Меню

Екологічні прогнози

Дослідження: танення вічної мерзлоти оживляє давніх мікробів

Дослідники попередили, що танення вічної мерзлоти може призвести до пожвавлення мікробів і бактерій, небезпечних для людини. Поведінка деяких з них невідома для вчених.

Танення вічної мерзлоти веде до пожвавлення мікробів і бактерій, яким може бути тисячі або мільйони років. У цих шарах можуть перебувати стародавні заморожені мікроби, останки плейстоценової мегафауни та багато іншого. У міру того як вічна мерзлота відтає з наростаючою швидкістю, перед вченими постає завдання виявити мікроби, бактерії й віруси, які можуть бути небезпечними для людини, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Клімат і попит на продовольство скоротить ареали проживання видів на 23% до 2100 року

Нове дослідження показало, що ссавці, птахи та земноводні в усьому світі втратили в середньому 18% свого природного середовища проживання в результаті змін в землекористуванні і проблем з кліматом. Судячи з результатів дослідження, опублікованого в журналі Nature Communications, в гіршому випадку ця втрата може вирости до 23% протягом наступних 80 років.

У дослідженні вчені з Кембриджського університету проаналізували зміни в географічному ареалі 16 919 видів з 1700 року по сьогоднішній день. Ці дані також використовувалися для прогнозування майбутніх змін до 2100 року за 16 різних кліматичних і соціально-економічних сценаріїв, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Глобальне потепління спровокує викид 840 млрд тонн CO2

Ми звикли чути, що викиди СО2 впливають на підвищення середньої температури на Землі, але, як виявилося, це замкнене коло, потрапивши в яке людству буде дуже складно вибратися, пише ПМ.

У ґрунті Землі міститься в два-три рази більше вуглецю, ніж в атмосфері. Високі температури прискорюють розкладання вуглецю, яке тягне за собою серйозні кліматичні зміни, пов'язані зі збільшенням концентрації парникових газів, які в свою чергу підвищують глобальну температуру. Такий ефект називають «позитивним зворотним зв'язком». Зміна клімату викликає побічні ефекти, які сприяють подальшим змінам, погіршуючи ситуацію.

Детальніше...

Схід України може перетворитися на пустелю

Це станеться, якщо держава вже сьогодні не почне вирішувати проблему з водогонами, криницями та артезіанськими свердловинами.

У найближчі 9 років, якщо держава не змінить водну політику, дві області України перетворяться на пустелю через посуху. Таку думку висловив заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Віктор Токаренко, пише GreenPost.

“Проблема зневоднення українських сіл з роками поглиблюватиметься через кліматичні зміни. Якщо держава нічого не робитиме, за десять років у Херсонській та Запорізькій областях може з’явитися пустеля. Навіть у центральній Україні річки так і не наповнилися до звичного рівня. Це стосується Росі, Десни, Тетерева, а також і Дніпра”, – сказав Токаренко

Детальніше...

Тропічні ліси Амазонки можуть перетворитися на савану

Уявити собі савану замість тропічних лісів Амазонки так само складно, як і зелені луки в Сахарі. Однак вчені говорять, що в результаті кліматичної кризи велика частина тропіків регіону може зникнути.

Тварини, птахи, квіти і дерева кожного кліматичного регіону унікальні. Якщо погода змінюється, то змінюється і життя в області. На жаль, часто ці кліматичні катаклізми забирають із собою все унікальне і незвичайне, що існує в регіоні, пише ПМ.

Тропічні ліси дуже чутливі до змін рівня опадів і вологості, а пожежі і тривалі посухи можуть привести до того, що райони просто втратять частину своїх дерев. Вчені вже передбачали можливість такого сценарію, однак вважалося, що до цього попереду ще багато десятиліть.

Детальніше...