Актуальна тема

Великопосна ініціатива 2023

Великопосна екологічна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння» 2023

«Бо створіння очікує нетерпляче виявлення синів Божих»

(Рим 8,19)

З початком Великого посту вже традиційно розпочинається ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння», яку вже тринадцятий рік поспіль проводить Бюро УГКЦ з питань екології з метою допомогти глибше й повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

Головні завдання великосної екоініціативи 2023:

Основним завданням ініціативи є сприяти екологічному наверненню в контексті екологічно-енергетичних викликів війни та підвищенню енергоефективності повсякденного життя.

Детальніше...

Екологічні проповіді на неділю Христового Воскресіння

По апостольському читанню

Ді. 1 зач.; 1, 1-8

Христос Воскрес!

«Господи, чи цього часу

відбудуєш царство Ізраїля?» (Ді 1,6)

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

Дорогі в Христі!

Напевно, сьогодні, коли на українських землях триває широкомасштабна війна з росією, ми по-різному відчуваємо одну і ту ж саму дійсність.

Ми не вибирали цієї війни, але багато хто з нас став пліч-о-пліч з тими, для кого Україна як Держава є великою цінністю. Сьогодні багато чоловіків і жінок, об’єднаних християнськими цінностями, віддають найкращі роки, навіть здоров’я та життя в ім’я Любові до свого ближнього, рідних та української землі.

Детальніше...

Екологічні проповіді на Квітну неділю

По апостольському читанню

Флп. 247 зач., 4, 4-9

Слава Ісусу Христу!

«І мир Божий, що вищий від  усякого розуму, 

хай береже серця ваші та ваші думки

у Христі Ісусі» (Флп 4,7)

Дорогі в Христі! Сьогодні, в останню неділю перед Світлим празником Воскресіння Христового, Мати Церква відзначає подію торжественного в’їзду нашого Спасителя в місто Єрусалим. Саме словосполучення «торжественний в’їзд», звісно, уже вказує на важливість події, яка відбувається, і на плоди особливої радості всього світу й кожного Божого творіння, як і людини зокрема. Слухаючи сьогоднішнє апостольське читання в посланні до филипян, чуємо, як апостол Павло розпочинає рядками: «Радійте в Господі завжди, і знову кажу: радійте!», а на завершення пише: «І Бог миру буде з вами», тими словами немов промовляючи до кожного з нас «Мир Вам», щоб і ми через радість у Господі знаходили мир у всьому, що Бог сотворив.

Детальніше...

Екологічна проповідь на Благовіщення

Лк. 4 зач.; 1, 39-49; 56.

Слава Ісусу Христу!

Сьогоднішнє Євангеліє свята Благовіщення розповідає про розмову двох осіб, одна з яких була людиною, а інша – ангелом.

В історії людства було два поворотних моменти, коли ангел промовляв до жінки. Уперше це сталося в Едемському саду. Розмова Єви зі злим ангелом у вигляді змія закінчилася трагічно для людства й усього створіння, бо діалог розпочався з брехні. Гріх зруйнував гармонію стосунків між Богом, людиною і створінням. Розмова Марії з Гавриїлом була іншим поворотним моментом в історії людства, бо діалог розпочався з правди: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою». Диявол, спокушаючи Єву, звістив «новину», що стати Богом легко: вистачить щось скуштувати. Гавриїл пропонує стати матір'ю Бога, але не власними зусиллями, а завдяки дії Духа Святого.

Детальніше...

Екологічні проповіді на п'яту неділю Великого посту

По апостольському читанню

Євр. 321 зач., 9, 11-14

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі! Сьогодні ми маємо вже 5 неділю Великого Посту. Ще зовсім трішки – і будемо відзначати велике світле свято Христового Воскресіння. Через всі неділі Великого Посту наша Церква готує нас до цієї зустрічі з Воскреслим Христом. Сьогодні для роздумів над духовним життям дається послання апостола Павла до євреїв. З одного боку, цей уривок є дуже коротким, і, здавалось би, що нам може сказати такий лаконічний текст? Пропоную сьогодні разом заглибитись в це послання апостола Павла й роздумати над ним.

Автор пише нам про Христа як про Первосвященика, який приніс себе в жертву за гріхи людства на противагу всім старозавітнім жертвам тварин: «Христос прийшов як первосвященик майбутніх благ. Він пройшов через більший і досконаліший намет, нерукотворний, тобто не земної будови, і увійшов раз назавжди у святиню не з кров'ю козлів та телят, але з власною кров'ю і знайшов вічне відкуплення» (Євр. 9, 11-12). Сьогодні варто кожному з нас замислитись: наскільки я готовий прийняти Христову жертву? Наскільки я ціную те, що Христос віддав своє життя за мене? Адже Він своїм терпінням та смертю на хресті зміг вирвати нас з-під влади диявола й  подарувати кожному вічну радість у небі. Цим Христос засвідчив безмежну любов Творця до свого створіння – людини.

Детальніше...