Актуальна тема

Меню

Звернення ССЕЕ з нагоди Часу створіння 2022 р.

1 ВЕРЕСНЯ – 4 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ: Час Створіння

Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня молитви за збереження створіння, який відзначатиметься 1 вересня 2022 року, було опубліковано 16 липня. Це був особливий час, коли різні частини світу були охоплені пожежами, що знищили більшу частину зелених зон планети.

Зокрема, Європа зіткнулася зі справжньою екологічною катастрофою, яка в 97% випадків спричинена діями людини. У 27 країнах Європейського Союзу, згідно з останніми оцінками, з початку року пожежі вже знищили загалом 517 881 гектарів у порівнянні з 470 359 гектарами минулого року.

Детальніше...

Комюніке ССЕЕ з приводу впровадження Всесвітнього дня молитви за збереження створіння (1/14 вересня)

Рада Єпископських Конференцій Європи (CCEE) разом з відділом «Збереження створіння» комісії Caritas in Veritate підтримує ініціативу Папи Франциска, щоби разом з православними братами святкувати Всесвітній день збереження створіння.

Прагнення спільно з Православною Церквою у Європі оберігати створіння було і є центральною темою екуменічних відносин, які ССЕЕ розвиває на континенті. Вже в рамках двох перших Європейських екуменічних асамблей (1989 р. у Базелі і 1997 р. у Граці), ССЕЕ і СЕС (Всесвітня Рада Церков) зобов’язались підтримувати зусилля християн Європи, направлені на плекання миру, справедливості та збереження створіння.

Детальніше...

Декларація єпископів і делегатів Єпископських Конференцій Європи, які брали участь у паломництві для збереження створіння 1-5 вересня 2010 р.

Декларація єпископів і делегатів Єпископських Конференцій Європи, які брали участь у паломництві для збереження створіння 1-5 вересня 2010 р.

 

Церкво в Європі, віднови свою діяльність для збереження створеного світу!

Благословенний Ти, Господи, Боже всього сущого: паломництво надії для Європи

Близько 50 делегатів Єпископських Конференцій Європи, з понад 15 країн, вирушили 1 вересня 2010 р. у паломництво надії для всього створіння від базиліки м. Естергом (Угорщина) до Святині Маріяцель (Австрія), пройшовши через Словаччину, де відбулась зустріч із архієпископом Братислави Станіславом Зволенским. Дана ініціатива була інспірована Посланням Папи Венедикта XVI з нагоди Всесвітнього дня миру в 2010 р. на тему: „Хочеш плекати мир – оберігай створіння”.

Детальніше...