Меню

Конкурс "Здай макулатуру"

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Пластик в повітрі: вчені стурбовані екологічною ситуацією в світі

Забруднення планети перейшло на новий рівень. Пластик знаходять там, де його зовсім немає і не могло з'явитися. Вчені стурбовані кількістю волокон, що витають в повітрі.

Ситуація в світі досить плачевна, коли справа доходить до екології. Засмічення планети йде повним ходом, і мікрочастинки пластику знаходять тепер не тільки в личинках комах, домашнього пилу, кухонної солі і глибинах океану, але навіть в повітрі.

Детальніше...

Топ-5 куточків планети, де немає автомобілів

Іноді дуже хочеться потрапити до тихого місця, де немає потоку машин, аби насолодитися тишею та свіжим повітрям. Можемо вас потішити: такі місця є, про них і поговоримо. Важко знайти людину, яка не хотіла б бути власником автомобіля, тому кількість машин на дорогах стрімко зростає. При цьому більшість людей здивується, дізнавшись, що у світі досі є місця, де ніколи не зустрінеш автомобіль. Хочете дізнатися про ці райські куточки? Тоді поїхали!

Детальніше...

На Землі не залишилося місць з чистим повітрям – вчені

Фахівці виявили в гірському повітрі Піренеїв практично такий самий вміст мікропластику, як й у Парижі.

У Франції вчені знайшли в повітрі Піренейських гір частинки мікропластику.

Волокна мікропластику і фрагменти пластикової плівки знайшли в зразках з малонаселеної частини Піренейського хребта. Фахівці відзначають, що це вкрай нетипово для цих місць. Це доводить, що частинки пластику переміщаються на тільки по воді, а й по повітрю.

Детальніше...

Міста повинні стояти на воді, а не під водою: в ООН закликали будувати плавучі міста

Сьогодні 56% усіх жителів планети живуть в містах, і в найближчі роки ця частка тільки зростатиме. Стрімка урбанізація веде до перенаселення міст і нестачі землі для будівництва нових житлових будинків. В ООН озвучили один з варіантів вирішення проблеми – плаваючі міста.

Як зазначила перший заступник генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед на «круглому столі», присвяченому проблемі, в Лагосі (Нігерія) міська біднота в зв’язку з нестачею землі живе в плавучих селах на околицях міста. А в Сінгапурі землі так мало, що міська влада, починаючи з 1965 року, методом меліорації збільшила розміри країни майже на чверть.

Детальніше...

Природа на Землі відновиться лише через 10 мільйонів років: у всьому винне людство

Експерти вважають, що почалося 6 по рахунку масове вимирання на планеті

Вчені переконані, якби не людський фактор, процес зникнення біологічних видів на Землі відбувався б в 100 разів повільніше. Вони навіть встигали б відновлюватися.

На планеті і раніше відбувалися масові вимирання. Наймасштабнішим є зникнення динозаврів. Вважається, що їх знищив гігантський метеорит, який впав на Землю. Це призвело до вимирання 75 відсотків всіх видів тварин.

Детальніше...

Голландець здійснив «найдовшу у світі електоподорож»

Голландець здійснив найдовшу у світі подорож на електромобілі, проїхавши майже 96560 км з Нідерландів до Сіднея.

32-річний Вібе Ваккер здійснив найдовшу у світі подорож на електромобілі, маючи на меті довести життєздатність електромобілів як засобу сповільнення темпів зміни клімату.

Він проїхав на своєму модифікованому VW Golf універсал, названому «Синій Бандит», з Амстердаму через 33 країни. Проект Plug Me In зайняв трохи більше трьох років. Він фінансувався за рахунок пожертвувань з усього світу, та прихильників, які пропонували голландцю їжу та ночівлю, а також покривали витрати на зарядку автомобіля.

Детальніше...

В умовах глобального потепління без кондиціонерів не обійтися, але вони повинні бути екологічно чистими

Глобальне потепління на планеті призводить до зростання попиту на кондиціонери, що обертається великим споживанням електроенергії та збільшенням рівня викидів парникових газів в атмосферу. У зв'язку з цим лідери держав і бізнес-спільноти оголосили про нову «коаліцію охолодження».

Минулий – 2018 – рік став четвертим найтеплішим роком за весь час метеоспостережень. Пікові показники на градусниках спостерігалися по всій планеті – від 43 градусів Цельсія в Баку до 30 і вище в Скандинавії. Вже зараз 30 відсотків населення світу стикаються з потенційно небезпечними температурами протягом 20 днів в році. Щорічно в результаті сильної спеки помирають близько 12 тисяч чоловік. Очевидно, що сьогодні без охолодження не обійтися.

Детальніше...

Радіація з Чорнобиля ніколи не була замкнута лише в зоні відчуження, – The Guardian

В 1986 році радянський міністр гідрометеорології Юрій Ізраель постав перед гірким рішенням, яке йому потрібно було прийняти. Його роботою було відстежувати рух диму з реактора Чорнобильської АЕС після вибуху, який прогримів 26 квітня. Через 48 годин після катастрофи помічник вручив радянському міністру грубо накреслену мапу. На ній стрілка вказувала на північний схід від електростанції, а також була накреслена атмосферна ріка діаметром 16 кілометрів, яка розросталася над Білоруссю і рухалася в напрямок Росії.

Якби повільна маса радіоактивних хмар досягла Москви, де накопичувався весняний грозовий фронт, мільйони людей постраждали б. Рішення Ізраеля було простим. Нехай почнеться дощ

Детальніше...