Актуальна тема

Меню

Звернення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ з приводу соціально-екологічної ініціативи «Зігрій убогого світлом стрітенської свічки»

Христос Рождається!

Всечесні отці! Дорогі брати і сестри в Христі!

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви за підтримки Між’єпархіальної екологічної мережі та Благодійного фонду «Карітас Україна» вже четвертий рік поспіль розпочинає чергову хвилю соціально-екологічної ініціативи «Зігрій убогого світлом стрітенської свічки».

Ініціатива інспірована постсинодальним посланням Синоду Єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!» та енциклікою Папи Франциска «LaudatoSi– Славен будь: про турботу за наш спільний дім» і має за мету скерувати наш погляд на стражденних, убогих людей та подати їм солідарну руку допомоги в синергії з плеканням культури відповідального ставлення до Божого створіння.

Детальніше...

Слово владики Михаїла (Колтуна) на захист життя до всіх, хто живе на землі

м. Жовква, 17.04.2021

Вих. № 21-101

Сонце на всіх одинаково світить.
Але не всі однаково сприймають його.
Життя сприймаймо по Божому задуму.
Щоб відкрити для себе найбільше Добро.

Дорогі в Христі брати і сестри! Устами Вашого священика, що з церковного амвону читає сьогодні Вам це послання, звертаюся до Вас. Моє сьогоднішнє звернення до Вашої громади є голосом на захист усього живого, на захист життя.

Детальніше...

Звернення владики Василя Івасюка до вірних з причини спалення трави і лісів

Підпал сухої трави – це вбивство майбутнього української нації.

 «Бо вогонь мого гніву загорівся; (…)
Він пожирає землю з її плодами,
Спалює підніжжя гір
».

(Втр 32,22).

Вступ. Церква звертається до свідомості всіх людей довкола нас, щоб уникнути негативних наслідків від спалювання трави. Проблема підпалів навколишнього середовища – це велика екологічна проблема.

Детальніше...

Заклик владики Михаїла (Колтуна) у час пандемії коронавірусу

Жовква 17.03.2020

Вих.№20 – 64

Заклик до священиків, монахів, монахинь, семінаристів

і вірних Сокальсько-Жовківської єпархії і людей доброї волі

Наша надія на Господа, що сотворив небо і землю. 

Коли ми немічні чи безрадні, а в світі і в житті немає випадковостей, то однаково з Богом і по-Божому треба пережити всі обставини життя, стараючись про любов до Бога, ближнього і всього сотвореного світу. 

Детальніше...

Великопосне послання владики Михаїла (Колтуна) на 2020 рік Божий

Великопосне послання до священиків,

монахів, монахинь, семінаристів, вірних

Сокальсько-Жовківської єпархії та всіх людей доброї волі

 

Людина, світ і все святе
Свята лишень пересторога.
З усього плоду можна їсти
Лише не їсти лиш з одного

Детальніше...

Екологічні постанови Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів КГВА

Постанови Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 29-30 січня 2020 року Божого, Львів-Брюховичі

  1. Задля належної відповіді Церкви на сучасні соціально-екологічні виклики:

І. Доручити єпархіальним єпископам Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ:

а) провести презентації українського перекладу енцикліки Папи Франциска «Laudato Si: про турботу за наш спільний дім» та її обговорення з духовенством, монашеством, семінаристами та мирянами своїх єпархій/екзархатів;

Детальніше...

Звернення з приводу спалювання залишків рослинності

Божою милістю

Кир Володимир Війтишин

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський 

Дорогі в Христі! 

З великим занепокоєнням спостерігаємо, як наші села та міста огортає ядучий дим від спалювання залишків рослинності й опалого листя. В атмосферу викидаються всі хімічні елементи, які накопичуються у рослинах під час вегетації (наприклад, вихлопні гази автотранспорту чи отрутохімікати, які використовують для захисту від шкідників).

Вдихаючи цей токсичний дим, ми наражаємо своє здоров’я, а навіть і життя, на небезпеку. Особливо вразливими є діти, котрі першими стають жертвами цієї самогубної практики, а також байдужості тих, хто мовчазно споглядає такі дії.

Детальніше...

Звернення голови Синодального Комітету з питань екології Української Греко-Католицької Церкви Владики Михаїла Колтуна з нагоди всесвітньої акції «Година Землі» (25 березня 2017 р. Б.)

«Земля ж була пуста порожня та й темрява була над безоднею...» (Буття 1:2)

Дорогі в Христі брати і сестри! У першій книзі Святого Письма читаємо, що на початку земля була пуста і порожня, а тепер з Божої волі на ній живемо ми і безліч інших живих створінь. Вдихаючи життя у цей світ Бог подбав, щоб ані людині, ані якійсь іншій живності нічого не забракло і уклав пори року, закони природи та влив гармонію у цей світ. Проте через первородний гріх Адама і Єви ідилію і райське життя було втрачено, а кара Господня впала не тільки на людство, в особі Адама, але і землю «…проклята земля через тебе» (Буття 3:17).

Гріх і його наслідки пожинаємо сьогодні і ми, адже і через нашу гріховну поведінку по відношенню до Богом сотвореного світу і ближніх страждає земля сьогодні.

Детальніше...