Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

5 порад, як зробити свій шопінг екологічним

Екостиль життя – це не так важко, як може здаватися на перший погляд.

У всьому є дисципліна, і свідоме споживання будь-чого – це також дисципліна, якої важливо дотримуватися і не ігнорувати. Справа в тому, що всі ми хочемо жити в чистоті та комфорті, проте інколи навіть не думаємо про те, скільки сміття ми приносимо з собою з магазину. Саме сміття в неймовірній кількості ми приносимо з магазину. Упаковка, мішечки та безліч іншого – все це ми тягнемо з собою, і навіть не замислюємося. Набагато зручніше та екологічніше брати упаковку для товарів із собою. Таким чином, ви зможете зменшити кількість сміття та свідомо приходити до магазину за продуктами.

Більшість не володіє інформацією про те, як можна забезпечити собі життя в стилі еко та зробити свої походи в магазин корисними та екологічними. Ми зібрали для вас корисні поради, як займатися екошопінгом і як не приносити сміття додому з магазину.

Детальніше...

Швидке прання у холодній воді менше шкодить довкіллю

Швидке прання в холодній менш шкідливе для планети, ніж довгий цикл із використанням гарячої води. Про це йдеться у дослідженні Університету Лідса.

Дослідники виявили, що, виконавши кілька простих кроків, люди можуть різко збільшити термін експлуатації одягу і суттєво знизити рівень мікроволокон, які через прання викидаються в океани.

Результати дослідження свідчать, що прання білизни з більш швидким та прохолодним циклом зменшує кількість виділення мікроволокна в навколишнє середовище до 52% та скорочує викид барвників на 74%. Крім того, прання одягу при 20 градусах, а не 40 градусах економить приблизно 66 відсотків енергії.

Детальніше...

Через глобальне потепління Світовий океан рекордно нагрівся

Минулого року води Світового океану нагрілися до рекордно високих температур через швидкі темпи глобального потепління. За даними вчених, швидкість надходження тепла в океани за останні 25 років еквівалентна енергії 3,6 млрд атомних бомб, пише Independent.

Зміна клімату спричинила швидке підвищення температури повітря на земній поверхі з 50-х років минулого століття, а 2016 рік став найгарячішим.

Нове дослідження, яке відображає вплив потепління на океани, виявило, що у 2019 році вони були найгарячішими за всю історію людства – зростаючи в середньому на 0,075 C вище середнього рівня 1981–2010 років.

Детальніше...

Альтернативні джерела енергії: типи, переваги, застосування

Альтернативні джерела енергії – це поновлювані джерела, з яких можна отримувати енергію без залежності від комерційних постачальників і побоювання, що ця енергія закінчиться. Сьогодні – епоха підвищення енергетичних затрат і більшої обізнаності щодо охорони середовища та зміни клімату. Тому альтернативні джерела використовуються все ширше, а попит на них зростає.

Споживання енергії значно збільшується, що призводить до більшої уваги до альтернативних джерел і оптимізації витрат в частині виробництва енергії. Наразі проектуються спеціальні будівлі, наприклад житлові будинки з сонячними колекторами. Тим, хто бажає замовити сонячні батареї ціна на них може здатися високою, але обладнання окупиться вже за найближчі кілька років, а потім – лише приноситиме прибуток.

Детальніше...

Чи може мінімалізм допомогти врятувати планету?

Менше речей – більше добробуту, упевнені мінімалісти. Причому зменшення споживання, на їхню думку, іде на користь не лише людям, але й планеті. 

Якби всі жителі Землі споживали стільки ж ресурсів, скільки їх споживає середньостатистичний німець, людству би знадобилося майже три планети рівня Землі. А за американського стилю життя – навіть п'ять, підрахував Global Footprint Network. Цей портал порівнює споживання ресурсів людьми, державами та їхніми економіками з тим, скільки Земля здатна відновити. Однак чи можливо, щоб усе людство змінило спосіб життя, скоротило споживання й обмежувалося меншою кількістю речей?

Детальніше...

Третина продуктів харчування в світі викидається

За даними Всесвітньої продовольчої програми (ВПП), на смітнику виявляється третина всіх продуктів харчування на планеті. Глобальна економіка втрачає через це близько трильйона доларів щорічно. Про дбайливе ставлення до продуктів особливо важливо пам'ятати під час свят, коли господині готують багато смачної їжі. Далеко не все з'їдається, а залишки часто виявляються в сміттєвому відрі.

Співробітники ВПП закликають власників ресторанів і магазинів, а також пересічних громадян не купувати і не готувати зайвого і не викидати їжу, яку ще можна «врятувати». В ООН нагадують, що в світі щорічно виробляють близько 4 мільярдів тонн продовольства, і цього могло б вистачити на всіх жителів планети, якби продукти харчування раціонально використовувалися і розподілялися.

Детальніше...

Українці викидають на смітник їжі на 470 мільйонів: як свідомо спланувати свята

Новорічні та різдвяні свята – це не лише ялинка, вогники, час разом з близькими та відпочинок. Це також тонни сміття, яке залишається після підготовки святкового меню, купування подарунків та прикрашання домівок, вулиць чи офісів до свят.

Наприклад, кожного Різдва кількість відходів у Британії збільшується на 30%. За підрахунками, у сміття викидається понад 350 тисяч кілометрів обгорткового паперу для подарунків, 230 тисяч тонн їжі (багато з якої можна ще споживати), і сотні мільйонів скляних та пластикових пляшок.

В США так само: у період між Днем подяки та Новим роком викидають приблизно на 25% більше сміття. Додаткові відходи становлять близько 25 мільйонів тонн сміття, або близько 1 мільйона зайвих тонн на тиждень.

Детальніше...

Електровелосипед стане головним транспортом 2020-х

Аналітики Deloitte стверджують, що в найближчі роки електровелосипеди продаватимуться мільйонами і не тільки в Європі, але і в США. Суттєві покращення та розвиток акумуляторів, моторів, а також зниження цін незабаром зроблять революцію.

Наступне десятиліття стане тріумфом електротранспорту, але найбільш помітними на дорогах будуть зовсім не електромобілі, хоча про них говорять найчастіше. Експерти Deloitte в дуже оптимістичному прогнозі стверджують, що транспорт майбутнього – це електровелосипед.

Детальніше...