Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Світовий океан можливо відновити від забруднення до 2050 року – вчені

Міжнародна команда науковців заявила, що до 2050 року Світовий океан можна відновити від забруднення, зокрема це допоможе врятувати популяцію морських тварин і середовища для їхнього існування.

Вчені з Саудівської Аравії, США, Чилі, Франції, Австралії, Канади, Німеччини та Великої Британії зазначили, що люди експлуатували Світовий океан століттями, але наслідки людської діяльності стали зрозумілі лише за останні 50 років.

Так, рибу та інших морських тварин виловлювали допоки види не вимирали, а розливи нафти забруднювали середовища для існування тварин. Наразі на існування морських тварин впливає глобальне потепління: океани нагріваються і стають більш кислотними. Зокрема через це втрачають колір коралові рифи.

Детальніше...

З’явився швидкий спосіб очищення води

Вчені з Японії представили швидкий спосіб очищення води від важких металів та домішок. Цей метод прискорить доступ більшої частини населення до чистої води.

Вчені з Нагойського університету розробили одноступінчатий процес, який покращує здатність нановуглецю видаляти токсичні іони важких металів з води. Результати дослідження з’явилися в журналі ACS Applied Nano Materials.

Дослідники пояснили, що нановуглець використовуються для очищення води і стічних вод шляхом адсорбції або поглинання барвників, газів, органічних сполук і токсичних іонів металів. Вони можуть адсорбувати свинець і ртуть під дією сил молекулярного тяжіння. Але це тяжіння слабке, і тому вони малоефективні.

Детальніше...

Що є більш екологічним, онлайн чи традиційний шопінг

Коли споживачі намагаються зробити вибір між традиційними та онлайн-покупками, в гру вступають багато факторів, такі як ціна, якість, зручність і терміни.

Тепер, завдяки новим дослідженням, опублікованим в Environmental Science & Technology, у споживачів, що піклуються про екологію, з’явиться рішення, що враховує викиди парникових газів. У дослідженні вчені підрахували, що покупки в звичайних магазинах товарів особистої гігієни та товарів для дому часто виробляють менше парникових газів, ніж один тип покупок в Інтернеті, але не більше, ніж інший.

Детальніше...

Як правильно утилізувати використані маски, рукавички та спецодяг

У результаті протиепідемічних заходів, які сьогодні проводяться у зв’язку з епідемією коронавірусу, утворюється значна кількість медичних відходів. Вони можуть бути не тільки носіями вірусу, а й становити загрозу довкіллю, якщо не дотримуватися правил їх збирання та передачі на знешкодження. Про це інформує Департамент екології та природних ресурсів ОДА.

Так, використані маски, рукавички, флакончики від знезаражувальних засобів, спецодяг – усе це при недбалому ставленні може бути джерелом зараження інших людей та забруднення довкілля, особливо в період дії карантину. Тому не слід забувати про дотримання правил і норм поводження з побутовими відходами, в тому числі з медичними.

Для цього слід додержуватися простих рекомендацій:

Детальніше...

На звалищі пластикових відходів дослідники виявили бактерію, здатну харчуватися пластиком

Скорочення використання пластику, який важко утилізувати, а також його зменшення у довкіллі залишається життєво необхідним.

На звалищі пластикових відходів дослідники виявили бактерію, здатну харчуватися пластиком. Про відкриття науковців Центру досліджень навколишнього середовища імені Гельмгольца у німецькому Лейпцигу.

Бактерію віднесли до сімейства Pseudomonas, які вже відома своєю здатністю виживати у суворих умовам, як-от високі температури й кислотні середовища.  

Детальніше...

Скільки вуглецю можуть поглинати тропічні ліси

Екосистеми тропічних лісів є важливою частиною глобального вуглецевого циклу, оскільки вони поглинають і зберігають велику кількість CO2.

Проте незрозуміло, наскільки здатність цих лісів поглинати і накопичувати вуглець розрізняється між лісами з високим або низьким багатством видів. Нове дослідження Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (МІПСА) проливає світло на це питання, спрямоване на підвищення спроможності прогнозувати силу тропічних екосистем як глобальних поглиначів вуглецю.

Детальніше...

Як зробити самоізоляцію екологічною: 5 простих порад

Опинившись у чотирьох стінах на період карантину, зовсім не обов'язково забувати про те, що відбувається за дверима вашого будинку – у великому світі. У тому числі не варто забивати і на екологію. Розповідаємо про те, як без особливих зусиль видобути з карантинного режиму користь для навколишнього середовища

Привид блукає по Європі… Точніше, не привид, і не тільки по Європі. Новини про коронавірус поширюються куди швидше самого захворювання, чим, м’яко кажучи, шкодять настрою і бадьорості духу. Одна з небагатьох хороших новин у цій хвилі – свідоцтво того, що з огляду на зупинки багатьох підприємств і транспортного сполучення, планета почала очищатися.

Але по-перше, щоб допомогти планеті, не обов’язково вдаватися до радикальних методів, а по-друге, навіть в умовах рекомендованої самоізоляції можна зробити своє життя більш екологічним.

Детальніше...

На Землі знайдено місце, яке не постраждало від рук людини

Читаючи новини про те, як океани перетворилися в «урни» для пластикового сміття, можна подумати, що людство нашкодило кожному куточку планети Земля. Однак, нещодавно співробітники Національного географічного товариства знайшли місце, до якого руки людини досі не дісталися. Мова йде про підводний ліс бурих водоростей, розташованому на околиці Південної Америки, недалеко від архіпелагу Вогняна Земля (Tierra del Fuego).

Вчені вивчали це місце в далекому 1973 році і тоді серед щільно зростаючих водоростей жили морські їжаки, зірки і безліч різних риб. Пірнувши в підводний ліс через майже 50 років, водолази виявили, що місцеві мешканці чудово себе почувають і донині. Але як водоростям і водним мешканцям вдалося вижити у час, коли світ буквально потопає в купі пластикового сміття?

Детальніше...