Актуальна тема

Меню

Екологія освітлення

Екологія освітлення

В Україні з усієї кількості електроенер­гії, що споживається населенням, до 30% припадає на освітлювальні прилади. При цьому можна економити до 80% струму, який витрачається на освітлення, якщо взяти на озброєння наступні поради.

Енергозберігаючі лампочки

Звичайна лампочка розжарювання пе­ретворює в світло тільки 5-10% елек­тричної енергії. Решта ж перетворю­ється в тепло.

Енергозберігаючі лампочки є в 5 раз ефективніші. Одна енергозберігаюча лампочка в 20 W продукує освітлення як звичайна лампочка в 100 W. Таким чином, споживання струму зменшу­ється на 80%!

Енергозберігаючі лампочки не тільки економлять струм. Термін їх експлу­атації становить до 8-12 тисяч годин, тобто в 10 раз більше в порівнянні з лампочками розжарювання.

При сучасній ціні (23 копійки за 1 kWh) на електроенергію, енергоз­берігаюча лампочка може окупитись вже за перший рік експлуатації, а назагал заощадити для домашнього бю­джету 150-250 гривень. Зрозуміло, що заощадження коштів при використан­ні енергозберігаючих лампочок буде зростати пропорційно до подорожчан­ня електроструму.

Не спокушайтесь дешевою продукцією, купляйте якісний товар, на який дають не менше півтора року гарантії.

УВАГА! Енергозберігаючі лампи містять пари ртуті, тому потрібно з ними обережно поводитись, щоб не розбити в оселі. При вкручувані їх треба тримати за цоколь. Відпрацьовані лампи потребують роздільного збору та утилізації.

Місцеве освітлення

Частіше використовуйте місцеве освітлен­ня для окремих функціональних зон (настіль­ні лампи, торшери, бра), замість центральних багатолампових люстр. Це не тільки дозволить суттєво економити струм, але й забезпе­чить більш комфортний відпочинок, а при чи­танні книги чи роботі за комп'ютером посприяє збереженню вашого зору.

Сонце

Максимально використовуйте потенціал природного (сонячного) світла. Зокрема, уникайте ситуації, коли в сонячний день вікна закриті гардинами і горить елек­тричне світло.

Світло для людей

Вмикайте освітлення тільки там, де знаходяться люди і дійсно його потребу­ють.

Світле для світла

Для поліпшення природного освітлен­ня кімнат стіни й стелю рекомендується робити світлою: світло, потрапляючи на світлі поверхні, багаторазово відбиваєть­ся і посилює освітленість; потрапляючи ж на темні поверхні, навпаки, поглина­ється (гладка біла стіна відбиває до 80% спрямованого на неї світла, темно-зелена відбиває тільки 15%, чорна – 9%). Ефект освітлення підсилюють також світлі аба­жури.

Чистота для світла

Підтримуйте чистоту ламп, плафонів та вікон. Чисті світильники випромінюють більше світла, порівняно з брудними та­кої ж потужності. Чисті шибки вікон та­кож сприяють кращому освітленню при­міщень.

Реостати (дімери)

Застосовуйте реостати (лиш не для люмінесцентних ламп), з допомогою яких можна плавно регулювати інтенсив­ність освітлення.

Часові реле та сенсори руху

Застосовуйте для вмикання-вимикання освітлення сенсори руху та часові реле, наприклад, на подвір'ї чи на сходовій кліт­ці в багатоквартирному будинку.

Не забувайте!

І на завершення, найпростіший спосіб економії енергії – виходячи з приміщення, не забудьте вимкнути світло