Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Енергія зі сміття, відмова від газу і порятунок планети

Ми можемо назавжди відмовитися від газу і платити за енергію менше. Значно менше.

Ви, напевно, багато чули про те, як західні країни переходять на відновлювальну енергетику – ту, яка використовує енергію сонця, вітру, води, а також біомаси чи біогазу.

Наприклад, під час подорожі Австрією чи Норвегією, можна зустріти цілі поля з вітряками, які забезпечують енергією міста чи невеличкі селища. Так може бути і в Україні.

Причому, наша країна може повністю злізти з газової голки і використовувати біогаз як джерело енергії. При цьому у платіжках ми будемо бачити значно менші цифри ніж звикли нині.

Детальніше...

Стіни будинків перетворяться в СЕС з новою технологією друку фотоелектричних плівок

Незабаром дахи, стіни і вікна будинків стане простіше перетворити в фотоелектричні електростанції для автономного енергопостачання.

Дослідницький інститут KAUST Solar Center в Саудівській Аравії обіцяє зробити сонячну енергетику доступнішою за допомогою органічного фотоелектричного матеріалу, який ефективно акумулює сонячне світло і може бути нанесений як фінішне покриття на будматеріали.

Зазвичай сонячні панелі виробляють з кремнієвих пластин, а й органічні молекули володіють здатністю збирати енергію сонячного світла. Ці молекули можуть бути укладені в формулу недорогих чорнил, які можна нанести на рівні поверхні фасаду, наприклад, на шибки. Перетворення сонячного світла в електрику є покроковим завданням, і ефективність фотоелектричного матеріалу визначається оптимальним вибором органічних молекул, які правильно і передбачувано будуть вести себе на всіх етапах процесу.

Детальніше...

Сонячна енергія буде охолоджувати повітря

В австралійському місті Балларат (штат Вікторія) торговий центр Stockland Wendouree охолоджується кондиціонером на сонячній енергії. 
Прототип системи був розроблений Державним об'єднанням наукових і прикладних досліджень (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation, CSIRO) в рамках програми Австралійського агентства з відновлюваних джерел енергії (ARENA), яка спрямована на підвищення конкурентоспроможності поновлюваних джерел енергії в Австралії, передає Facepla.net
Так званий кондиціонер «замкненого циклу» нагріває і охолоджує повітря всередині будівлі без введення зовнішнього повітря в систему, використовуючи колеса-осушувачі, які видаляють вологу з повітря. Зокрема, високотемпературне колесо використовує вловлювану сонячну енергію для приведення в рух низькотемпературного колеса, яке взагалі працює без зовнішнього тепла.

Детальніше...

Cтратегії переходу на 100% відновлювальну енергію

altПрофесор Stanford University та співзасновник групи Solutions Project Марк Якобсонс (Mark Jacobson’s) представив стратегії переходу на 100% відновлювальну енергію для 139 країн світу. В списку цих країн є і Україна. Група Solutions Project це об’єднання науковців, громадських діячів, інвесторів, зірок кіно та шоу-бізнесу, які поставили перед собою мету забезпечити 100% перехід світової економіки на відновлювальні джерела енергії.

Серед фундаторів Solutions Project такі відомі голівудські зірки як Mark Ruffalo та Leonardo Di Caprio. Участь в проекті беруть також виконавчий директор Google Eric Schmidt, співзасновник Twitter Ev Williams та колишній президент eBay Jeffrey Skoll.

Детальніше...

Сучасні теплохвильові панелі заміняють газове опалення та прикрашають інтер'єр

Теплохвильові панелі стають інноваційним рішенням для економії коштів на обігрівання. За рахунок особливої конструкції вони мають комбінований принцип дії: інфрачервоне випромінювання для рівномірного прогрівання приміщення (60%) і конвекційне прогрівання для створення теплової завіси і відсікання притоку холодного повітря від вікон (40%). Такі панелі є реальною альтернативою традиційному водяному опаленню, котре забезпечується газом чи твердим паливом.

Переваги теплохвильових панелей досягаються при порівнянні параметрів ціна-якість-економія-комфорт. Практика показує, що опалення теплохвильовими панелями являється хорошим економічним рішенням, доступним кожному. За рахунок обігрівання поверхонь, а не об’єму повітря, комфортна температура в приміщенні досягається при меншій кількості витраченої енергії.

Детальніше...

Солому можна переробляти на паливні брикети і вигідно продавати

Використання відходів, котрі отримуються в сільському господарстві, стає шляхом реалізації проектів використання відновлювальної енергії. Зокрема, при вирощуванні пшениці на кожну тону зерна отримують 2 тони соломи. Попередньо подрібнену солому переважно приорюють для відновлення родючості земель. Але частину соломи можна використати і для перетворення її в енергетичні паливні брикети.

Спалювання соломи в тюках, котре має місце, вимагає дорогих установок для використання цього виду теплогенерації. Цей спосіб придатний для великих споруд і не може бути використаний для приватних помешкань.

Раціональним способом отримання палива з соломи є брикетування. При цьому щільність брикетів досягається 1,3 кг/дм3. Таке паливо стає універсальним для багатьох споживачів. Теплотворна здатність не відрізняється від деревних брикетів. Такі брикети дають більше золи, але це хороше добриво.

Детальніше...

Нові вітрові турбіни можна встановлювати на будівлях

Нідерландська компанія Archimedes провела випробування нового типу вітрових турбін для вітрогенераторів, які можна встановлювати на дахах житлових будинків.

Унікальність вітрової турбіни Liam F1 в її безшумності та енергоефективності. Якщо звичайні турбіни часто не покривають витрат з їх встановлення, то новий тип вирішить цю проблему. Крім того, рівень шуму складає всього 45 дБ, що тихіше шуму дощу.

Подібно флюгеру, вона розгортається слідом за вітром, «захоплює» повітряний потік і поступово знижує його швидкість і змінює напрямок. За словами винахідника турбіни та технічного директора Archimedes Марінуса Міремета, ефективність турбіни складає 80% від теоретичного максимуму у вітровій енергетиці.

Детальніше...