Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Вчені знайшли 900 мільйонів гектарів землі для висадки лісу. Це може зупинити глобальне потепління

Група вчених зі Швейцарії, Італії та Франції з’ясувала, що на Землі є ще 900 мільйонів гектарів, які можна засадити деревами. Це може допомогти в боротьбі зі змінами клімату, йдеться в дослідженні, опублікованому в Science.

Рослини, висаджені на цій території, можуть зберегти 205 гігатонн вуглецю.

900 мільйонів гектарів землі − це та територія, яку можна засадити лісами без шкоди містам і сільському господарству. Найбільшу кількість дерев можна посадити в шести країнах: США, Канаді, Бразилії, Австралії. Китаї та Росії.

На думку вчених, висадження лісів є одним з найефективніших методів боротьби зі змінами клімату.

Детальніше...

Як стати відповідальним туристом

Від напливу туристів сьогодні страждають навіть найвіддаленіші куточки світу. Але якщо сидіти вдома – не ваш варіант, є кілька правил, як подорожувати свідомо.

«Тепер більше людей можуть дозволити собі подорожувати – і це чудово, але місць, куди не ступала б нога туриста, майже не лишилося».

Звісно, це добре, що люди почали більше подорожувати. Вони розширюють свої горизонти і дізнаються більше про життя інших.

Але подорожі заради селфі в Instagram та змагання за найбільш екзотичне місце відпочинку підживлюють надмірний туризм з усіма його негативними наслідками.

Усі ці місця відвідує більше людей, ніж вони здатні витримати.

Це не означає, що ми повинні припинити подорожувати, але ми можемо стати кращими туристами – відповідальними. Ось кілька правил.

Детальніше...

Екологічний апокаліпсис почнеться з Індії. Чому так?

Вчені попереджають, що вже до середини століття деякі регіони Європи, Азії, і Африки виявляться непридатними для життя. Однією з перших з незворотнім змінами може зіткнутися Індія – країна яка вже сьогодні опинилася на межі екологічної катастрофи.

ПРИЧИНИ. Головна вразливість Індії – величезне населення. За прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, глобальне потепління скоротить кількість опадів на півночі і в центрі країни, через що знизяться врожаї. Прогодувати 1,3 млрд чоловік за рахунок імпорту продуктів не вийде.

Проблемою може стати і характерний для Індії мусонний клімат, коли велика частина опадів припадає на літо і осінь, а взимку і навесні триває посуха. Оскільки клімат стає все більш нестійким, посухи можуть тривати довше і змінюватися катастрофічними зливами. І те, і інше буде позначатися на сільському господарстві.

Детальніше...

7 речей, які Бог говорить про Землю

  1. Людству доручено управляти землею

У першій книзі Біблії, книзі Буття, Бог помістив Адама у Райський сад, щоби він доглядав його. (Бут 2,15)

Бог, звісно, може піклуватись про землю, яку створив, однак дуже важливо, що Він доручає цю справу людині.

Кожен з нас коли-небудь займався садівництвом, саджав нові дерева і швидше за все отримував від цього задоволення.

Детальніше...

Підрахувати спожитий пластик можна за допомогою онлайн калькулятора

За статистикою, кожен мешканець Північної Америки або Західної Європи щорічно споживає близько 100 кілограмів пластику. Новий онлайн-калькулятор покликаний допомогти інформувати скільки пластику люди використовують щодня. Omni Calculator допомагає визначити кількість спожитих пластикових предметів на кухні (харчова плівка і пластикові пакети), туалетного приладдя (ватні палички і зубні щітки), а також одноразових контейнерів і соломинок.

Як повідомляє IFL Science, калькулятор наповнений даними про основні пластикові предмети і підраховує споживання на основі їх ваги (який може відрізнятися для різних брендів і товарів) і ймовірно, недооцінює кількість використовуваного пластику через свою простоту.

Детальніше...

Щороку люди з'їдають все більше пластику з продуктами

Канадські фахівці в галузі екології провели дослідження, присвячене кількості споживаного людьми пластику. Результати виявилися досить несподіваними. 

Вчені з канадського Університету Вікторії порахували, скільки пластику споживають в середньому жителі розвинених країн. Спочатку вони провели розрахунки, згідно з якими щорічно на звалища по всьому світу потрапляє близько 300 мільйонів тонн пластику, який не розкладається довгі роки. Сміття потрапляє в світовий океан, де збивається у величезні плаваючі сміттєві острови. Мікрочастинки пластику з'їдаються рибами та іншими морськими мешканцями, які потім стають їжею для людей. Так пластик потрапляє в людський організм.

Детальніше...

Дослідження: Світові ріки заражені антибіотиками

За даними глобального дослідження ООН, сотні річок в усьому світі, від Темзи до Тигра, рясніють небезпечно високим рівнем антибіотиків. 

Забруднення водойм антибіотиками – один з основних шляхів, яким бактерії здатні виробити стійкість до життєво важливих ліків, що робить їх неефективними для використання людиною.

«Багато генів стійкості, які ми бачимо в людських патогенах, походять від бактерій навколишнього середовища», – розповідає професор Вільям Гейз, мікробний еколог з університету Ексетера, який вивчає стійкість до протимікробних препаратів.

Детальніше...

У темі екології політики маніпулюють стереотипами, замовчуючи реальні проблеми, – експерт

Через недостатню поінформованість людей в темі екології політики в Україні легко маніпулюють стереотипами, що вкорінилися в масовій свідомості.

Зокрема про забруднення повітря викидами в атмосферу СО2 саме промислових підприємств та підприємств енергетичного сектору. При цьому небезпека від реальних загроз залишається недооціненою. Таку думку озвучив гендиректор «Ньюфолк-НКЦ» Андрій Закревський в статті: «Не зазеленіє: Як політики будуть використовувати тему екології для перемоги на парламентських виборах».

Детальніше...