Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Куди тікає тепло із вашої оселі та як його зберігати

Чи бувало у вас таке, що взимку у квартирі холодно і не рятують ні батареї, ні обігрівачі? Провину за такі проблеми ми звикли покладати на теплопостачальників, які нібито не можуть створити якісні умови для опалення будинків – і це може бути правдою. Проте, якщо у будинку старі вікна та двері, щілини в стінах, прогнилий дах та підвал, то скільки його не опалюй – тепло в ньому не буде.

Чому так відбувається?

Одним із показників енергоефективності є теплові втрати будівлі. Вони залежать від багатьох чинників: розташування будівлі, міцність та якість фундаменту та використаних будматеріалів, чи дотримані будівельні нормі, наскільки нові й ефективні інженерні та технічні системи встановлюються, чи є індивідуальний тепловий пункт, чи додатково утеплюються зовнішні стіни будинку та багато іншого.

Детальніше...

Ефективно і економно: як використовувати газ, електроенергію та воду

Поради прості: відмовитися від застарілих приладів удома та привчити себе слідкувати за використанням дорогоцінних ресурсів.

Як не розбазарити дорогоцінну воду? А як зберегти тепло в оселі? Чи можна зекономити на світлі? Про це пише GreenPost.

Як заощадити електроенергію

Найпростіше – це привчити себе, домашніх чи співробітників вимикати світло в кімнаті, в якій ніхто не знаходиться. У коридорах, під’їзді, на сходах багатоквартирних будинків та гуртожитків варто встановити датчики руху. Ці пристрої будуть вмикати світло лише тоді, коли зафіксують рух людини. Таким чином, світло не горітиме всю ніч марно. 

Детальніше...

Українців закликають встановлювати домашні системи накопичення енергії

Українців закликають встановлювати домашні системи накопичення енергії для безперебійного енергозабезпечення та зарядки електромобіля.

Еnergy storage пропонує встановлювати постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO, пише eco town

«Складні погодні умови та аварійні ситуації найчастіше стають причиною відключення світла: і якщо ноутбук і телефон ще можуть попрацювати деякий час на заряді, то холодильник, електроплита, пральна машина – ні, – зазначають у YASNO. – Для забезпечення енергонезалежності будинку у будь-яких ситуаціях рекомендуємо використовувати систему зберігання енергії, яка працює як "батарейка для дому».

Детальніше...

Американці перетворили звичайну червону цеглу у ефективний акумулятор

Хіміки з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі перетворили звичайну червону цеглу в акумулятор.

Вчені обробили найпопулярніший будівельний матеріал полімером PEDOT, пише eco town

Останній складається з мікроскопічних нановолокон, що проникають у пористу структуру цегли і перетворюють матеріал в "іонну губку", яка проводить і зберігає енергію. Наприклад, блок з 50 таких цеглин забезпечить роботу лампи аварійного освітлення протягом п'яти годин.

Детальніше...

Нова батарея не шкодить екології та зберігає енергію довше

Вчені з США представили нову рідку батарею, яка довше зберігає енергію і не шкодить екології. Вона може живити як смартфони, так і цілі заводи, пишуть Цікавості.

Вчені з Інженерної школи Кокрелла при Техаському університеті в США представили нову батарейку, яка поєднує в собі безліч переваг аналогів, але не шкодить екології й довше зберігає енергію.

Металеві електроди до батареї можуть залишатися розрідженими при 20 °C – найнижчій робочій температурі, коли-небудь зафіксованої для рідкометалевих батарей. Інші рідкометалеві батареї повинні зберігатися при температурі вище 240 °C.

Детальніше...

Вчені придумали, як зробити холодильники менш «ненажерливими»

Вчені з Університету Йоганнесбурга придумали, як зробити холодильники менш «ненажерливими», тобто більш енергоефективними. У цьому допоможе новий холодоагент.

Що найцікавіше, дослідники в домашніх умовах замінили холодоагент в холодильнику на новий – суміш енергоефективного фреону R600a і мінеральна олива з дозованими нанотрубками (MWCNT). Завдяки цьому вченим вдалося домогтися зниження споживаної потужності холодильника. Ще один плюс нового холодоагенту тому, що він завдає меншої шкоди природі.

Детальніше...

Українці представили смарт-розетку, що рахує електроенергію

Українська компанія AJAX презентувала цікаву новинку – розумну розетку Socket. Пристрій може працювати із іншими смарт-пристроями у рамках "розумного" будинку.

Як сказано на сайті компанії, Socket виготовлена у пластиковому корпусі зі світлодіодним кільцем і має компактний розмір.

Вона сумісна з євророзетками, подовжувачами і трійниками популярних виробників. Також, виробники запевнили, що розумна розетка має захист від перегорання, короткого замикання.

Детальніше...