну, стратегічну працю на екологічно-християнській ниві церковного життя:

"Нам потрібно навчитися цінувати усі Божі дари, які нам посилає Господь, бо потрібно ще передати цей світ наступному поколінню українців".

Завершилася екологічна ініціатива благодійним ярмарком екомила, який організували Христина Будзович, Софія Наказна та Максим Остроградський, представники полтавської молодіжної спільноти "Українська молодь – Христові".

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології