Бізнес та екологія: як компанії можуть піклуватися про довкілля
Сучасний бізнес уже не зосереджується тільки на заробітку, активно впроваджують екологічні практики.
Про це зазначає пресслужба Громадської організації «Бюро по боротьбі з екологічними злочинами».
Все більше компаній починають брати на себе екологічну відповідальність, розуміючи, що майбутнє планети залежить від їхніх дій.
Астероїди, названі на честь 4 черниць, які малювали небо
Чотири італійські черниці, які каталогізували майже півмільйона небесних тіл, тепер мають свої імена викарбувані на небі. Кожна з сестер, із спільноти сестер Марії Бамбіни (Suore di Maria Bambina), тепер має астероїд, названий на її честь, приєднавшись до довгого списку релігійних астрономів, переважно єзуїтів, які отримали таку честь. Кончетта Фінарді (1896-1975), Луїджа Панчері (1893-1982), Емілія Понцоні (1883-1950), Реґіна Коломбо (1885-1953).
Команда з чотирьох черниць була зібрана в 1909 році священником-єзуїтом о.Джоном Хагеном, який очолював обсерваторію Джорджтаунського університету. Вони почали свою астрономічну роботу в 1910 році, але до 1921 року команда зафіксувала яскравість і положення 481 215 небесних тіл. Їхні відкриття були настільки масштабними, що для публікації знадобився 10-томний каталог.
Чи вимагає українське законодавство енергоефективного відновлення?
Один із принципів відновлення – «будуй краще, ніж було». Він зокрема стосується і енергоефективності відновлених об’єктів, більшість з яких не були такими раніше. Проте чи дійсно українське законодавство в будівельній сфері вимагає, аби відновлені будівлі ставали енергоефективними?
У чому проблема?
Енергоефективні прилади: ключові аспекти для вибору при покупці
Обираючи нові прилади для дому, ми часто стикаємося з питанням ефективності їх споживання енергії. У часи, коли економія стала ключовим аспектом нашого життя, важливо звертати увагу на технології, що допомагають знизити витрати. Купівля енергоощадних пристроїв не лише зменшує рахунки за електрику, але й позитивно впливає на екологію.
Вибір приладів з низьким споживанням енергії потребує обдуманого підходу. Важливо звертати увагу на маркування, яке вказує на їхню енергоефективність. Наприклад, позначення класу енергоспоживання може допомогти з легкістю ідентифікувати найекономніші варіанти. Чим вищий клас, тим більшою буде ймовірність того, що пристрій допоможе заощадити на рахунках за електроенергію.
Українцям назвали 8 способів із розумом використати скошену траву замість спалювання
Вона може бути корисною, якщо використовувати її правильно.
Спалювання скошеної трави восени разом з опалим листям погіршує стан повітря та шкодить здоров’ю людей.
У громадській організації “Екологічні новини” розповіли про 8 варіантів, як знайти для неї застосування з користю для господарства та без збитків для довкілля.
Вчені винайшли революційний спосіб зберігання сонячної енергії на молекулярному рівні
Вчені з Каталонського інституту досліджень і перспективних досліджень (ICREA) розробили інноваційний спосіб зберігання сонячної енергії на молекулярному рівні. Вперше було створено гібридний пристрій, який поєднує традиційний кремнієвий сонячний елемент із системою зберігання енергії – MOST (молекулярна система зберігання сонячної теплової енергії). Технологія встановлює нові стандарти ефективності у використанні та зберіганні сонячної енергії.
Науковці пояснили, що головна проблема сонячної енергетики полягає у нерівномірному виробництві енергії та змінному попиті на неї. Для розв’язання цієї проблеми необхідні ефективні системи зберігання, які забезпечать надійне постачання електроенергії незалежно від часу виробництва.
«Зелений» шлях до відбудови енергосектору
З початку великої війни в українських містах завдяки фінансуванню міжнародних донорів зʼявилося чимало об'єктів сонячної генерації для критичної інфраструктури міст: лікарень, водоканалів, шкіл та дитячих садків. Це допомагає їм задовольняти базові потреби в електроенергії.
Відновлювана енергетика зміцнює енергетичну безпеку країни. Саме тому екологічні організації розробили рекомендації для іноземних урядів, міжнародних партнерів та української влади. У них ідеться про необхідність підвищення енергетичної стійкості громад через надання кредитів, грантів та співфінансування на встановлення обʼєктів «зеленої» генерації.
ШІ прискорює кліматичну кризу через високе енергоспоживання
Якщо ви дбаєте про навколишнє середовище, двічі подумайте про використання ШІ. Генеративний штучний інтелект споживає в 30 разів більше енергії, ніж звичайна пошукова система. Моделі штучного інтелекту використовують величезні обчислювальні ресурси для свого навчання на великих наборах даних. Це вимагає значної кількості електроенергії, що робить їх набагато енергоємними порівняно зі звичайними пошуковими системами. Під час генерації нової інформації штучний інтелект витрачає енергію не тільки на обчислення, але й на підтримку роботи серверів, що обслуговують запити користувачів у режимі реального часу.