Меню

Середньорічна температура на Землі буде рости мінімум на 1 градус

З таким прогнозом виступили фахівці Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

У найближчі п'ять років, з 2020 по 2024 роки включно, глобальна середньорічна температура щороку буде як мінімум на 1°C вища періоду доіндустріального розвитку суспільства (1850-1900 рр.). При цьому фахівці ВМО не виключають, що в якийсь рік температура може вирости і на 1,5 ° С – ймовірність цього складає 20%, пише ПМ.

«Це дослідження показує з високим рівнем наукової достовірності масштабність завдання, яке належить вирішити в рамках Паризького угоди про зміну клімату та яка полягає в тому, щоб утримати глобальне підвищення температури в цьому столітті на рівні значно нижче 2°C в порівнянні з доіндустріальним рівнем і докласти зусиль до того, щоб обмежити підвищення температури навіть більш – до 1,5 ° С.

Детальніше...

Феєрверки: красиво, але шкідливо

Феєрверки – це надійний спосіб створити видовище кольору і світла, але дослідження показали, що це чудове шоу може становити небезпеку для здоров’я.

Дослідження, яке, як стверджується, першим вивчило вплив феєрверку на клітини людини і тварин, показало, що цілий ряд шкідливих токсинів може затримуватися в повітрі після того, як згасне світло, пишуть Цікавості.

Дослідження проводилося вченими NYU Langone Health, які вивчали зразки якості повітря, зібрані з десятків майданчиків по всій території США, протягом 14 років. За допомогою цього аналізу команда виявила особливо високі концентрації токсичних металів у День Незалежності і в переддень Нового Року.

Детальніше...

Вчені зафіксували збільшення частоти і сили хвиль спеки у всіх регіонах Землі

Учені Університету Нового Південного Уельсу в Австралії зафіксували збільшення частоти і сили хвиль спеки у всіх регіонах Землі. Про катастрофічні погодні зміни повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature Communications, пише GreenPost.

Дослідники підрахували, скільки в цілому тепла приносить з собою спекотна погода з усього світу. У найгіршому випадку в Австралії кумулятивне тепло (сума градусів вище норми) протягом всього літнього сезону склало додаткові 80 градусів Цельсія, а в Сибіру і Середземномор’ї – 200 градусів Цельсія і більше. За словами авторів роботи, вони помітили не тільки збільшення частоти теплових хвиль у всьому світі за останні 70 років, але і прискорення тенденції.

Детальніше...

Чому не можна палити листя та сміття

З весни до осені наші села та міста оповиті димом, коли люди спалюють сухе листя або сміття. Це не лише шкідливо, а й протизаконно і шкодить природі, пише Tokar.ua.

Здавна в селах палять листя та сміття. Одні виправдовують це економічними вигодами, інші свято вірять, що “допомагають” природі, але природа якось собі існувала й до виникнення без хлопців з сірниками і давала собі раду із листям?

Пожежі в Чорнобилі, щорічні лісові пожежі й ріст захворюваності дихальних шляхів та онкології люди звикли пов’язувати з екологією, але ж ми самі псуємо цю саму екологію, спалюючи черговий пакетик зі сміттям або мішок листя у себе в дворі.

Детальніше...

Кліматологи з’ясували, як швидко теплішає Південний полюс

За останні 25 років середні температури на Південному полюсі кожне десятиліття збільшувалися на 0,6 °С. Це явище пов’язане з періодичними коливаннями клімату в тропічній частині Тихого океану. До такого висновку прийшли кліматологи, проаналізувавши дані з американських полярних станцій. Їх висновки опублікував науковий журнал Nature Climate Change, пишуть Цікавості.

«Наші дані показують, що температура на Південному полюсі зростає приблизно в три рази швидше, ніж в середньому по планеті. Це відбувається з-за сильної циклонічної аномалії в море Уеделла. Вона пов’язана зі зростанням температур в тропічній частині західного Тихого океану. Це в черговий раз говорить про те, що кліматичні процеси в тропіках і в Антарктиці сильно пов’язані між собою», – пишуть дослідники.

Детальніше...

Переломний момент: вугілля стає неконкурентоспроможним на більшості ринків

До 2022 року частка неконкурентоспроможних вугільних електростанцій у всьому світі збільшиться до 60%.

Про це йдеться у дослідженні Rocky Mountain Institute, The Carbon Tracker Initiative і The Sierra Club, пише Eco Town

«Вугілля досягло фінансового «переломного моменту», що робить його неконкурентоспроможним на більшості ринків, – зазначають автори. – До 2025 року частка неконкурентоспроможних вугільних електростанцій у всьому світі збільшиться до 73%».

Детальніше...

Масове озеленення може завдати шкоди: що не так із благородними планами

Масштабне озеленення завдає навколишньому середовищу більше шкоди, ніж користі, та є слабким інструментом у протидії кліматичним змінам, про це свідчать відразу два нових дослідження.

Автори одного дослідження дійшли висновку, що грандіозні зобов'язання з озеленення великих територій, що взяли на себе політики багатьох країн, можуть мати протилежний ефект, пише ВВС.

Зайвий лісовий покрив може завдати шкоди біологічному різноманіттю та майже не впливає на поглинання вуглецю з атмосфери, заради якого ці проєкти починали.

Детальніше...

Обсяги електронних відходів збільшуються втричі швидше, ніж чисельність населення світу

Ми вже не можемо уявити своє життя без холодильників, кондиціонерів, ноутбуків, смартфонів і іншого електронного та електричного обладнання. Підвищення рівня життя дозволяє більшості населення світу в гонитві за новинками відмовлятися від застарілої техніки і гаджетів. Все це обертається зростанням гір електронних відходів.

Згідно з новою доповіддю Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), яка була підготовлена за сприяння ряду інших організацій, в 2019 році на звалища було викинуто 53,6 млн тонн комп'ютерів, ноутбуків, комп'ютерних приставок, мобільних телефонів, телевізорів, холодильників та іншої побутової електроніки. Це на 21 відсоток більше, ніж п'ять років тому.

Детальніше...