Актуальна тема

Меню

Енергоефективність та енергозбереження – ключові теми в рамках підготовки до екологічних місій на теренах Прикарпаття

12 вересня в стінах Івано-Франківської Духовної Семінарії відбулася квартальна зустріч деканальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії.

Метою зустрічі була підготовка до екологічних місій задля збереження створіння, які стартували в УГКЦ з початком нового літургійного року і триватимуть до кінця грудня. Провідною темою цьогорічних місій є енергозбереження та енергоефективність в контексті енергетичних викликів війни.

Після спільної молитви і благословення до душпастирів, які виконують екологічне покликання у 26 протопресвітеріатах архієпархії, з духовними імпульсами звернувся о. Михайло Яблонь, котрий поділився особистим досвідом екологічного служіння і закликав присутніх за прикладом Івана Хрестителя бути «голосом вопіющого в пустині» і ревно здійснювати своє служіння.

Далі до присутніх з доповіддю-презентацією на тему: «Енергоефективність та енергозбереження в контексті енергетичних викликів війни» звернувся проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, окресливши мету, цілі і завдання цьогорічних екологічних місій, а також представивши допоміжні роздаткові та просвітницькі матеріали, серед яких зокрема «Абетка енергоефективності» та Церковного екологічний календар на 2023-2024 рр. на тему енергоефективності та енергозбереження. Доповідач звернув увагу присутніх на особливу роль душпастиря в церковному екологічному служінні пригадавши констатацію Блаженнішого Святослава, Отця і Глави і УГКЦ про те що «першим завдання екологічного служіння Церкви є нова євангелізація». Відповідно, очільник Екобюро УГКЦ запросив деканальних екологів-душпастирів сприймати екосоціальні та енергетичні виклики війни як «знаки часу» і додаткову нагоду для проголошення Благої вістки. Презентуючи окремі знаряддя екологічних місій на тему енергоефективності та енергозбереження професор Володимир Шеремета виокремив особливе значення тематичних молитовних заходів у парафіяльних громадах, екологічного душпастирювання, тематичних просвітницько-виховних заходів у навчальних закладах, а також запросив священників особисто брати участь у Всеукраїнському екологічному конкурсі «Відповідальність за створіння», який цьогоріч присвячений темі енергоефективності та енергозбереження, а також залучати вірян.

Наступним доповідачем був о. Петро Лащевський, референт з питань енергоефективності Екобюро УГКЦ, котрий у презентації «Енергоефективність та енергозбереження як складова служіння Церкви» представив кращі приклади модернізації систем термоізоляції, опалення та вентиляції культових споруд. Священники мали змогу пославити запитання та спільно обговорити певні інноваційні рішення, які стали надзвичайно затребуваними та актуальними в часі війни.

Архієпархіальний екореферент, о. Михайло Дзуль, представив своїм співбратам у служінні основні напрямки діяльності деканальної мережі в часі місій і побажав всім плідної праці на славу Божу та збереження Богом створеного світу.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології