Актуальна тема

Про відповідальність за створіння

Відповідальність за створіння – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би сприяв формуванню свідомості відповідальності за створений Богом світ, а також пропонував інформацію про шляхи її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

На наших сторінках ви зможете ознайомитись із екологічним вченням Християнських Церков; дізнатися про актуальні ініціативи природоохоронного спрямування в житті Церкви; знайти матеріали для екологічної катехизи, молитви за збереження Божого створіння – природи та спеціальні богослужіння; а також отримати інформацію про те, яким може і має бути наш щоденний особистий практичний внесок для охорони та збереження довкілля.

Духовенство зможе знайти тут корисні матеріали, рекомендації та поради для плекання екологічної відповідальності християн у пасторальному служінні, а особливо під час катехизації та євангелізації, сакраментально-літургійного та дияконального служіння.

Кожен християнин зможе дізнатися, що відповідальне ставлення до природного довкілля - це обов’язок, який безпосередньо випливає з віри в Бога Творця та Спасителя і є суттєвим компонентом християнського буття та повсякденної поведінки.

Детальніше...

Бюро УГКЦ з питань екології

«Відповідальність за створіння не є для Церкви своєрідною модою, але дійсністю, яка випливає з її віри».

Святіший Отець Венедикт XVI

Бюро УГКЦ з питань екології засноване (на базі Екологічного центру Івано-Франківської єпархії УГКЦ) згідно з рішенням 37 сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та декрету Блаженнійшого Любомира № Р-07/552, від 15 грудня 2007 р.

Робота Бюро УГКЦ з питань екології направлена на формування відповідального ставлення вірних УГКЦ до Божого створіння – природи та підвищення екологічної свідомості у суспільстві шляхом інформаційно-освітньої діяльності та практичних ініціатив.

Основні напрямки діяльності:

  • Поширення в українському суспільстві вчення Церкви щодо питань екології та збереження створіння.
  • Звернення уваги Церкви, суспільства та влади на актуальні проблеми природного довкілля та сприяння у пошуку за шляхами їх вирішення.
  • Консультування ієрархії УГКЦ щодо актуальних проблем навколишнього природного середовища та можливого внеску Церкви для їх вирішення.

Детальніше...