Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

"Людська цивілізація під загрозою" – відомий вчений зробив тривожну заяву

Всесвітньо відомий британський натураліст сер Девіда Аттенборо, виступаючи на конгресі захисників природи в польському Катовіце, зробив тривожну заяву. Він сказав, що загибель людської цивілізації вже чітко помітна на горизонті. На його думку, це обов'язково станеться, якщо ми негайно не візьмемося за розум і не займемось проблемою глобальної зміни клімату.

За його словами, Аттенборо прекрасно знає про свою репутацію і дуже дорожить нею. Він не буде робити поспішних і безглуздих заяв у віці 92 років. Відповідно, ми абсолютно спокійно можемо довіряти людині, яка знає про стан природи більше, ніж будь-хто на цій планеті. Людська цивілізація дійсно виявилася під загрозою знищення через нашого дикого, хижацького ставлення до природних ресурсів. Ми стали як хвороба, яка знищує все живе на своєму шляху.

Детальніше...

Що робити з відходами людства

Сміття супроводжує людину завжди і всюди. Кожен з нас виробляє сотні кілограмів відходів на рік, і скільки не сортуй – папір окремо, пластик окремо, – левова частка їх так і залишиться сміттям. Що робити?

Стародавні люди скидали відходи в сміттєві купи і ями ще до появи Homo sapiens. Репутація у звалищ ніколи не була особливо позитивною, а останнім часом впала в небачені глибини.

Будь-яка економічна і господарська діяльність пов’язана з утворенням відходів – і якщо не на звалище, куди їх дівати? Можливо…

Детальніше...

Зміна клімату змусить робочих вставати раніше

Якщо суспільство хоче уникнути негативних наслідків зміни клімату для економіки, варто задуматися про зміну графіка роботи людей, що працюють поза приміщеннями, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі earth’s Future.

Вуличні робочі страждають від сильної спеки. Особливо влітку. Очікується, що незабаром дні стануть ще спекотніші. Зміна робочого часу має допомогти запобігти перегріванню робітників в полуденні години, поліпшити якість праці та знизити витрати. У деяких регіонах можливе перенесення початку робочого дня на досвітній час.

Детальніше...

Смартфони майбутнього: безпечні для довкілля і тримаються довго

Кількість смартфонів у світі зростає, нові моделі швидко виходять з моди, що призводить до глобальних екологічних проблем. Чи принесе нові рішення модульний дизайн?

Протягом 2019 року кількість мобільних телефонів у світі може зрости до 4,7 мільярда, і з-поміж них 2,7 мільярди становитимуть смартфони. Такі дані наводить німецька компанія з обробки статистичних даних Statista.

Сучасні мобільні телефони як ніколи швидко втрачають актуальність: два роки служби гаджета вважається цілком достатнім, а користувачі, які уважно стежать за технічними новинками, взагалі щороку купують новий смартфон – з кращою камерою та ще більшою оперативною пам'яттю.

Детальніше...

"Батько світлодіодів": як українець Нік Голоняк здійснив революцію в освітленні

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в освітленні й практично витіснили лампи розжарювання з нашого життя. Та мало хто знає, що лампочки LED винайшов науковець з українським корінням Нік Голоняк.

Може здатися, що LED-технологія зовсім недавно вийшла з наукових лабораторій, та насправді їй вже більше 50-ти років.

Син українських емігрантів із Закарпаття Нік Голоняк у юності не надто цікавився наукою. Навіщо вчитись, якщо одразу можна заробляти гроші: він вирішив працювати на залізниці.

Одного разу робоча зміна затягнулася аж на 30 годин, тож хлопець вирішив, що таки краще інвестувати всі свої заощадження в навчання.

Детальніше...

Вчені зібрались робити пластик з вуглекислого газу

Канадські вчені зробили нове відкриття. За їх словами, вуглекислий газ можна перетворити на пластик чи навіть тканину.

Група дослідників розробила каталізатори, які можуть перетворити вуглекислий газ – головну причину глобального потепління – у пластик, тканину, смоли та інші продукти. Про це йдеться у журналі Energy & Environmental Science.

Електрокаталізатори є першими матеріалами, крім ферментів, які можуть перетворити вуглекислий газ і воду в вуглецеві так звані будівельні блоки, що містять один, два, три або чотири атоми вуглецю з продуктивністю більше 99 відсотків.

Детальніше...

У шлунку кашалота знайшли 6 кг пластикового сміття

У шлунку мертвого кашалота, якого викинуло на узбережжя Індонезії, знайшли 6 кг пластикового сміття, повідомили у національному парку, де знайшли тварину.

Серед знайденого сміття були 115 одноразових стаканів, чотири пластикових пляшки, 25 пакетів і два шльопанці.

Тіло тварини завдовжки 9,5 метрів знайшли у воді біля острова Капота в Національному парку Вакатобі.

Знахідка надзвичайно стривожила захисників довкілля.

"Хоча ми не змогли з'ясувати причину смерті, факти, які ми бачимо, справді жахливі", – розповіла спеціалістка з захисту морських видів Всесвітнього фонду дикої природи в Індонезії Дві Супрапті.

Через те, що тіло кашалота вже частково розклалося, важко сказати, чи саме пластик спричинив його загибель.

Детальніше...

Забруднення повітря зменшило середню тривалість життя людей майже на два роки

Забруднення повітря зменшує середню тривалість життя в масштабах планети на 1,8 року, при цьому загроза куріння – менша на 0,2 роки.

Фахівці з Чиказького університету опублікували на сайті AQLI, присвяченому якості повітря, останні статистичні дані про вплив забрудненої атмосфери на середню тривалість життя мешканців різних країн.

У дослідженні розглядалася забруднення частинками, які утворюються внаслідок спалювання викопного палива в індустріальній промисловості й транспортними засобами. В ході цієї роботи фахівці розробили індекс якості повітря (AQLI), заснований на низці попередніх досліджень.

Детальніше...