Меню

Звернення владики Василя Івасюка до вірних з причини спалення трави і лісів

Підпал сухої трави – це вбивство майбутнього української нації.

 «Бо вогонь мого гніву загорівся; (…)
Він пожирає землю з її плодами,
Спалює підніжжя гір
».

(Втр 32,22).

Вступ. Церква звертається до свідомості всіх людей довкола нас, щоб уникнути негативних наслідків від спалювання трави. Проблема підпалів навколишнього середовища – це велика екологічна проблема.

Детальніше...

Заклик владики Михаїла (Колтуна) у час пандемії коронавірусу

Жовква 17.03.2020

Вих.№20 – 64

Заклик до священиків, монахів, монахинь, семінаристів

і вірних Сокальсько-Жовківської єпархії і людей доброї волі

Наша надія на Господа, що сотворив небо і землю. 

Коли ми немічні чи безрадні, а в світі і в житті немає випадковостей, то однаково з Богом і по-Божому треба пережити всі обставини життя, стараючись про любов до Бога, ближнього і всього сотвореного світу. 

Детальніше...

Великопосне послання владики Михаїла (Колтуна) на 2020 рік Божий

Великопосне послання до священиків,

монахів, монахинь, семінаристів, вірних

Сокальсько-Жовківської єпархії та всіх людей доброї волі

 

Людина, світ і все святе
Свята лишень пересторога.
З усього плоду можна їсти
Лише не їсти лиш з одного

Детальніше...

Екологічні постанови Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів КГВА

Постанови Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 29-30 січня 2020 року Божого, Львів-Брюховичі

  1. Задля належної відповіді Церкви на сучасні соціально-екологічні виклики:

І. Доручити єпархіальним єпископам Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ:

а) провести презентації українського перекладу енцикліки Папи Франциска «Laudato Si: про турботу за наш спільний дім» та її обговорення з духовенством, монашеством, семінаристами та мирянами своїх єпархій/екзархатів;

Детальніше...

Звернення з приводу спалювання залишків рослинності

Божою милістю

Кир Володимир Війтишин

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський 

Дорогі в Христі! 

З великим занепокоєнням спостерігаємо, як наші села та міста огортає ядучий дим від спалювання залишків рослинності й опалого листя. В атмосферу викидаються всі хімічні елементи, які накопичуються у рослинах під час вегетації (наприклад, вихлопні гази автотранспорту чи отрутохімікати, які використовують для захисту від шкідників).

Вдихаючи цей токсичний дим, ми наражаємо своє здоров’я, а навіть і життя, на небезпеку. Особливо вразливими є діти, котрі першими стають жертвами цієї самогубної практики, а також байдужості тих, хто мовчазно споглядає такі дії.

Детальніше...

Звернення голови Синодального Комітету з питань екології Української Греко-Католицької Церкви Владики Михаїла Колтуна з нагоди всесвітньої акції «Година Землі» (25 березня 2017 р. Б.)

«Земля ж була пуста порожня та й темрява була над безоднею...» (Буття 1:2)

Дорогі в Христі брати і сестри! У першій книзі Святого Письма читаємо, що на початку земля була пуста і порожня, а тепер з Божої волі на ній живемо ми і безліч інших живих створінь. Вдихаючи життя у цей світ Бог подбав, щоб ані людині, ані якійсь іншій живності нічого не забракло і уклав пори року, закони природи та влив гармонію у цей світ. Проте через первородний гріх Адама і Єви ідилію і райське життя було втрачено, а кара Господня впала не тільки на людство, в особі Адама, але і землю «…проклята земля через тебе» (Буття 3:17).

Гріх і його наслідки пожинаємо сьогодні і ми, адже і через нашу гріховну поведінку по відношенню до Богом сотвореного світу і ближніх страждає земля сьогодні.

Детальніше...

Пастирське послання з нагоди Еко-фестивалю у Сокалі

Бог так полюбив світ, що Сина свого єдинородного дав,

Щоб кожен, хто вірує в нього – не загинув,

А жив життям вічним (Ів. 3, 16)

Бог омріяв в собі сотворити світ з усім космічним і природнім ладом і красою і, як вінець створіння, сотворив людину на свій образ і подобу. Довірив Бог людині і делегував їй опікуватися сотвореним світом, в міру якою обдарував її. Це, що Бог премудрістю сотворив, має послужити людині, щоб вона Бога пізнавала, любила, славила, дякувала і берегла цей світ як своє життя для свого життя і розвитку. «Це є життя вічне щоб пізнали Тебе, єдиного Бога правдивого та Ісуса Христа, що послав Ти Його» (Ів. 17, 3).

Детальніше...

Слово Митрополита Львівського в 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи

altДостойні сестри і брати,

ми молилися Панахиду в пам'ять жертв Чорнобильської трагедії. Пройшло уже чимало часу, але негативні наслідки тривають, припускаємо, що багато хвороб пов’язані з цією трагедією, бо розпад хімічних елементів триває й приносить шкоду населенню. Люди якось спокійно ставляться до цього, можливо, воно й добре, бо гірше було б, коли люди думали б про це та гнітили себе. Спокійно - тому що це невидима дія атомів, які розпадаються, але видимі наслідки, які ранять та поволі вбивають здоров’я людей. Пам’ятається, що це була Лазарева субота, бо Великдень 1986 року святкували 4-го травня. Того року ті дні були дуже спекотними, температура трималася +25˚С і вище, сонце палило, а тут ще й вибух четвертого енергоблоку на Чорнобильській АЕС. Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася 26 квітня 1986 року, внаслідок якої радіоактивного забруднення зазнало 145 тис. кв. км території колишнього СРСР із населенням 6 млн. 945 тис. людей.

Детальніше...