Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

7 речей, які Бог говорить про Землю

  1. Людству доручено управляти землею

У першій книзі Біблії, книзі Буття, Бог помістив Адама у Райський сад, щоби він доглядав його. (Бут 2,15)

Бог, звісно, може піклуватись про землю, яку створив, однак дуже важливо, що Він доручає цю справу людині.

Кожен з нас коли-небудь займався садівництвом, саджав нові дерева і швидше за все отримував від цього задоволення.

Детальніше...

Підрахувати спожитий пластик можна за допомогою онлайн калькулятора

За статистикою, кожен мешканець Північної Америки або Західної Європи щорічно споживає близько 100 кілограмів пластику. Новий онлайн-калькулятор покликаний допомогти інформувати скільки пластику люди використовують щодня. Omni Calculator допомагає визначити кількість спожитих пластикових предметів на кухні (харчова плівка і пластикові пакети), туалетного приладдя (ватні палички і зубні щітки), а також одноразових контейнерів і соломинок.

Як повідомляє IFL Science, калькулятор наповнений даними про основні пластикові предмети і підраховує споживання на основі їх ваги (який може відрізнятися для різних брендів і товарів) і ймовірно, недооцінює кількість використовуваного пластику через свою простоту.

Детальніше...

Щороку люди з'їдають все більше пластику з продуктами

Канадські фахівці в галузі екології провели дослідження, присвячене кількості споживаного людьми пластику. Результати виявилися досить несподіваними. 

Вчені з канадського Університету Вікторії порахували, скільки пластику споживають в середньому жителі розвинених країн. Спочатку вони провели розрахунки, згідно з якими щорічно на звалища по всьому світу потрапляє близько 300 мільйонів тонн пластику, який не розкладається довгі роки. Сміття потрапляє в світовий океан, де збивається у величезні плаваючі сміттєві острови. Мікрочастинки пластику з'їдаються рибами та іншими морськими мешканцями, які потім стають їжею для людей. Так пластик потрапляє в людський організм.

Детальніше...

Дослідження: Світові ріки заражені антибіотиками

За даними глобального дослідження ООН, сотні річок в усьому світі, від Темзи до Тигра, рясніють небезпечно високим рівнем антибіотиків. 

Забруднення водойм антибіотиками – один з основних шляхів, яким бактерії здатні виробити стійкість до життєво важливих ліків, що робить їх неефективними для використання людиною.

«Багато генів стійкості, які ми бачимо в людських патогенах, походять від бактерій навколишнього середовища», – розповідає професор Вільям Гейз, мікробний еколог з університету Ексетера, який вивчає стійкість до протимікробних препаратів.

Детальніше...

У темі екології політики маніпулюють стереотипами, замовчуючи реальні проблеми, – експерт

Через недостатню поінформованість людей в темі екології політики в Україні легко маніпулюють стереотипами, що вкорінилися в масовій свідомості.

Зокрема про забруднення повітря викидами в атмосферу СО2 саме промислових підприємств та підприємств енергетичного сектору. При цьому небезпека від реальних загроз залишається недооціненою. Таку думку озвучив гендиректор «Ньюфолк-НКЦ» Андрій Закревський в статті: «Не зазеленіє: Як політики будуть використовувати тему екології для перемоги на парламентських виборах».

Детальніше...

Як релігійність впливає на екологічні переконання

Очевидно, що питання екології та ставлення людини до природи зараз більш ніж актуальні. Крім того, відомо, що релігія істотно впливає на моральні принципи суспільства.

Нині під загрозою вимирання близько мільйона видів рослин і тварин. Про жахливий стан навколишнього середовища йдеться в доповіді від ООН на майже тисячу сторінок. 

Тому психологи з Іллінойського та Уорікського університетів (University of Illinois; Warwick University) провели дослідження, щоб з'ясувати, як християни ставляться до проблем екології. Вчені визначили, як релігія може впливати на турботу про природу.

Детальніше...

Вчені винайшли унікальний пластик з нескінченною переробкою: революційне відкриття

Унікальний пластик можна переробляти величезну кількість раз.

Хіміки з Університету Берклі створили новий тип пластику, який, за їх словами, можна переробляти майже нескінченну кількість разів. Матеріал можна розкласти на молекулярному рівні і створити нові вироби без будь-якої втрати якості. У теорії, це дозволить не створювати пластик в таких великих кількостях, а просто переробляти старий. Це дозволить суттєво зменшити забруднення навколишнього середовища та екології. Враховуючи, в яких кількостях пластик плаває в океанах, проблема набрала катастрофічних масштабів.

Детальніше...

Синдемія – нова глобальна загроза для людства

Ожиріння, голод, зміни клімату – все це частини глобального пазла, який називають синдемією.

Учені з Америки та Нової Зеландії говорять про те, що всі проблеми людства об’єдналися в одну комплексну загрозу. Її назвали синдемією, і складається вона з декількох пандемій: проблем, які прийняли масовий характер.

Проблеми в охороні здоров’я, прагнення корпорацій до наживи, інформаційні війни – ось три компоненти, які створюють синдемію.

Детальніше...