Меню

Малайзія: приклад «зеленої» парафії в дусі «Laudato si'»

Особливий рік «Laudato si'», проголошений Папою Франциском, відзначається у всьому світі до 24 травня 2021 року. Парафія Божого Милосердя в Сунґай Ара, що в штаті Пінанґ (Малайзія), прагне стати «найзеленішою» в країні.

Храм Божого Милосердя в Сунґай Ара в штаті Пінанґ (Малайзія), з великою гордістю відзначає п'яту річницю енцикліки Папи Франциска Laudato si'. За два роки до публікації енцикліки 2015 року вірні цієї парафії почали приділяти особливу увагу турботі про створіння, пише VaticanNews.

Детальніше...

Обігова економіка у будівництві

Час перейти до оцінки всього процесу будівництва – від видобутку сировини до утилізації відходів.

Наразі галузь будівництва в ЄС відповідальна за третину викидів парникових газів та третину утворюваних відходів, є однією з найбільш залежних від первинної сировини галузей економіки. Перехід будівничої галузі на моделі обігової економіки є необхідною умовою досягнення кліматично нейтральної економіки до 2050 року в ЄС. Однак, такий перехід вимагатиме фундаментальної перебудови усієї галузі, пише Зелене досьє

І якщо в останні десятиріччя розроблено велику кількість засобів для зменшення енергоспоживання будівель (опалення чи вентиляція), то цього не можна сказати про зниження вмісту енергії та первинних матеріалів, вкладених у будівництво. Таке зниження потребуватиме переходу з лінійних моделей до обігових – з моделей знесення будинків на моделі демонтажу та повторного використання матеріалів. Це нелегке завдання, особливо в умовах низьких цін на первинні матеріали, сильного лобі цементних виробників та фрагментації зусиль інших гравців у галузі.

Детальніше...

П'ять простих способів жити більш екологічно в 2021 році

Боротьба зі зміною клімату, зрозуміло, вимагає рішучих дій в глобальному масштабі. Але кожен може зробити і свій особистий внесок у загальну справу. Як цього досягти пише DW.

Новий рік – це час, коли багато хто підбиває підсумки року і складає список цілей на майбутнє. Чому б не включити в цей список і більш екологічний спосіб життя? Тим більше, що це не вимагає великих зусиль і витрат. Ось п'ять простих, доступних, а головне – ефективних способів подбати про навколишнє середовище.

Детальніше...

10 кращих екорішень 2020 року з усього світу і з України

Вулики, мох і воднева енергія – наука не стоїть на місці і наші співвітчизники також успішно просувають її на благо екології!

Із зупинкою роботи багатьох виробництв по всьому світу і зменшенням трафіку у зв'язку з повним локдауном, кількість вуглекислого газу, що викидається в атмосферу, знизилася на 8,8% – це 1,55 млн тонн шкідливих викидів. Але довго так тривати не могло, і коли світ почав повертатися до колишнього ритму життя, все встало на колишні місця, і показники СО2 на датчиках відновилися, пише Рубрика.

Тимчасове "покращення" ситуації з екологією, на щастя, не змусило еко-активістів розслабитися. Весь рік вони продовжували придумувати нові рішення. Пропонуємо 10 з них, які можна вважати найбільш ефективними.

Детальніше...

Амазонські ліси не проживуть і 50 років: дослідження

Унікальним лісам регіону загрожує зникнення через кліматичну кризу, а також через масштабну вирубку лісів.

Тропічні ліси Амазонки можуть перетворитися в суху рівнину, на якій будуть рости тільки рідкісні чагарники, вже до 2064 року. Це відбудеться не тільки через клімат, але і докладе свою руку людина, спрогнозував професор Університету Флориди Роберт Уокер, пише GreenPost.

Унікальним лісам регіону загрожує зникнення через кліматичну кризу, а також через масштабну вирубку лісів. Мало того, місцеві фермери дуже часто підпалюють ліси, щоб зробити з територій сільськогосподарські угіддя.

Детальніше...

Нанопластик змінює мікробіом кишечника і загрожує здоров’ю

Коли пластик розкладається, він розпадається на більш дрібні мікрочастинки і наночастинки. Проникаючи в організм через воду або навіть повітря, вони шкодять здоров’ю людини. Нове дослідження показало, що нанопластик впливають на склад і різноманітність кишкового мікробіома, і що це може завдати шкоди здоров’ю людини, пишуть Цікавості.

Наслідки впливу нанопластику на здоров’я традиційно оцінювалися на морських мешканцях – молюсках, ракоподібних і рибі. Недавні дослідження in vitro з використанням культур клітин риб і ссавців дозволили вченим проаналізувати зміни в експресії генів, пов’язані з присутністю нанопластику, з токсикологічної точки зору. Більшість неврологічних, ендокринних і імунологічних трактів у цих хребетних дуже схожі з такими у людей. Вчені попереджають, що деякі з ефектів, які спостерігаються у, наприклад, риб, можуть спостерігатися у людей.

Детальніше...

Зміни клімату, депресія та який між ними зв’язок

Вчені кажуть, що люди все більше переймаються змінами клімату.

Як пишуть учасники групи в Facebook "Щасливий колапс", "відчуття спеки ".... я починаю трохи панікувати про майбутнє, [...] я хочу придумати, як жити" під землею".

Група об'єднала 16 тисяч осіб. Вони звертаються за даними французького агентства, яке займається перевіркою і кількісною оцінкою забруднення повітря: це Airparif, який має 70 станцій для виконання цих розрахунків, пише Країна здоров’я.

Детальніше...

Відновлення торфовищ зменшить наслідки зміни клімату

Міжнародне дослідження, опубліковане в журналі Environmental Research Letters, переконливо довело, що збереження і відновлення бореальних торфовищ може бути важливим інструментом пом’якшення наслідків зміни клімату на півночі. Команда дослідників Університету Далхаузі під керівництвом Мануеля Хельбіг виявила – збереження і відновлення торфовищ може допомогти в боротьбі людства з потеплінням клімату як на глобальному, так і на регіональному рівні, пишуть Цікавості.

«Торфовища – це водно-болотні екосистеми, в яких протягом довгого часу накопичується вуглець. Протягом останніх тисячоліть вони сприяли похолоданню клімату внаслідок зниження концентрації вуглекислого газу в атмосфері, – пояснює доктор Хельбіг, доцент кафедри фізики і атмосферних наук Далхаузі і провідний автор дослідження. – Хоча вплив на глобальну концентрацію парникових газів в атмосфері було ретельно вивчено, їх вплив на регіональний клімат за допомогою обміну енергією між торфовищами і атмосферою вивчено недостатньо».

Детальніше...

Дочірні категорії