Меню

Екорефрент провів лекцію для школярів про проблеми сміття в Україні

28 листопада, в рамках проведення Екологічного тижня, учні Тернопільської школи №5 слухали урок-бесіду про «Проблеми сміття в Україні». Зустріч проводив референт з питань екології у Тернопільсько-Зборівської архієпархії о. Василь Шафран.

Звертаючись до учнів, отець Василь сказав, що одним із ключових моментів поглиблення екологічної кризи на сьогодні є розвиток науки і техніки, що зорієнтований виключно на підпорядкування природи та бажання заволодіти нею і в технічно-економічному прогресі не залишає місця захистові довкілля. Це розуміння ґрунтується на викривленому усвідомленні свого місця та завдань у природі. Через те, що більшість людей трактують природу виключно як об'єкт для особистого використання, то в такий спосіб вона починає руйнувати передумови свого існування.

Священик наголосив, що забруднення довкілля за принципом бумеранга обертається проти самої людини, яка його спричинила, негативно позначається на її здоров'ї і часто ставить під загрозу життя людини, яка дихає забрудненим повітрям, п'є забруднену воду та споживає продукти харчування, вирощені на забрудненій землі.

Екореферент також повідомив про проблеми відходів та сміттєзвалищ в Україні та в м. Тернополі зокрема, пояснив учням як правильно сортувати сміття та прокоментував діаграми «Поводження з побутовими відходами в Україні та країнах ЄС». Учні переглянули мультфільм «Що буде з цією пляшкою? Все залежить тільки від нас…», відеосюжет про «Проблеми сміття в Україні», екоролик «Земля – наш дім».

Отець Василь роз’яснив учням, що сьогодні Церква не є осторонь проблем засмічення навколишнього середовища, але намагається всіма можливими способами «промовляти до свідомості людей» і заохочує бережно ставитися до всього, що створив наш Господь. Духівник запросив семикласників ставати більш свідомими проблем довкілля та до участі у конкурсах, які організовує Екобюро УГКЦ. На кінець уроку учні виступили із власною підготовленою інформацією з рубрики «Еконовини».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології