Меню

Вчені придумали, як зробити холодильники менш «ненажерливими»

Вчені з Університету Йоганнесбурга придумали, як зробити холодильники менш «ненажерливими», тобто більш енергоефективними. У цьому допоможе новий холодоагент.

Що найцікавіше, дослідники в домашніх умовах замінили холодоагент в холодильнику на новий – суміш енергоефективного фреону R600a і мінеральна олива з дозованими нанотрубками (MWCNT). Завдяки цьому вченим вдалося домогтися зниження споживаної потужності холодильника. Ще один плюс нового холодоагенту тому, що він завдає меншої шкоди природі.

Детальніше...

Українці представили смарт-розетку, що рахує електроенергію

Українська компанія AJAX презентувала цікаву новинку – розумну розетку Socket. Пристрій може працювати із іншими смарт-пристроями у рамках "розумного" будинку.

Як сказано на сайті компанії, Socket виготовлена у пластиковому корпусі зі світлодіодним кільцем і має компактний розмір.

Вона сумісна з євророзетками, подовжувачами і трійниками популярних виробників. Також, виробники запевнили, що розумна розетка має захист від перегорання, короткого замикання.

Детальніше...

Теплозберігаюча плівка "Третє скло"

Тепло в квартирі допоможе зберегти прозора як скло, теплозберігаюча плівка. Для пластикових і дерев'яних вікон 80% тепла тікає через шиби.  Головний принцип: якщо шиба холодна – відсічіть холод прозорою теплозберігаючою плівкою «Третє скло».

Краще, що ви можете зробити для утеплення дешевих вікон – утеплити  їх спеціальною плівкою. Застосування пластикових рам за рахунок гумових ущільнювачів виключає проникнення холодного повітря через щілини. Проте, шиби як були, так і залишилися основним джерелом втрати тепла з наших осель. Зараз застосовують вже і по 3 скла в одному пакеті, але в кімнаті – як і раніше холодно.

Детальніше...

Через скільки часу окупиться заміна лампи на енергоефективну

altЗараз ні в кого не викликає сумніву те, що світлодіодні та люмінесцентні лампи набагато ефективніші, ніж лампи розжарювання, які потрібно замінити.

Екотаун досліджував, через скільки років окупиться вартість нових ламп, якщо вони будуть працювати різну кількість годин на день.

Для прикладу ми взяли 4 лампи одного виробника (ціни на лампи вказані станом на 17.01.2016 р.), що відповідають по світловому потоку лампам розжарювання 60 Вт і 100 Вт.

Детальніше...

Український стартап розробив «розумний» сенсор для економії електрики

altEcois.me – це система домашнього енергоменеджменту, яка підключається в електричному щитку до кабелю електроживлення і вимірює споживання електроенергії в будинку. Всі дані про енерговитрати формуються у детальну аналітику, яка допомагає відстежити перевитрати і побачити можливості для економії.

Минулого року український стартап отримав 80 000 євро від польського інкубатора Hubraum (проект Deutsche Telekom) для більш детального опрацювання своєї розробки. Після цього команда українських винахідників переїхала до Кракова. З тих пір вони постійно працюють у Польщі, приїжджаючи в Україні на галузеві конференції та в особистих справах.

Облік споживання енергії починається з покупки спеціального пристрою – смартметра – та реєстрації його в системі Ecois.me. Датчик показує, які саме пристрої підключені до розеток в будинку і з якою метою.

Детальніше...

Як підрахувати економію електроенергії?

В кожному будинку чи квартирі знаходиться різна кількість електроприладів, які по-різному споживають електроенергію. Кожен власник має свої уподобання при користуванні цими приладами, тому немає універсальної формули економії електроенергії. Щоб зекономити кошти при користуванні електроенергією, треба мати уявлення про середнє споживання кожного електричного побутового приладу, а тоді можна знайти спосіб зменшення.

Таблиця 1. Середньостатистичне споживання електроенергії різними електроприладами на одну людину протягом року

Детальніше...

Розетка, яка стимулює економити електрику

Розетка, придумана дизайнером Muhyeon Kim, допоможе людям стати економнішими при використанні електричних приладів. Інноваційна розетка показує скільки ват споживають приєднані до неї прилади. Крім того, вона має світлову індикацію, яка вказує на наднормативне споживання.

Якщо споживання мінімальне, відтінок індикатора буде блакитним, при збільшенні енергоспоживання – підсвічування почне наливатися червоним. За задумом дизайнера, подібне рішення дозволить швидко виділити пристрої, що споживають занадто багато електроенергії і скоригувати режим їх роботи.

Детальніше...