Меню

Британські інженери запропонували як підвищити енергетичну ефективність будівель

Слабкою ланкою будь-якого приміщення є вікна, через які влітку приміщення занадто нагрівається, а взимку швидко охолоджується, вважають експерти.

Архітектори з Університету Лафборо, Англія, вважають, що, наповнивши вікна водою, можна значно підвищити енергетичну ефективність будівель, пише Korrespondent.  

"Кожне таке вікно складається з вертикального шару води, затиснутого між двома листами скла. Сонячне світло, проходячи крізь нього, нагріває воду, а не приміщення за вікном. Як тільки температура води стає занадто високою, вона викачується по трубках в стіні в окрему цистерну, розташовану десь в будівлі. А на її місце закачується охолоджена вода", – пояснюють ідею автори проекту.

Детальніше...

Розробили дорожнє покриття, яке може заряджати електроавтомобілі

Ізраїльський стартап Electreon Wireless розробив дорожнє покриття з системою бездротової зарядки для електромобілів. Тож електрокари можуть заражатися, коли їдуть по такій дорозі.

Першу таку дорогу-зарядку мають прокласти вже у серпні в Ізраїлі, а вже наприкінці 2020 року таке дорожнє покриття з'явиться і в Швеції, пише 24 канал.

Проєкт передбачає прокладання двокілометрової дороги з системою безконтактної зарядки. Вона буде з'єднувати університет Тель-Авіва та місцевий залізничний вокзал.

Детальніше...

Середньорічна температура на Землі буде рости мінімум на 1 градус

З таким прогнозом виступили фахівці Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

У найближчі п'ять років, з 2020 по 2024 роки включно, глобальна середньорічна температура щороку буде як мінімум на 1°C вища періоду доіндустріального розвитку суспільства (1850-1900 рр.). При цьому фахівці ВМО не виключають, що в якийсь рік температура може вирости і на 1,5 ° С – ймовірність цього складає 20%, пише ПМ.

«Це дослідження показує з високим рівнем наукової достовірності масштабність завдання, яке належить вирішити в рамках Паризького угоди про зміну клімату та яка полягає в тому, щоб утримати глобальне підвищення температури в цьому столітті на рівні значно нижче 2°C в порівнянні з доіндустріальним рівнем і докласти зусиль до того, щоб обмежити підвищення температури навіть більш – до 1,5 ° С.

Детальніше...

Феєрверки: красиво, але шкідливо

Феєрверки – це надійний спосіб створити видовище кольору і світла, але дослідження показали, що це чудове шоу може становити небезпеку для здоров’я.

Дослідження, яке, як стверджується, першим вивчило вплив феєрверку на клітини людини і тварин, показало, що цілий ряд шкідливих токсинів може затримуватися в повітрі після того, як згасне світло, пишуть Цікавості.

Дослідження проводилося вченими NYU Langone Health, які вивчали зразки якості повітря, зібрані з десятків майданчиків по всій території США, протягом 14 років. За допомогою цього аналізу команда виявила особливо високі концентрації токсичних металів у День Незалежності і в переддень Нового Року.

Детальніше...

Вчені зафіксували збільшення частоти і сили хвиль спеки у всіх регіонах Землі

Учені Університету Нового Південного Уельсу в Австралії зафіксували збільшення частоти і сили хвиль спеки у всіх регіонах Землі. Про катастрофічні погодні зміни повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature Communications, пише GreenPost.

Дослідники підрахували, скільки в цілому тепла приносить з собою спекотна погода з усього світу. У найгіршому випадку в Австралії кумулятивне тепло (сума градусів вище норми) протягом всього літнього сезону склало додаткові 80 градусів Цельсія, а в Сибіру і Середземномор’ї – 200 градусів Цельсія і більше. За словами авторів роботи, вони помітили не тільки збільшення частоти теплових хвиль у всьому світі за останні 70 років, але і прискорення тенденції.

Детальніше...

Пластик – дісгастінг. Як світові бренди очищають планету від власної продукції

Як компанії, що виробляють тонни пластика, збираються вирішувати проблему забруднення середовища – кейси великого бізнесу

У жовтні 2019 року Greenpeace спільно з рухом Breakfreefromplastic інспектували узбережжя 42 країн на наявність пластику. Загалом знайшли 187 тисяч пластикових об'єктів, багато з яких були марковані Coca-Cola, Nestle та PepsiCo й іншими. Розбираємось, як головні забруднювачі планети збираються очищати світ і свою репутацію від пластику, пише НВ.

Детальніше...

Чому не можна палити листя та сміття

З весни до осені наші села та міста оповиті димом, коли люди спалюють сухе листя або сміття. Це не лише шкідливо, а й протизаконно і шкодить природі, пише Tokar.ua.

Здавна в селах палять листя та сміття. Одні виправдовують це економічними вигодами, інші свято вірять, що “допомагають” природі, але природа якось собі існувала й до виникнення без хлопців з сірниками і давала собі раду із листям?

Пожежі в Чорнобилі, щорічні лісові пожежі й ріст захворюваності дихальних шляхів та онкології люди звикли пов’язувати з екологією, але ж ми самі псуємо цю саму екологію, спалюючи черговий пакетик зі сміттям або мішок листя у себе в дворі.

Детальніше...

І один в полі воїн: людина, що зупинила пустелю

Якуба Савадого – фермер із Західної Африки, з Буркіна-Фасо, який використовує методи місцевого традиційного фермерства для відновлення ґрунту, пошкодженого опустелюванням та посухою. У Якубо вийшло те, що не виходило досі ні в кого, і на що було витрачено чимало сил і міжнародної гуманітарної допомоги, — він зміг зупинити пустелю, пише Зелене досьє.

Північні райони Буркіна-Фасо розташовані в Сахелі. Це напівпосушлива місцина між Сахарою на півночі та тропічними саванами на півдні, що регулярно страждає від жорстких посух. Водночас ця місцевість в принципі сприятлива для землеробства: випадає багато дощів, але 80-90% вологи не всмоктується в тверду землю і випаровується, через інтенсивне сонячне випромінювання.

Детальніше...

Дочірні категорії