Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Запрошення релігійних лідерів приєднатися до Часу створіння

Червень 2018

Дорогі брати і сестри у Христі,

«Спитай лиш у тварин, вони тебе навчать; у птиць небесних, і тобі сповістять; або повзунів, вони тебе повчать, і риби в морі тобі повідають! Хто з усіх них не знає, що рука Господня все це створила?» (Іов 12, 7-9)

Щороку з 1 вересня до 4 жовтня, ми, як члени християнської родини, виділяємо час, щоб поглибити наші відносини з Творцем, одне з одним і всім створінням.

Детальніше...

Заява Криворізької Ради Церков із закликом відмовитись від шкідливої практики використання пластмасових квітів та вінків

Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері.

Купуючи пластмасові квіти й вінки, людина грішить проти ближнього, природи і Бога. Порушує заповідь «не вбий!». Грішить проти Творця, завдаючи шкоди Його створінню. Чинить екологічний гріх, який кричить до неба.
Ми робимо цю Заяву зараз, у Пасхальний період, бо саме в цей час люди традиційно закуповують багато пластикових вінків і квітів.

Детальніше...

Захистімо первоцвіти!

ДОРОГІ БРАТИ І СЕСТРИ В ХРИСТІ!

Чудова природа з її величезним розмаїттям живих організмів, ландшафтів, корисних копалин та інших благ подарована нам Творцем і тому людина, якщо вона дійсно вважає себе християнином, повинна берегти ці даровані нам блага. Але чи так ми чинимо в нашому повсякденному житті?

Наступила весна з її першими ознаками: зацвіли проліски й інші ранні провісники відродження життя після зимової сплячки.

Детальніше...

Спільне послання Папи Франциска та Вселенського Патріарха Варфоломея до Всесвітнього Дня молитви за Створіння

Історія Створіння пропонує нам панорамний огляд світу. У Святому Письмі сказано, що «на початку» Господь прагнув, щоб людство об’єдналося, оберігаючи та захищаючи природне довкілля. На початку, як читаємо у Книзі Буття, «не було ще на землі ніякої польової рослини й не росла ще ніяка трава на полі, бо Господь Бог не посилав дощу на землю, і не було людини, щоб порати землю» (Бут 2,5). Земля була довірена нам як безцінний дарунок та спадщина, за яку кожен з нас несе відповідальність, аж допоки «наприкінці» все небесне і земне возродиться у Христі (пор. Еф 1,10). Наша людська гідність та добробут глибоко пов’язані з особистою турботою про все Створіння.

Детальніше...

Час відповідальності за створіння – заклик до спільної молитви, до пошанування дару створіння і піклування про нього

Спільне звернення Ради Єпископських Конференцій Європи (РЄКЄ), Конференції європейських церков (КЄЦ) та Європейської християнської екологічної мережі (ЄХЕМ)

з приводу відзначення Дня відповідальності за створіння

Санкт-Галлен – Брюсель, 29 серпня 2016 року

 Пошанування, визнання цінності та духовне споглядання створіння – це спільне завдання  Християнських Церков. Рада Єпископських Конференцій Європи (РЄКЄ) і Конференція європейських церков (КЄЦ) з приводу Дня створіння закликають до спільної молитви та посилення екуменічної праці для захисту створіння.

Відповідальність за навколишнє середовище, ніколи не може бути відокремлена від відповідальності за інших людей: за наших ближніх, за бідних, або забутих – так з почуттям істинної любові й солідарності навчає Євангеліє. Шанувати створіння означає не тільки захищати й охороняти землю, воду та інші складові світу природи. Це водночас вираження поваги до людей, які мають частку на цих дарах Божих і несуть відповідальність за них. Таким чином, ми разом з усіма християнами докладаємо зусиль, щоб радісно свідчити про Ісуса Христа, «бо в Ньому були створені всі речі на небі і на землі» (Кол 1, 16).

Детальніше...

Резолюція Міжрелігійного кліматичного саміту "Клімат, Віра і Надія: традиції Віри разом задля спільного майбутнього"

Як представники різних віросповідань та релігійних традицій, ми виступаємо разом, щоб висловити глибоку стурбованість з приводу наслідків зміни клімату для Землі та її мешканців, наша віра спонукає нас до спільної відповідальності. Зміна клімату – це справді загроза для життя, дорогоцінного дару, який ми отримали і про який повинні дбати.

Ми визнаємо переконливі наукові докази того, що зміна клімату викликана діяльністю людини і, що без глобальної та всеохоплюючої дії в бік її пом'якшення і виявлення її фундаментальних причин, її наслідки будуть продовжувати зростати в інтенсивності й частоті. У той же час, ми готові до діалогу з тими, хто раніше залишався скептично налаштованим.

Детальніше...

Звернення християнських Церков України з нагоди Дня Бога Творця

«Бо створіння очікує нетерпляче

виявлення синів Божих» (Рим 8, 19)

Дорогі брати і сестри!

У перший день Нового Церковного року, 1/14 вересня, християни різних конфесій в усьому світі відзначають День молитви за збереження природного довкілля та всього створеного Богом світу.

В цей день пригадуємо своє величне покликання «порати і доглядати» (Бут 2, 15) Землю, молитовно єднаємось і прославляємо єдиного у Пресвятій Трійці Бога – Творця і Спасителя, висловлюємо вдячність за дари створіння, просимо вибачення за шкоду, яку свідомо чи несвідомо завдаємо природі й просимо про захист та спасіння всього світу.

Сучасна екологічна криза є закорінена передусім у кризі екології людини, тобто її віри, духовності та моральності. Опанована духом егоїзму і споживацтва людина перетворюється з мудрого і відповідального домоуправителя створеного Богом світу на бездумного користувача та експлуататора, який загрожує всьому створінню, а рівно ж і руйнує передумови свого власного існування. Відповідно, ключовим чинником подолання екологічної кризи є глибоке та цілісне навернення до Бога, свідченням якого має стати також якісно нове та відповідальне ставлення до нашого природного довкілля.

Детальніше...

Екуменічна хартія: «Охороняти створіння»

9. Охороняти створіння[1]

З вірою в любов Бога Творця ми дякуємо за дар творіння, цінність і красу природи. Проте, ми з жахом помічаємо, як природні ресурси експлуатуються без врахування їх реальної цінності та обмежених запасів, а також ігнорується необхідність зберегти їх для прийдешніх поколінь.

Разом ми хочемо допомогти створенню гідних умов життя для всього створіння. Зважаючи на нашу відповідальність перед Богом, ми мусимо визначити та надалі розвивати критерії, які були б мірилом того, що люди здатні зробити з точки зору науки і технологій, але не мають права робити з точки зору моральності. У будь якому разі, пріоритет має мати не те, що можна здійснити технічно, але унікальна гідність людини.

Ми рекомендуємо запровадження в європейських церквах Екуменічного дня молитви за збереження створіння.

Детальніше...