Меню

«Laudato si'» в Австралії: історія навернення

Професор історії та філософії Нокс Педен народився в США і в юному віці належав до пресвітеріанської конфесії. Понад десять років тому він переїхав до Австралії. Дбання про спільний дім стало для нього спонукою прийняти католицьку віру. Тепер він є аніматором Всесвітнього Католицького Кліматичного Руху (Global Catholic Climate Movement). У Канберрі він організовує бесіди з парафіянами про енцикліку «Laudato si'» та молитовні прогулянки на природі, пише VaticanNews.

До католицизму Нокса Педена привело дбання про спільний дім. Народившись в Далласі (США), він переїхав до Австралії 2011 року. Завдяки вченню Папи Франциска та енцикліці Laudato si', пошана до створіння стала центром його людського та професійного досвіду. «Я сприйняв близько до серця заклик до екологічного навернення, яке я вважаю ключовим посланням енцикліки, заснованої на концепції цілісної екології», – пояснює він в інтерв’ю для Vatican News. Святіший Отець, як зауважує професор, закликає нас застосовувати такі поняття як «стосунки» та «єднання» до всього творіння, усвідомлюючи, що наше життя ґрунтується на стосунках. «Найважливішими серед них, – вважає Педен, – є взаємостосунки з нашим спільним домом на цій Землі».

Детальніше...

Глобальне потепління стало забирати все більше людських життів

Вчені Йоркського університету в Канаді з'ясували, що все більше дітей і молодих дорослих провалюються під лід і тонуть через те, що крижаний покрив на озерах і річках стає менш стійким через глобальне потепління. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі PLOS One, пише GreenPost.

Дослідники вивчили близько чотирьох тисяч випадків загибелі від утоплення, зафіксованих поліцейськими і рятувальниками в 10 країнах, включаючи Росію, Канаду, Фінляндію, Німеччину, Швецію і США. Вчені також зібрали дані про температури повітря і опадах для кожного місяця року.

Детальніше...

«Зелена угода» не має створювати тільки ілюзію боротьби

Як не дивно, але в боротьбі зі зміною клімату багато країн забувають, що це «війна» усього світу. Дотепер «зелена» політика одних держав завдає великої шкоди екології інших.

В рамках «Зеленої угоди» Євросоюзу (ЄС) до 2050 року Європа повинна стати першим вуглецево-нейтральним континентом. Попри щирі наміри цієї програми, вчені з Технологічного інституту Карлсруе (KIT) представили моделі, які вказують на те, що цей план може негативно позначитися на кліматі інших регіонів світу, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Готуватися до свят треба з користю для довкілля

Які ялинки більш екологічні: натуральні або штучні Зовсім скоро настане сезон мандаринів, цукерок та складання списку подарунків. У розпал кліматичної катастрофи все більше людей усвідомлює свій вплив на навколишнє середовище. Тому з'являється розумне питання: штучна чи натуральна ялинка більш екологічна?

Готуватися до свят треба з користю для довкілля, пише ПМ.

 Згідно The Conversation, натуральне дерево середнього розміру (близько двох метрів), яке потрапляє в багаття або подрібнювач деревини, має вуглецевий слід 3,5 кілограм вуглекислого газу (CO2). Це приблизно стільки ж, скільки виробляється при поїздці на автомобілі на 14 кілометрів. Якщо ж дерево виявиться на звалищі, то його вуглецевий слід виросте до 16 кілограм.

Детальніше...

ЄС перероблятиме пластикові відходи у 10 млн тонн нової сировини до 2025 року

До 2025 року Євросоюз планує отримувати завдяки переробці використаного пластику 10 мільйонів тонн нової сировини. 

Майже вдвічі збільшити утилізацію пластикових відходів поставив за мету загальноєвропейський альянс з переробки пластику Circular Plastics Alliance, пише eco town

За оцінкою експертів, зараз у ЄС збирають 21 мільйон тонн пластику, 44% з яких відправляються на переробку або на зберігання для подальшої переробки.

Детальніше...

Якщо викиди парникових газів скоротити до нуля, то температури зростатимуть ще біля ста років

Норвезькі вчені побудували прогнозну кліматичну модель, в якій розглянули різні сценарії скорочення антропогенних викидів парникових газів. Результати показали, що навіть якщо викиди скоротити до нуля, зростання температур триватиме ще мінімум сто років, пише GreenPost.

Дослідники з Норвезької бізнес-школи в Осло Йорген Рандерс і Ульріх Голуке розробили власну модель кліматичних змін, що охоплює період з 1850 року до наших днів, і на основі результатів моделювання зробили прогноз зміни глобальних температур і підвищення рівня моря до 2500 року.

Результати моделювання показують, якщо антропогенні викиди парникових газів досягнуть піку в 2030-х роках і впадуть до нуля до 2100 року – а це найсприятливіший сценарій, – глобальні температури до 2500 року все одно будуть на три градуси більшими, а рівень моря на два з половиною метра вищим, ніж в 1850 році.

Детальніше...

Чому міста витрачають енергію на освітлення космосу?

Жителі мегаполісів вже звикли до нічного неба, де за світлом ліхтарів не видно зірок. Але інколи неонова вивіска з будинку навпроти шкодить не лише спокійному сну, а і природі та гаманцю, пише Tokar.ua.

Вважається, що ліхтарі на кожній вулиці є незамінним елементом будь-якого населеного пункту. Вони забезпечують достатнє освітлення для уникнення аварій на дорогах, а також спокій для тих, кому доводиться пересуватися вулицями після настання темряви. Але при цьому важливо розуміти, що ритми денного та нічного освітлення важливі не лише для людини, а й для тварин та рослин. Саме ж світло не береться нізвідки, а коли ми купуємо екологічну енергозберігаючу лампу, десь вмикається вивіска цілодобового магазину.

Детальніше...

Екологія для різних поколінь: які зображення швидше знаходять відгук у людей

Самотній білий ведмідь на крижині, димарі заводів, лісові пожежі – існує цілий ряд іконічних образів, які ми постійно бачимо навколо нас. Всі вони зіграли важливу роль в тому, щоб донести до публіки негативні наслідки зміни клімату. Втім, коли мова заходить про комерцію, споживачі воліли б побачити якесь позитивніше послання. Тому зараз формується новий набір життєствердних символів екології – зелений паросток в долонях, зелена земна куля, дівчина, яка обіймає дерево. Але хоча ці образи є корисними в тому сенсі, що вони одразу налаштовують аудиторію на думки про екологію, вони є надто абстрактними. В них немає прямого заклику до дії, пише creativity.

Детальніше...