Актуальна тема

Меню

«Сонячний килим»: позитивні наслідки нової технології

Массачусетський технологічний інститут представив ультратонкий фотоелектричний «папір», який можна наносити на будь-яку поверхню, на яку потрапляє сонячне світло. Новий сонячний матеріал тонший за людську волосину і забезпечує у 18 разів більше енергії на одиницю ваги, ніж звичайні скляні та кремнієві панелі. Він може бути застосований там, де вага звичайних сонячних установок може стати проблемною.

За словами розробників, «сонячний килим» може бути застосований на вітрилах, крилах дронів, наметах тощо. Сонячна плівка може бути особливо ефективною в сільській місцевості або у віддалених районах, де інші форми виробництва або постачання електроенергії не є можливими, зокрема під час ліквідації наслідків стихійних лих, коли постраждала звична енергоінфраструктура.

Детальніше...

«Зелений» шлях до відбудови енергосектору

З початку великої війни в українських містах завдяки фінансуванню міжнародних донорів зʼявилося чимало об'єктів сонячної генерації для критичної інфраструктури міст: лікарень, водоканалів, шкіл та дитячих садків. Це допомагає їм задовольняти базові потреби в електроенергії.

Відновлювана енергетика зміцнює енергетичну безпеку країни. Саме тому екологічні організації розробили рекомендації для іноземних урядів, міжнародних партнерів та української влади. У них ідеться про необхідність підвищення енергетичної стійкості громад через надання кредитів, грантів та співфінансування на встановлення обʼєктів «зеленої» генерації.

Детальніше...

Вперше в ЄС вітрова та сонячна енергія обігнали енергію з викопних видів палива

За перше півріччя 2024 року вітер і сонце в Євросоюзі виробили більше електроенергії, ніж викопне паливо. Частка цих двох видів «зеленої» енергії в енергобалансі зросла до 30%, при цьому частка енергії, отриманої з використанням викопного палива, склала 27%. Такі результати нового аналізу, проведеного аналітичним центром Ember. У ньому зазначається, що решта 43% енергетичної генерації блоку припадає на гідроенергетику, атомну енергетику та інші джерела.

Вітрова та сонячна енергетика вже випередили викопні види палива в 13 країнах-членах ЄС (це майже половина усіх держав блоку): Австрії, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Угорщині, Литві, Люксембурзі, Португалії, Іспанії, Нідерландах та Швеції. Разом ці країни забезпечують 70% загального попиту на електроенергію в ЄС, а решта 30% розподілені між 14 державами. Тільки 5 років тому лише 4 країни з 27 виробляли більше електроенергії з вітру та сонця, ніж з викопних видів палива. На них припадало лише 20% попиту на електроенергію в блоці.

Детальніше...

Домашня електростанція своїми руками

Як зарядити телефон, коли вимкнули електроенергію? Можна створити власні генератори. Це непросто, але можливо за наявності необхідних елементів. Разом із «Екодія» та SolarWind розповідаємо, як знайти електроенергію, коли вимкнули централізоване постачання. 

На батьківщині Єремії Торонки, Сьєрра-Леоне, лише 26% жителів мають доступ до енергії. Коли Єремії виповнилося 10 років, його взяли до престижної школи. Він потрапив наче в інший світ, адже у школі освітлення не бракувало, а в його громаді зовсім не було електрики. Люди опалювали будинки дровами й використовували гасові генератори, внаслідок чого мали проблеми з диханням. Пожежі також не були тут рідкістю. Та найбільше страждали діти, бо через брак світла вони не могли робити домашні завдання, а відтак – отримати хорошу освіту.

Через сім років, навчаючись в Африканському університеті лідерства в Руанді, Торонка заснував інноваційний стартап Optim Energy. Його метою було виробляти чисту, доступну та надійну енергію. «Доступ до енергії, – на думку Торонки, – це право людини. Ми не можемо функціонувати в суспільстві без енергії».

Детальніше...

Японські інженери збільшили ефективність органічних сонячних елементів у 1,5 рази

Дослідники з Університету Хіросіми в Японії створили органічний сонячний елемент з підвищеною енергоефективністю та виробленням електроенергії, змішавши різні полімерні та молекулярні напівпровідники як фотопоглиначі.

Команда з Вищої школи передових наук та інженерії додала лише невелику кількість з'єднання, яке поглинає довгі хвилі світла, у результаті чого органічний фотоелектричний елемент(OPV) став у 1,5 рази ефективніше, ніж версія без з'єднання, пише eco town

Детальніше...

Студент із Філіппін винайшов сонячні панелі з харчових відходів

27-річний філіппінський студент Карви Ерен Мейг знайшов незвичайний спосіб перетворювати харчові відходи на енергію. За свою енергетичну технологію AuREUS він отримав Премію Джеймса Дайсона за 2020 рік. Це міжнародний конкурс дизайнерів, який проводиться в 27 країнах для того, щоб відзначити нове покоління інженерів-конструкторів, пише eco town.

Винахід Мейга – це система, яка поглинає ультрафіолетовий спектр сонячного світла і перетворює його на чисту відновлювальну електроенергію навіть у похмуру погоду.

Детальніше...

Американські вчені розробили панель, яка виробляє електроенергію вночі

Американські вчені розробили панель, яка може збирати енергію у нічний час, навіть коли сонце не світить.

Як пояснюють розробники зі Стенфордського університету США, система об'єднує процес охолодження за допомогою теплового випромінювання з перетворенням теплової енергії в електричну, пише eco town

«Використовуючи термодинамічну модель термоелектричного генератора енергії, дах теоретично міг би генерувати 2,2 Вт на квадратний метр без батареї або зовнішнього джерела енергії, – зауважують вони. – Така конструкція могла б виробляти у 120 разів більше енергії за існуючі аналоги».

Детальніше...

Прозорі сонячні батареї встановили новий рекорд енергоефективності

Американські та китайські хіміки розробили сонячні панелі з 10,8% енергоефективності та 45,7% прозорості – рекордними показниками для елементів такого типу. Фасади хмарочосів можуть стати ідеальним місцем для подібних сонячних батарей – нові панелі нагадують скло від звичайних сонцезахисних окулярів.

Створення прозорих сонячних панелей – одна з найцікавіших областей сучасної фотовольтаїки. Такі сонячні батареї можна буде вбудовувати в вікна будинків і отримувати додаткову електроенергію без шкоди для зовнішнього вигляду будівлі та освітленості всередині. Однак створити пристрої, що поєднують високу ефективність та достатню світлопроникність, дуже складно, пише Eco Technology.

Детальніше...