Спільне послання Папи Римського, Патріарха Константинопольського і Архиєпископа Кентерберійського на захист створіння
Святіший Отець Папа Франциск, Його Святість Патріарх Константинопольський Варфоломій та Архиєпископ Кентерберійський Джастін Велбі звернулися до світу зі своїм першим спільним посланням на захист створіння. У ньому християнські лідери закликають вірних зробити свій внесок у збереження планети для наступних поколінь. Публікуємо український переклад цього історичного документа.
Вже більше, ніж рік, ми досвідчили на собі руйнівні наслідки глобальної пандемії – усі ми, бідні чи багаті, сильні чи слабкі. Дехто був більш захищеним чи вразливим, ніж інші, але швидке поширення інфекції означало, що ми залежали одні від одних у наших зусиллях, щоб залишатися у безпеці. Ми усвідомили, що перед обличчям цієї всесвітньої катастрофи ніхто не є в безпеці, доки всі не перебуватимуть у безпеці, та що наші дії насправді впливають одні на одних, і те, що ми робимо сьогодні, впливає на те, що станеться завтра.
МЕМОРАНДУМ про співпрацю між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій
МЕМОРАНДУМ
про співпрацю між Міністерством захисту довкілля
та природних ресурсів України
та Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій
м. Київ 15 липня 2021 року
Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з нагоди Всеукраїнського дня довкілля і 35 роковин Чорнобильської катастрофи
17 квітня Україна відзначає Всеукраїнський день довкілля, а 26 квітня – вшановує 35-і роковини Чорнобильської катастрофи, яка призвела до згубних соціально-екологічних наслідків планетарного масштабу. Особливо постраждали люди та довкілля у нашій країні. Десятки тисяч квадратних кілометрів радіоактивно забрудненої землі, багатомільярдні матеріально-економічні втрати, вимушене переселення сотень тисяч потерпілих, підвищення рівня захворюваності та передчасна втрата життя – це ще далеко не повний перелік трагічної спадщини сумнозвісної аварії на ЧАЕС.
Час створіння 2019 – «Мережа життя»
Спільна декларація президентів Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) і Конференції Церков Європи (KEK)
1 серпня 2019 р.
В контексті того, що вже стало плідною традицією християнських Церков Європи, Рада Єпископських Конференцій Європи (CCEE) і Конференція Церков Європи (KEK) також і в цьому році знову разом виступають і звертаються спільним словом, щоб ще раз виразно вказати на нашу відповідальність за створіння і запросити до молитви.
Час створіння відзначається з 1 вересня до 4 жовтня (за Григоріанським чи з 14 вересня до 17 жовтня за Юліанським календарем, – прим. перекл.) як цілком особливий період в літургічному календарі у все більшій кількості Церков Європи. 1 вересня вперше було проголошено в 1989 р. Днем молитви за створіння вселенським патріархом Димитрієм.
Надійне майбутнє
Європейська християнська екологічна мережа (ECEN)
Катовіце, жовтень 2018
Заклик 12. Асамблеї ECEN
З 6 по 10 жовтня 2018 року в Катовіце (Польща) проходила 12-та асамблея Європейської християнської екологічної мережі (ECEN) під назвою «На шляху до економічної та екологічної справедливості», в якій взяли участь 85 представників з 22 Європейських та інших заокеанських країн. Переговори на асамблеї керувались біблійними рядками з Книги пророка Єремії 29, 11 «Бо я свідомий моїх щодо вас задумів, – слово Господнє, – задумів щастя, а не лиха, щоб дати вам майбутнє і надію».
Запрошення релігійних лідерів приєднатися до Часу створіння
Червень 2018
Дорогі брати і сестри у Христі,
«Спитай лиш у тварин, вони тебе навчать; у птиць небесних, і тобі сповістять; або повзунів, вони тебе повчать, і риби в морі тобі повідають! Хто з усіх них не знає, що рука Господня все це створила?» (Іов 12, 7-9)
Щороку з 1 вересня до 4 жовтня, ми, як члени християнської родини, виділяємо час, щоб поглибити наші відносини з Творцем, одне з одним і всім створінням.
Заява Криворізької Ради Церков із закликом відмовитись від шкідливої практики використання пластмасових квітів та вінків
Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері.
Купуючи пластмасові квіти й вінки, людина грішить проти ближнього, природи і Бога. Порушує заповідь «не вбий!». Грішить проти Творця, завдаючи шкоди Його створінню. Чинить екологічний гріх, який кричить до неба.
Ми робимо цю Заяву зараз, у Пасхальний період, бо саме в цей час люди традиційно закуповують багато пластикових вінків і квітів.
Захистімо первоцвіти!
ДОРОГІ БРАТИ І СЕСТРИ В ХРИСТІ!
Чудова природа з її величезним розмаїттям живих організмів, ландшафтів, корисних копалин та інших благ подарована нам Творцем і тому людина, якщо вона дійсно вважає себе християнином, повинна берегти ці даровані нам блага. Але чи так ми чинимо в нашому повсякденному житті?
Наступила весна з її першими ознаками: зацвіли проліски й інші ранні провісники відродження життя після зимової сплячки.