«Сонячний килим»: позитивні наслідки нової технології
Массачусетський технологічний інститут представив ультратонкий фотоелектричний «папір», який можна наносити на будь-яку поверхню, на яку потрапляє сонячне світло. Новий сонячний матеріал тонший за людську волосину і забезпечує у 18 разів більше енергії на одиницю ваги, ніж звичайні скляні та кремнієві панелі. Він може бути застосований там, де вага звичайних сонячних установок може стати проблемною.
За словами розробників, «сонячний килим» може бути застосований на вітрилах, крилах дронів, наметах тощо. Сонячна плівка може бути особливо ефективною в сільській місцевості або у віддалених районах, де інші форми виробництва або постачання електроенергії не є можливими, зокрема під час ліквідації наслідків стихійних лих, коли постраждала звична енергоінфраструктура.
Каховську ГЕС можуть замінити сонячні панелі та вербові плантації
Руйнування Каховської ГЕС призвело до збитків на мільярди доларів, а відновлення станції та нові альтернативи водопостачання залишаються предметом дебатів серед експертів.
Каховська ГЕС, що була п'ятою за потужністю в Україні та виконувала значну роль у зрошенні південних земель та виробництві електроенергії, була захоплена російськими військами в перші дні повномасштабного вторгнення у 2022 році. Окупанти контролювали станцію, і навіть після жовтня 2022 року українські фахівці працювали під суворим наглядом.
Світ пережив перший рік з температурою, яка на 1,5°C перевищила доіндустріальний рівень
У п'ятницю, 10 січня, Служба зміни клімату Європейського Союзу Copernicus (C3S) підтвердила, що у 2024 році температура на планеті вперше перевищила критичну межу у 1,5°C порівняно з доіндустріальним періодом. Директор Copernicus Кардо Буонтемпо підкреслив, що кожен місяць 2024 року виявився найтеплішим або другим у рейтингу найтепліших за всю історію спостережень.
За його словами, середня температура у світі перевищила на 1,6°C показники 1850-1900 років, а останні десять років стали найспекотнішими в історії. Крім того, зміна клімату призвела до зростання частоти катастрофічних явищ, зокрема лісових пожеж.
Зробити засіб для миття чи мульчу для саду, тільки не варити суп!
Свята добігають кінця і незалежно від того, яка у вас ялинка, з часом постане потреба замінити її на нову, а стару треба кудись подіти.
Фахівці Zero Waste Alliance Ukraine кажуть, що жива хвоя краща тим, що лишає менший екослід, ніж штучна. В альянсі наголошують, що вирубка дерев на Новий рік не завдає шкоди природі, тільки якщо їх спеціально для цього вирощують на плантаціях. Плантації ялинки подібні до плантацій овочів: їх висаджують, збирають врожай, а потім садять нові.
В Україні стартувала Всеукраїнська соціальна кампанія взаємної допомоги під гаслом «Турбуйся та модернізуйся – пройдемо зиму разом!»
Мета кампанії – об’єднати українців задля ефективного використання енергії, знизити навантаження на енергосистему взимку та поділитися ефективними й доступними порадами, як подбати про себе та близьких під час можливих відключень. Ініціатором кампанії виступив український аналітичний центр DiXi Group, що працює у сфері енергетики та клімату.
Серія відеороликів та постерів демонструють прості кроки, що дозволять кожному заощадити енергоресурси, зменшити витрати та підтримати енергетичну стабільність країни.
Унікальне явище: в Одеській області зацвіла рідкісна червонокнижна квітка
В Одеській області, на території української Бессарабії, співробітники Національного природного парку «Тузлівські лимани» знайшли перше цвітіння червонокнижного пізньоцвіта анкарського. Вчені кажуть, що це – унікальне зимове явище для цієї пори року.
«В дні між Різдвом та Новим роком, в Українській Бессарабії наші співробітники виявили перше дивовижне природне явище для цієї пори року – цвітіння пізньоцвіта анкарського, унікальної рослини з Червоної книги України. Місцеві мешканці називають його – брандушкою», – повідомив, співробітник нацпарку, доктор біологічних наук Іван Русєв.
Вчені відкрили біопластик, що швидко розкладається
Вчені зробили значний прорив у галузі біопластику, створивши нову форму діацетату целюлози (CDA), яка розкладається в 15 разів швидше, ніж традиційні форми. Випробуваний у реалістичних океанських умовах, спінений CDA є життєздатною заміною пінополістиролу в харчовій упаковці, значно зменшуючи забруднення навколишнього середовища пластиком.
Дослідники з Океанографічного інституту Вуд-Хоулу (WHOI) роками досліджували, які типи пластику мають найкоротший і найдовший термін життя в океані, а також які типи пластикових виробів, таких як соломинки та харчові обгортки, найчастіше сприяють забруднення пластиком. У зв’язку з розробкою більшої кількості біорозкладних матеріалів, як-от діацетат целюлози (CDA) — подібний до пластику полімер, отриманий з деревної целюлози, — дослідники намагаються замінити традиційний пластик без шкоди для морських екосистем.
Бізнес та екологія: як компанії можуть піклуватися про довкілля
Сучасний бізнес уже не зосереджується тільки на заробітку, активно впроваджують екологічні практики.
Про це зазначає пресслужба Громадської організації «Бюро по боротьбі з екологічними злочинами».
Все більше компаній починають брати на себе екологічну відповідальність, розуміючи, що майбутнє планети залежить від їхніх дій.