Актуальна тема

Меню

Екологічні прогнози

Рівень океанів зростає швидше, ніж прогнозували вчені

Наслідки підйому рівня води загрожують двом третинам населення Землі, які живуть на узбережжях або на низинних територіях.

Нові дослідження показали, що зміна клімату призводить до швидшого підйому рівня океанів, ніж прогнозувалося раніше, пише УНІАН.

Як наголошується в дослідженні, опублікованому в журналі Ocean Sciences, за попередніми прогнозами не очікувалося підняття рівня океанів більш ніж на 1,1 м до кінця цього століття. Однак нові розрахунки, проведені вченими Університету Копенгагена і норвезького центру кліматичних досліджень імені Б'єркнеса, показали, що при потеплінні на Землі всього лише на півградуса за Цельсієм рівень океанів піднімається на півметра, а при потеплінні на 2 °С – більш ніж на метр. До кінця століття, як очікується, температури на Землі зростуть більш ніж на 4 °C.

Детальніше...

Зміна клімату може змінити положення зони тропічних дощів Землі

Міжнародна група вчених показала, що зміни клімату в майбутньому приведуть до зміщення зони тропічних дощів, розташованої поблизу екватора. Це може загрожувати продовольчій безпеці мільярдів людей.

Зона тропічних дощів розташована поруч з тропіками й може змінювати своє положення протягом року. Вона розташовується в південній частині Індійського океану і західній частині Тихого океану приблизно з жовтня по березень, і в цей час в північних тропіках спостерігається сухий сезон, коли опадів мало, а дні зазвичай спекотні й сонячні. З квітня по вересень ця зона лежить в північній півкулі, і там настає сезон дощів, в той час, як в південних тропіках спостерігається сухий сезон, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Вчені попереджують про загрози для людства через байдужість до Землі

В новому звіті «Протверезіння» йдеться, що світ не може зрозуміти масштаби загроз, спричинених втратою біорізноманіття та кліматичною кризою.

Планету Земля чекає "жахливе майбутнє, в якому станеться масове вимирання, рівень здоров'я обвалиться, а також почнуться заворушення через порушення клімату". Саме існування людського виду під загрозою через байдужість і бездіяльність, пише УНІАН, посилаючись на The Guardian.

Про це застерігає міжнародна група вчених у своєму новому звіті, наголошуючи, що люди досі не усвідомили, наскільки гостра поточна кліматична криза, а також криза у сфері біологічного різноманіття.

Детальніше...

Амазонські ліси не проживуть і 50 років: дослідження

Унікальним лісам регіону загрожує зникнення через кліматичну кризу, а також через масштабну вирубку лісів.

Тропічні ліси Амазонки можуть перетворитися в суху рівнину, на якій будуть рости тільки рідкісні чагарники, вже до 2064 року. Це відбудеться не тільки через клімат, але і докладе свою руку людина, спрогнозував професор Університету Флориди Роберт Уокер, пише GreenPost.

Унікальним лісам регіону загрожує зникнення через кліматичну кризу, а також через масштабну вирубку лісів. Мало того, місцеві фермери дуже часто підпалюють ліси, щоб зробити з територій сільськогосподарські угіддя.

Детальніше...

Глобальне потепління вдарить по енергетичному сектору

Через 30 років людству знадобляться сотні нових станцій.

2020 рік стане найтеплішим роком за всю історію метеорологічних спостережень. А там, де високі температури і нестерпно жаркі дні, там і кондиціонери. Вчені відзначають, що в міру зростання температур охолоджувальні системи перестануть допомагати, так як електростанції будуть не в змозі працювати в умовах більш спекотних днів, пише ПМ.

Глобальне потепління вже настало, тому зараз людству потрібно діяти якнайшвидше і злагоджено.

Детальніше...