Актуальна тема

Меню

Міжєпархіальна екологічна мережа УГКЦ долучається до Всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги»

Міжєпархіальна екологічна мережа УГКЦ долучається до Всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги», метою якої є сприяння ефективному використання кожного клаптику землі задля вирощування продовольства та наближення Перемоги.

На першому етапі акції, за координації єпархіальних та екзархальних референтів Екологічного бюро Української Греко-Католицької Церкви, у співпраці з місцевими осередками Карітасу України та залученням внутрішньо переміщених осіб, у всіх єпархіях та екзархатах будуть висаджені фундукові сади Перемоги. 

Висадка відбудеться 4 червня напередодні Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища і є по своїй суті продовженням безтермінової еко-соціальної ініціативи «Посади дерево миру», яка була започаткована Бюро УГКЦ з питань екології за підтримки Мінприроди України в 2016 році з метою привернення уваги до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході країни, єднання в молитві за мир, збереження створіння та об’єднання зусиль задля примноження природної спадщини Творця.

Довідково: Сади Перемоги (Victory gardens) - це фруктові, овочеві та трав’яні сади, висаджені в приватних резиденціях і громадських парках у Сполучених Штатах, Великобританії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої та Другої світових воєн.

Крім непрямої допомоги військовим, такі сади також розглядались як «покращення морального духу» громадян, оскільки садівники мали змогу пишатися своєю працею та отримувати винагороду у вигляді врожаю. Сади перемоги були частиною щоденного життя тилу («домашнього фронту») цих країн.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології