Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Відновлювані джерела становлять третину світових енергопотужностей

Згідно з новими даними, оприлюдненими Міжнародним агентством з відновлюваних джерел енергії (IRENA), «зелені» джерела зараз становлять близько третини всіх енергетичних потужностей. Загалом у 2018 році в світі запрацювали ще 171 ГВт нових відновлюваних потужностей, пише Clean Technica

Нові дані показують, що існує зростання відновлюваної енергії у всіх регіонах світу, хоча і на різних рівнях. Минулого року завдяки збільшенню кількості вітрових і сонячних електростанцій «зелені» потужності зросли на 7,9%. Азія встановила 61% від загальної кількості нових установок відновлюваної енергетики, але темпи зростання нових потужностей були найвищими в Австралії завдяки інтересу до сонячної енергетики. Африка посіла третє місце з 8,4%. Всього на кінець 2018 року у світі налічувалося 2,351 ГВт відновлюваної енергії.

Детальніше...

Юний український дослідник хоче перевернути сферу енергетики

Генерувати електрику з морських хвиль – ідея, хоч і не нова для людства, але з різних причин вона досі так і не набула широкого застосування. Лише один відсоток енергії, яку виробляють у світі, припадає на хвильові́ електростанції, натомість потенціал оцінюють у мільйони мегават. 

Усвідомлюючи, наскільки велике перед ним поле для можливостей, роботою в цьому напрямку захопився Михайло Литовченко – студент Київської політехніки; молодий, та вже знаний в Україні і світі винахідник-розробник у сфері відновлювальної енергетики. Разом із батьком-інженером він спроектував та запустив у будівництво плавучу морську електростанцію промислового зразка.

Детальніше...

Енергія зі сміття, відмова від газу і порятунок планети

Ми можемо назавжди відмовитися від газу і платити за енергію менше. Значно менше.

Ви, напевно, багато чули про те, як західні країни переходять на відновлювальну енергетику – ту, яка використовує енергію сонця, вітру, води, а також біомаси чи біогазу.

Наприклад, під час подорожі Австрією чи Норвегією, можна зустріти цілі поля з вітряками, які забезпечують енергією міста чи невеличкі селища. Так може бути і в Україні.

Причому, наша країна може повністю злізти з газової голки і використовувати біогаз як джерело енергії. При цьому у платіжках ми будемо бачити значно менші цифри ніж звикли нині.

Детальніше...

Стіни будинків перетворяться в СЕС з новою технологією друку фотоелектричних плівок

Незабаром дахи, стіни і вікна будинків стане простіше перетворити в фотоелектричні електростанції для автономного енергопостачання.

Дослідницький інститут KAUST Solar Center в Саудівській Аравії обіцяє зробити сонячну енергетику доступнішою за допомогою органічного фотоелектричного матеріалу, який ефективно акумулює сонячне світло і може бути нанесений як фінішне покриття на будматеріали.

Зазвичай сонячні панелі виробляють з кремнієвих пластин, а й органічні молекули володіють здатністю збирати енергію сонячного світла. Ці молекули можуть бути укладені в формулу недорогих чорнил, які можна нанести на рівні поверхні фасаду, наприклад, на шибки. Перетворення сонячного світла в електрику є покроковим завданням, і ефективність фотоелектричного матеріалу визначається оптимальним вибором органічних молекул, які правильно і передбачувано будуть вести себе на всіх етапах процесу.

Детальніше...

Сонячна енергія буде охолоджувати повітря

В австралійському місті Балларат (штат Вікторія) торговий центр Stockland Wendouree охолоджується кондиціонером на сонячній енергії. 
Прототип системи був розроблений Державним об'єднанням наукових і прикладних досліджень (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation, CSIRO) в рамках програми Австралійського агентства з відновлюваних джерел енергії (ARENA), яка спрямована на підвищення конкурентоспроможності поновлюваних джерел енергії в Австралії, передає Facepla.net
Так званий кондиціонер «замкненого циклу» нагріває і охолоджує повітря всередині будівлі без введення зовнішнього повітря в систему, використовуючи колеса-осушувачі, які видаляють вологу з повітря. Зокрема, високотемпературне колесо використовує вловлювану сонячну енергію для приведення в рух низькотемпературного колеса, яке взагалі працює без зовнішнього тепла.

Детальніше...

Cтратегії переходу на 100% відновлювальну енергію

altПрофесор Stanford University та співзасновник групи Solutions Project Марк Якобсонс (Mark Jacobson’s) представив стратегії переходу на 100% відновлювальну енергію для 139 країн світу. В списку цих країн є і Україна. Група Solutions Project це об’єднання науковців, громадських діячів, інвесторів, зірок кіно та шоу-бізнесу, які поставили перед собою мету забезпечити 100% перехід світової економіки на відновлювальні джерела енергії.

Серед фундаторів Solutions Project такі відомі голівудські зірки як Mark Ruffalo та Leonardo Di Caprio. Участь в проекті беруть також виконавчий директор Google Eric Schmidt, співзасновник Twitter Ev Williams та колишній президент eBay Jeffrey Skoll.

Детальніше...

Сучасні теплохвильові панелі заміняють газове опалення та прикрашають інтер'єр

Теплохвильові панелі стають інноваційним рішенням для економії коштів на обігрівання. За рахунок особливої конструкції вони мають комбінований принцип дії: інфрачервоне випромінювання для рівномірного прогрівання приміщення (60%) і конвекційне прогрівання для створення теплової завіси і відсікання притоку холодного повітря від вікон (40%). Такі панелі є реальною альтернативою традиційному водяному опаленню, котре забезпечується газом чи твердим паливом.

Переваги теплохвильових панелей досягаються при порівнянні параметрів ціна-якість-економія-комфорт. Практика показує, що опалення теплохвильовими панелями являється хорошим економічним рішенням, доступним кожному. За рахунок обігрівання поверхонь, а не об’єму повітря, комфортна температура в приміщенні досягається при меншій кількості витраченої енергії.

Детальніше...