Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Звернення Бюро УГКЦ з питань екології з нагоди Дня Бога Творця 2022 р.

Дорогі в Христі!

«Почуй голос створіння» – гасло Всесвітнього дня молитви за збереження створіння, який Українська Греко-Католицька Церква відзначає вже чотирнадцятий рік поспіль як День Бога Творця – час молитви та відповідальності за створіння, день, коли ми єднаємось у молитві на прославу нашого небесного Творця і на знак вдячності Йому за дар життя й щедрі дари природи, коли ми перепрошуємо Всевишнього за всі наші екологічні гріхи та провини й просимо про допомогу задля екологічного навернення та збереження нашого спільного дому.

У час повномасштабної війни рф проти України все створіння Боже важко «стогне і страждає» (Рим 8, 22), безмовно волаючи про допомогу. «Почути голос створіння», яке страждає від війни, означає також застановитися над нашим повсякденним ставленням до довкілля та дарованих Богом природних ресурсів. Варто пам’ятати, що кожен кіловат і навіть ват теплової чи електричної енергії – це безцінний дар Творця, що спонукає кожного до відповідальності й бережливого її використання. Для справді віруючих людей питання бережливого ставлення до довкілля, заощадження природних ресурсів й підвищення енергоефективності повсякденного життя є свідченням віри в Бога Творця і Спасителя[1].

Детальніше...

Захисти рідну землю: не підпалюй сухої трави, рослинних решток та відходів! Заклик Екологічного бюро Української Греко-Католицької Церкви

Триває четвертий тиждень повномасштабної варварської війни росії проти України. Від рук кривавого агресора гинуть люди, стогне та страждає все Боже створіння – природа. У той же час щодня вогонь охоплює сотні гектарів української Матері-землі внаслідок підпалів сухої трави та рослинних решток.

Такими діями ми завдаємо неабиякої шкоди живій природі, палимо нашу святу землю, знищуємо рідний для безлічі живих істот дім. Випалювання призводить до загибелі тварин, що живуть у  сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні), знищення кладок та місць гніздування птахів, збіднення видового складу рослинності та зниження родючості.

Детальніше...

Stop the nuclear threat! Open appeal of the UGCC Bureau of Ecology to the IAEA and international environmental organizations regarding the social and environmental threat associated with terrorist attacks on Ukrainian NPPs.

On the night of March 3-4, the Russian aggressor launched missiles and artillery strikes on the largest nuclear power plant (NPP) in Ukraine and entire Europe in Energodar. As of now, the fire has been contained, all six WWER-1000 reactors weren't damaged, but the station's territory has been seized and controlled by Russian invaders. Therefore, the radioactive threat remains relevant not only for Ukraine but for Europe and the world.

Детальніше...

Зупинімо атомну загрозу! Відкрите звернення Бюро УГКЦ з питань екології до МАГАТЕ та міжнародних екологічних організацій з приводу соціально-екологічної загрози пов’язаної з терористичними нападами на українські АЕС

Уночі з третього на четверте березня російський агресор завдав ракетно-артилерійського удару по найбільшій в Україні та всій Європі атомній електростанції (АЕС) в Енергодарі. Станом на цей час пожежу локалізовано, усі шість реакторів ВВЕР-1000 вціліли, однак територія станції захоплена і контрольована російськими загарбниками і відповідно актуальною залишається радіоактивна загроза не лише для України, але й усієї Європи та світу загалом.

Детальніше...

Заклик Бюро УГКЦ з питань екології до підтримки Всесвітньої екологічної акції «Година Землі» та молитви за збереження життя

ГОДИНА ЗЕМЛІ – 20:30-21:30, 28 березня 2020

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви закликає до участі та молитовної підтримки ГОДИНИ ЗЕМЛІ – найбільшої всесвітньої екологічної акції, яка щорічно відбувається ввечері останньої суботи березня (у 2020 році – 28 березня, 20:30 до 21:30).

Вже традиційно для сотень мільйонів людей, у понад 180 країнах по всьому світі, вимкнення на одну годину електричного освітлення та необов’язкових електроприладів стало символом турботи за спільний дім – Землю і надії на активні дії кожного задля чистого, здорового та справедливого світу.

Детальніше...

Звернення Бюро УГКЦ з питань екології з приводу проблеми топінгу (надмірного обрізування) дерев

Дорогі в Христі брати і сестри! 

Щораз частіше наприкінці зими чи на початку весни стаємо свідками так званого кронування дерев, після якого залишаються лише голі стовбури, схожі на телеграфні стовпи. Цю масову практику працівники комунальних підприємств називають «омолоджуванням», або більш по-сучасному топінгом, а дендрологи – варварством і нищенням живої природи.

Це згубне явище поширюється в містах і селах, обабіч доріг, у дворах, скверах і парках, біля дитячих майданчиків, закладів освіти чи місцевого самоврядування і навіть державних природоохоронних інституцій. Такий спосіб поводження з зеленими насадженнями недавній і, скоріше за все, перейнятий від наших північних сусідів, де топінг почали практикувати на початку ХХІ ст. У більшості європейських країн ця практика є забороненою.

Детальніше...

Звернення-заклик Бюро УГКЦ з питань екології з приводу проведення Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево Миру»

alt

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви ініціює Всеукраїнську екологічну акцію «Посади дерево Миру».

Тисячі вбитих, десятки тисяч поранених, мільйони біженців і переселенців, важкий удар по економіці і зубожіння населення всієї країни – усе це лиш деякі з-поміж згубних наслідків війни на Сході України.

Разом з людьми від воєнних дій страждає все створіння Боже – природа, безмовно волаючи від болю і взиваючи про милосердя. Сотні тисяч розривів снарядів, мін та гранат понівечили землю та отруїли безліччю токсичних хімічних речовин, зокрема важкими металами та фосфором. Лише 1 кг вибухівки утворює декілька десятків куб. м токсичних газів: SO2, NOx, CO та інших, серед яких є також і ракотворні.

Детальніше...

Заклик Бюро УГКЦ з питань екології до відмови від «святкової піротехніки»

Дорогі у Христі!

Незабаром Новий рік і Різдво, святкуючи які з року в рік збільшується використання феєрверків, салютів, петард та інших піротехнічних засобів. Здебільшого використання різних піротехнічних забавок пов’язане із бажанням створити чи підсилити особливий святковий настрій. На жаль, при цьому мало хто задумується над широким спектром негативних наслідків, загроз та ризиків піротехнічного «допінгу» свята.

Опіки рук, пошкодження очей, включно із втратою зору та травми слухового апарату – це тільки найбільш очевидні наслідки для здоров’я. Під загрозою опиняються не лише безпосередні винуватці, які активують піротехнічний засіб, але часто й випадкові перехожі, а також діти, яким може згодом потрапити в руки піротехнічний заряд, що попередньо не спрацював і потребує спеціальної утилізації.

Детальніше...