Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Господи, дякуємо за неймовірну красу Тобою створеного світу!

Літом, в період відпусток і канікул, подорожей та мандрівок, кожен з нас прагне якось по-особливому провести час, щоб він запам’ятався на цілий рік, надихав до плідної праці та залишив море незабутніх вражень. Людині є притаманне прагнення бути щасливою, але вповні вона може пережити це тільки в єдності та гармонії з Богом і всім створінням.

Таку унікальну нагоду мали учасники духовно-екологічного табору «Метаноя», що проходив у сонячній Хорватії і був організований Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії. «Можна було по-різному організувати свій відпочинок, але чи отримали б ми таке відчуття душевного спокою, безмежної радості й Божої присутності? Як рибі добре у воді, птаху в повітрі, так і людині добре з Богом, – ділиться своїм враженнями учасниця табору п. Галина Цюпер, вчитель початкових класів, – Ісус замешкав у нашому серці і ми всі стали однією дружньою родиною».

Науки на Божественній Літургії, духовні вправи, різноманітні творчі завдання та ігри, час, проведений на березі Адріатичного моря, екскурсії до національних парків «Пакленіца» та «Плітвіцькі озера» – спонукали учасників табору по-новому пережити присутність Творця у світі й збагнути Його роль у житті кожної людини.

«Незабутні враження, море емоцій приніс цей табір моїй сім’ї, але найголовніше – це зближення з Богом: ранкові молитви на березі моря, читання Святого Письма, молитви на вервиці, кавування з Богом... Здавалося, зовсім незнайомі нам люди вирушають у подорож, але за цей час ми стали як одна велика родина...» – тепло згадує про відпочинок п. Ірина Ліуш, вихователь дитячого садочка.

Організатори ключовим завданням екотабору ставили пережиття особистого навернення та зміни ставлення до навколишнього середовища, що вдалося практично осягнути завдяки Тайнству Покаяння та Євхаристії, трепетному ставленню учасників табору до природи, раціональному використанню Божих дарів і мінімізації кількості відходів.

«Табір «Метаноя» дав для мене надію на світле майбутнє, для якого потрібно брати ініціативу в свої руки, бути активною особистістю, нести відповідальність за свої дії та вчинки, – констатує Віталій Бойчук, студент-історик. – Протягом цих десятьох днів, які я провів у духовно-екологічному таборі, зрозумів, що Бог завжди піклується про мене».

Зі своєї сторони керівник табору о. Михайло Дзуль висловлює вдячність усім учасникам екотабору за їхню любов до Бога та світу, який Він створив, за активну участь, креативність, взаємодопомогу та підтримку один одного.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології