Актуальна тема

Меню

Домашня електростанція своїми руками

Як зарядити телефон, коли вимкнули електроенергію? Можна створити власні генератори. Це непросто, але можливо за наявності необхідних елементів. Разом із «Екодія» та SolarWind розповідаємо, як знайти електроенергію, коли вимкнули централізоване постачання. 

На батьківщині Єремії Торонки, Сьєрра-Леоне, лише 26% жителів мають доступ до енергії. Коли Єремії виповнилося 10 років, його взяли до престижної школи. Він потрапив наче в інший світ, адже у школі освітлення не бракувало, а в його громаді зовсім не було електрики. Люди опалювали будинки дровами й використовували гасові генератори, внаслідок чого мали проблеми з диханням. Пожежі також не були тут рідкістю. Та найбільше страждали діти, бо через брак світла вони не могли робити домашні завдання, а відтак – отримати хорошу освіту.

Через сім років, навчаючись в Африканському університеті лідерства в Руанді, Торонка заснував інноваційний стартап Optim Energy. Його метою було виробляти чисту, доступну та надійну енергію. «Доступ до енергії, – на думку Торонки, – це право людини. Ми не можемо функціонувати в суспільстві без енергії».

Детальніше...

Японські інженери збільшили ефективність органічних сонячних елементів у 1,5 рази

Дослідники з Університету Хіросіми в Японії створили органічний сонячний елемент з підвищеною енергоефективністю та виробленням електроенергії, змішавши різні полімерні та молекулярні напівпровідники як фотопоглиначі.

Команда з Вищої школи передових наук та інженерії додала лише невелику кількість з'єднання, яке поглинає довгі хвилі світла, у результаті чого органічний фотоелектричний елемент(OPV) став у 1,5 рази ефективніше, ніж версія без з'єднання, пише eco town

Детальніше...

Студент із Філіппін винайшов сонячні панелі з харчових відходів

27-річний філіппінський студент Карви Ерен Мейг знайшов незвичайний спосіб перетворювати харчові відходи на енергію. За свою енергетичну технологію AuREUS він отримав Премію Джеймса Дайсона за 2020 рік. Це міжнародний конкурс дизайнерів, який проводиться в 27 країнах для того, щоб відзначити нове покоління інженерів-конструкторів, пише eco town.

Винахід Мейга – це система, яка поглинає ультрафіолетовий спектр сонячного світла і перетворює його на чисту відновлювальну електроенергію навіть у похмуру погоду.

Детальніше...

Американські вчені розробили панель, яка виробляє електроенергію вночі

Американські вчені розробили панель, яка може збирати енергію у нічний час, навіть коли сонце не світить.

Як пояснюють розробники зі Стенфордського університету США, система об'єднує процес охолодження за допомогою теплового випромінювання з перетворенням теплової енергії в електричну, пише eco town

«Використовуючи термодинамічну модель термоелектричного генератора енергії, дах теоретично міг би генерувати 2,2 Вт на квадратний метр без батареї або зовнішнього джерела енергії, – зауважують вони. – Така конструкція могла б виробляти у 120 разів більше енергії за існуючі аналоги».

Детальніше...

Прозорі сонячні батареї встановили новий рекорд енергоефективності

Американські та китайські хіміки розробили сонячні панелі з 10,8% енергоефективності та 45,7% прозорості – рекордними показниками для елементів такого типу. Фасади хмарочосів можуть стати ідеальним місцем для подібних сонячних батарей – нові панелі нагадують скло від звичайних сонцезахисних окулярів.

Створення прозорих сонячних панелей – одна з найцікавіших областей сучасної фотовольтаїки. Такі сонячні батареї можна буде вбудовувати в вікна будинків і отримувати додаткову електроенергію без шкоди для зовнішнього вигляду будівлі та освітленості всередині. Однак створити пристрої, що поєднують високу ефективність та достатню світлопроникність, дуже складно, пише Eco Technology.

Детальніше...

Автобани Німеччини вкриють напівпрозорими фотоелектричними панелями

У Німеччині планують встановити сонячні електростанції над автомагістралями.

Дослідницький проект "PV-SÜD" запустили австрійський технологічний інститут (AIT), Німецький інститут сонячних енергетичних систем (Fraunhofer ISE) і компанія Forster Industrietechnik GmbH, пише eco town

«У ФРН близько 13 тисяч кілометрів автобанів, які займають близько 2,6% території країни, – пояснюють розробники. – Якщо встановити над ними сонячні модулі, загальна площа такої "електростанції" складе приблизно 337 квадратних кілометрів».

Детальніше...

Саудівські вчені розробили сферичні сонячні панелі, які дають на 60% більше електроенергії

Плоскі сонячні панелі обмежені в можливості використання світла протягом усього дня, тоді як сферичні, придумані інженерами з Саудівської Аравії, ловлять промені сонця майже під будь-яким кутом, пише HighTech Plus.

Сонячна панель, розроблена фахівцями з Науково-технологічного університету ім. короля Абдалли, схожа на дзеркальну диско-кулю – сфера розміром з м'ячик для тенісу, пише Spectrum. Експерименти показали, що порівняно з плоскими варіантами вона може виробляти на 15% – 100% більше енергії при тій же площі поверхні, залежно від матеріалу, що відбиває світло сонця на фотоелемент.

Детальніше...

Міфи і правда про світлодіодному освітленні

Популярність світлодіодного освітлення зростає з кожним днем. Але, незважаючи на цей факт, LED світильники все ще викликають сумніви у багатьох споживачів. Сьогодні існує чимало міфів про світлодіодах і далеко не всі вони мають хоча б мінімальний елемент правдивості.

Міф 1: світлодіодне освітлення коштує дуже дорого і купувати лед світильники недоцільно

З першого погляду на цінники в магазинах електротоварів стає зрозуміло – так, Лед лампи коштують дорожче, ніж інші варіанти джерел світла. Але застосувавши найпростіші обчислення з урахуванням технічних даних про світлодіодах стає видно, що переплата окупається вже в перші місяці використання світильників з лед. Ви заощаджуєте:

Детальніше...