Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Експерти підрахували, коли електромобілі обвалять попит на нафту

Експерти міжнародної консалтингової компанії McKinsey прогнозують пік споживання людством нафти на 2033 рік. Потім, завдяки використанню поновлюваних джерел енергії, попит на неї почне падати.

Як йдеться в дослідженні «Глобальні енергетичні перспективи 2019» консалтингової компанії McKinsey, людство в 2014 році вже пройшло пік споживання вугілля. У 2033 році очікується пік споживання нафти, і в 2037 – газу. Фактором зниження названо все більше використання відновлюваних джерел енергії, на які, за прогнозами дослідників, після 2035 року припадатиме більше половини виробленої енергії. Також на зниження споживання нафти буде впливати стрімке зростання кількості електромобілів, їх число в світі до 2035 року перевищить 100 млн. У цілому глобальні продажі електромобілів з 2018 по 2050 рік збільшаться в 60 разів. До 2050 року кількість електричного наземного транспорту подолає позначку в 2 млрд. Це призведе до різкого зниження попиту на нафту в автомобільному транспорті.

Детальніше...

Мікропластик: чим він шкідливий і скільки його у нашій їжі

Мікропластик знаходять скрізь на Землі, але ми на диво мало знаємо про те, які ризики він становить для живих істот. Тож вчені вирішили дослідити глобальні питання, які досі лишалися без відповіді.

Даніела Годжсон копає яму в піску на вітряному пляжі, над її головою кружляють птахи. "Знайшла одного", – кричить вона, відкидаючи лопату.

Вона розкриває долоню, щоб показати черв'яка піскожила, який звивається на ній.

Ці черв'яки ковтають усі частинки пластику, що трапляються їм у піску, а згодом через харчовий ланцюг можуть передаватися птахам та рибам.

Детальніше...

Вчені: Людство нині вступає в пластикове століття

Вчені попереджають, що нині людство вступає в пластикове століття. Забруднення цим продуктом вони вважають майбутнім геологічним періодом.

Дослідження показали, що темпи забруднення пластиком з 1945 року зростають у геометричній прогресії. Вчені припускають, що ці шари варто вважати початком антропоцену, майбутнього геологічного періоду, в якому людство стало домінувати на Землі.

Геологи з американського Університету Сан-Дієго виявили сліди пластику у кам’яних породах Каліфорнії ще з 1834 року.

Детальніше...

Шість речей, яких скоро може не стати – а ви про це й не здогадуєтесь

Останнім часом ми все сильніше – і все болючіше – починаємо відчувати скорочення ресурсів.

Ви, напевно, чули про дефіцит води, олії та медоносних бджіл, але є й інші ресурси, яких нам не вистачає, або які просто зникнуть через неправильне використання, і вони впливають на усі сфери нашого життя.

Ось шість із них, про які ви, можливо, не знаєте.

  1. Вільне місце на орбіті

Станом на 2019 рік навколо Землі обертається близько 500 тис. об'єктів.

Лише близько 2 тис. із них насправді функціонують – супутники, які ми щодня використовуємо для зв'язку, GPS та перегляду улюблених шоу.

Детальніше...

Медик розповів, як вберегтися від токсичного диму

Восени у повітрі відчутний неприємний запах від спалювання сухого листя та трави. Через це повітря навколо стає важким та гірким, адже з димом виходить діоксин, який є токсичним для людей.

Що робити, аби зменшити негативний вплив від забрудненого повітря, розповів головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка, передає УНН.

«Потрібно орієнтуватися на власні відчуття, тобто якщо відчуваєте сморід, запах диму, то закривайте вікна, робіть вологе прибирання, не куріть, коли знаходитеся в місцях, де палять листя, де є джерело цих токсичних викидів. Якщо до квартири не потрапляє дим, або суб’єктивно відчуваєте, що немає запаху, то можна провітрити приміщення», – сказав Стойка.

Детальніше...

Тканини з ананасів і грибів – шлях до порятунку довкілля?

Як і багато підлітків, Сара Кінг кожні кілька тижнів купувала нове вбрання, щоб не відставати від останніх модних трендів.

"Коли мені було 16-17 років, я купувала нове вбрання для вечірки і з кожної зарплати, скуповуючи все нові й нові наряди залежно від того, що було модним і популярним, що носили знаменитості чи мої друзі", – каже вона.

Зараз, маючи за плечима курс з екологічної моди, 26-річна менеджерка з цифрового маркетингу та модна веган-блогерка приєдналась до все більш популярного руху, що закликає до відмови від одноразових товарів.

Вони звертають увагу на екологічну кризу, спричинену модною індустрією.

Детальніше...

Що таке «фудбанк»? Що роблять в супермаркетах з простроченими продуктами?

НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

Продукти, які не продаються в торгових мережах або залишаються у виробника як неліквід, зазвичай підлягають утилізації. У кращому випадку вони йдуть на корм тваринам або переробляються в добрива. При цьому велика їх частина – це якісний товар, який ще можна використовувати за прямим призначенням.

Щорічно на звалищах усього світу виявляється більш 1 млрд тонн продуктів. Це недозволене марнотратство, особливо якщо врахувати, що одночасно з цим більш 800 млн людей в різних країнах не доїдають і навіть голодують.

Детальніше...

Чи будемо сортувати сміття як у Європі

Ще 1 січня 2018 року Україна мала б перейти на роздільний збір відходів — коли набрали чинності зміни до закону «Про відходи». Сортування та новий підхід до управління відходами в цілому — серед зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Проте більшість українців і досі не бачать різнокольорових баків у своїх дворах та на вулицях міст, а головними драйверами сортування залишаються волонтерські проекти. Пілотний проект масштабного роздільного збору сміття у Києві запустили лише на початку серпня цього року. Кілька днів тому у Мінрегіонбуді розповіли, що планують встановлювати у громадських місцях автомати для збору пластикових та алюмінієвих пляшок — але поки що це лише ідея.

Ми спробували розібратися, на якому етапі зараз впровадження обіцяних змін, що потрібно, аби сортування повноцінно впровадили у кожному місті, та хто за це відповідає.

Детальніше...