Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Екологічні прогнози

Землю чекає новий температурний рекорд

До такого висновку прийшли вчені, які проаналізували зміни клімату за декілька мільйонів років.

Міжнародна програма буріння в океані (IODP), яка продовжує багаторічний комплекс вивчення Землі, в рамках проєкту Cenozoic Global Reference (CENOGRID) змогли побудувати кліматичний графік зміни середніх глобальних температур за останні 66 млн років – за весь кайнозой, поточну еру геологічної історії Землі, пишуть Цікавості.

Отримати необхідну інформацію допомогли раковини форамініфер, на основі вмісту кисню і вуглецю в карбонат, яких вчені змогли відновити дані про температуру і кількості вуглекислого газу в атмосфері Землі за мільйони років. Відомості порівняли з циклами Міланковича (коливання кількості сонячного світла і сонячної радіації протягом великих проміжків часу, які досягають Землю), що дозволило практично вдвічі збільшити період з відомими науці даними про середню температуру, обсягах льоду і вуглецеві цикли на планеті.

Детальніше...

Аналітики передбачили майбутнє нафтової промисловості

Стрімкий розвиток поновлюваних джерел електроенергії (ВДЕ) в розвинених країнах може сильно позначитися на видобутку нафти. Однак експерти вважають, що епоха «чорного золота» і близько не підійде до свого занепаду. Вся справа в пластику.

Фахівці все частіше розмірковують на тему того, чи досягла нафту свого піку в попиті чи ні? Пандемія коронавірусу привела до різкого падіння споживання транспортного палива, в той час як ВДЕ почали показувати рекордні показники, пише ПМ.

Але згідно з новим звітом фінансового аналітичного центру Carbon Tracker і групи сталого розвитку Systemiq, виробники нафти не поспішають здаватися. Тепер паливні гіганти розглядають ринок пластмас як драйвер майбутнього попиту.

Детальніше...

Аномальне літо-2020: то повінь, то засуха. Вчені обіцяють планеті новий рекорд потепління

Аномальне літо-2020: то повінь, то засуха. Вчені обіцяють планеті новий рекорд потепління

Аномальне літо 2020 року б'є температурні рекорди і обіцяє планеті руйнівний сезон ураганів, а також пожежі, засуху і повені. Одні країни потерпають від спеки, інші мокнуть і мерзнуть. Вчені кажуть, що все це - черговий доказ зміни клімату, і пророкують 2020 року місце в п'ятірці найбільш спекотних років за півтори століття спостережень, пише ВВС.

Такі рекорди стають поганою традицією: 19 з останніх 20 років увійшли до двадцятки найбільш спекотних, а останні 6 років посідають перші шість рядків у цьому рейтингу. За кілька місяців їх буде сім з семи, якщо все буде йти, як іде.

Детальніше...

Морські екосистеми не впораються з підвищенням температури через глобальне потепління, – вчені

Потепління води може привести до скорочення деяких видів морських тварин і змін в харчових ланцюгах

Вчені з Університету Аделаїди заявили про те, що морські екосистеми можуть не впоратися з підвищенням температури, викликаним змінами клімату. Моделювання, яке провели дослідники, показало, що підкислення і потепління морської води може привести до скорочення чисельності деяких видів морських тварин, пише Рубрика.

Відзначається, що здорові харчові ланцюги відіграють вирішальну роль в підтримці екосистем. Але викиди парникових газів негативно впливають на життєздатність багатьох морських організмів за рахунок підвищення температури води і рівня вуглекислого газу.

Детальніше...