Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

У Фінляндії будують перший у Європі завод для переробки побутового текстильного сміття

У Фінляндії влітку 2021 року відкриють перший завод, який прийматиме на переробку зношений одяг та інші текстильні відходи від домогосподарств, пише Європейська правда.

Будівництво заводу вже розпочалося у Пайміо, неподалік від міста Турку на південному заході країни. 

Як пише видання, це буде перший подібний завод не лише у Фінляндії, а й у Європі, і саме цієї "ланки" бракує для того, щоб країна отримала повноцінно функціонуючий ланцюжок переробки. 

На ньому буде можливо перетворити викинутий текстиль на матеріал, який промисловість зможе використовувати для виробництва нової продукції. 

Детальніше...

Чому метан – недооцінений парниковий газ

Метан – ще один важливий парниковий газ, що утримує тепло в атмосфері. Однак його впливу на екологію і клімат приділяється набагато менше уваги, ніж іншим вуглецевим викидам. При цьому потенціал глобального потепління від метану в 30 разів більший, ніж у діоксиду вуглецю. Розповідаємо, звідки береться метан і чому він небезпечніше вуглекислого газу, в яких країнах його найбільше, як вчені відстежують його витоки і чому моделі забруднення атмосфери метаном набагато складніше розрахувати, пише Хайтек.

Звідки береться метан і чому він небезпечний?

У 2018 році на метан (CH4) близько 9,5% всіх викидів парникових газів в США припадало на результати діяльності людини. Діяльність людини в питанні викидів метану включає в себе витоки з систем видобутку природного газу і розведення домашньої худоби. Метан також виділяється з природних джерел, таких як природні водно-болотні угіддя. Крім того, природні процеси в ґрунті і хімічні реакції в атмосфері допомагають видалити CH4 з атмосфери. Час життя метану в атмосфері набагато коротший, ніж у діоксиду вуглецю (CO2), але CH4 більш ефективно вловлює випромінювання. Порівняльний вплив CH4 в 25 разів більше, ніж CO2 за 100-річний період.

Детальніше...

Автоперегони – перший в світі спорт з нульовим «вуглецевим слідом»

При всій парадоксальності ситуації, автомобільні гонки – якщо бути точніше, гонки електромобілів – стали першою в світі спортивною дисципліною з нульовим «вуглецевим слідом».

Організатори чемпіонату з перегонів електромобілів ABB FIA Formula E оголосили про офіційне визнання серії першим в світі видом спорту, які мають нульовий «вуглецевий слід». Заяву про це зробили під час відкриття Тижня клімату в Нью-Йорку, пише ПМ.

Як відзначають організатори першості, Formula E діє відповідно до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК), прийнятої в 1992 році і вступила в силу через два роки, що дозволило за допомогою ретельного контролю всіх викидів парникових газів від чемпіонату, скорочення їх обсягів і компенсації залишаються неминучих викидів досягти цього результату.

Детальніше...

Сонячний автомобіль служить акумулятором на колесах

Випити чашку свіжозвареної кави під час кемпінгу на природі? Немає проблем! Розетки для кавомашини більше не потрібні, якщо у вас є автомобіль на сонячних батареях. Команда Solar Team в Ейндховені продемонструвала це. Автомобіль на сонячних батареях Stella Era від голландської команди Solar Team Eindhoven не тільки виробляє власну енергію, але також служить акумулятором для інших пристроїв. Це корисно, наприклад, коли ви в поході. Крім того, за допомогою Stella Era можна заряджати й інші електромобілі – відмінне практичне рішення, коли поблизу немає зарядної станції, пише facepla.net.

Студенти Технологічного університету Ейндховена (TU/e) представили сьогодні свої остаточні результати. За минулий навчальний рік вони багато працювали над. І результати вражають. Під час Всесвітнього сонячного змагання (World Solar Challenge) Stella Era вже довела свою здатність без проблем долати великі відстані. Студенти з усього світу проїжджають по три тисячі кілометрів на своїх саморобних сонячних автомобілях під час гонки, що проходить в Австралії. Команда з Ейндховена вже чотири роки поспіль займає перше місце в крейсерському класі. Цей клас пов'язаний не тільки з швидкістю, але і з рівнем ефективності автомобіля.

Детальніше...

Мобільні мережі запідозрили в смерті комах

Проведене німецьким біологом метадослідження показало, що створюване бездротовими мережами випромінювання може чинити серйозний негативний вплив на комах.

Дослідження, проведене біологом Алайн Тіллем за дорученням німецького Союзу захисту природи і декількох інших організацій, базувалося на 190 наукових публікаціях, пов'язаних з темою комах і електромагнітного випромінювання, пише ПМ.

Проаналізувавши всі ці роботи, автор приходить до висновку, що електромагнітне випромінювання, яке виробляється, в першу чергу, мобільними і wifi-мережами може бути однією з основних причин підвищеної смертності комах в Європі – нарівні з інсектицидами та знищенням середовища проживання.

Детальніше...

Найбагатші люди стали причиною кліматичної кризи

Приватні польоти, дорогі великі автомобілі – це і багато іншого, без сумніву, робить багатих людей більш «шкідливими» для навколишнього середовища. Недавнє дослідження, проведене некомерційною організацією Oxfam, показало, що найбагатші люди, які складають 1% від усього населення, виробили в два рази більше парникових газів, ніж бідне населення Землі (близько 50%), пише ПМ.

Автори роботи говорять про те, що оскільки глобальне потепління більше шкодить бідним країнам, людству необхідно приймати не тільки глобальні заходи щодо стримування зміни клімату, а й жорсткі заходи з обмеження надмірного споживання багатими країнами та людьми.

Детальніше...

Землю чекає новий температурний рекорд

До такого висновку прийшли вчені, які проаналізували зміни клімату за декілька мільйонів років.

Міжнародна програма буріння в океані (IODP), яка продовжує багаторічний комплекс вивчення Землі, в рамках проєкту Cenozoic Global Reference (CENOGRID) змогли побудувати кліматичний графік зміни середніх глобальних температур за останні 66 млн років – за весь кайнозой, поточну еру геологічної історії Землі, пишуть Цікавості.

Отримати необхідну інформацію допомогли раковини форамініфер, на основі вмісту кисню і вуглецю в карбонат, яких вчені змогли відновити дані про температуру і кількості вуглекислого газу в атмосфері Землі за мільйони років. Відомості порівняли з циклами Міланковича (коливання кількості сонячного світла і сонячної радіації протягом великих проміжків часу, які досягають Землю), що дозволило практично вдвічі збільшити період з відомими науці даними про середню температуру, обсягах льоду і вуглецеві цикли на планеті.

Детальніше...

Як власноруч приготувати миючі засоби: ефективні і без шкоди природі

І чому це варто зробити

Щодня, озброївшись губками і разовими ганчірками, ми ведемо боротьбу з мікробами і бактеріями. Натираємо все до блиску, щоб жоден ворог не потрапив на нашу територію. Головна зброя — побутова хімія. Для прання, для посуду, для скла, для підлоги, кахлю, меблів тощо. Арсенал величезний. Але інколи стерильність приносить скоріш забиті полички, ніж чистоту в домі, пише Рубрика.

А ще з'являться питання: як змити з поверхонь цю хімічну лабораторію? 

Детальніше...

Дочірні категорії